Konsultacja merytoryczna:

Ilumetri

Lek Ilumetri zawiera substancję czynną tyldrakizumab. Tyldrakizumab należy do grupy leków nazywanych inhibitorami interleukiny (IL).

Działanie tego leku polega na blokowaniu aktywności białka zwanego IL-23 – substancji występującej w organizmie, uczestniczącej w prawidłowych odpowiedziach na stany zapalne oraz odpowiedziach immunologicznych, która w chorobach takich jak łuszczyca występuje w zwiększonej ilości.

Lek Ilumetri stosowany jest w leczeniu choroby skóry zwanej łuszczycą plackowatą u osób dorosłych, w umiarkowanej do ciężkiej postaci choroby.

Stosowanie leku Ilumetri przynosi pacjentowi korzyść polegającą na lepszym „oczyszczeniu” skóry ze zmian i zmniejszeniu objawów choroby.

Jaki jest skład Ilumetri, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tyldrakizumab. Każda ampułko-strzykawka zawiera 100 mg tyldrakizumabu.

– Pozostałe składniki to L-histydyna, L-histydyny chlorowodorek jednowodny, polisorbat 80, sacharoza, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ilumetri – jak stosować ten lek?

Lek Ilumetri jest przeznaczony do stosowania pod kierunkiem i nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu łuszczycy.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek przeznaczony jest wyłącznie do jednorazowego użycia.

Zalecana dawka leku Ilumetri wynosi 100 mg we wstrzyknięciach podskórnych w tygodniach 0. i 4. a następnie co 12 tygodni.

U pacjentów posiadających pewne cechy (np. wysokie obciążenie chorobą, masę ciała ≥ 90 kg) zastosowanie dawki 200 mg może dawać większą skuteczność.

Lekarz zdecyduje o długości trwania terapii lekiem Ilumetri.

Po odbyciu właściwego przeszkolenia w zakresie wykonywania wstrzyknięć podskórnych, pacjent może samodzielnie wykonywać wstrzyknięcia leku Ilumetri, jeżeli lekarz uzna, że jest to odpowiednie.

Instrukcja wykonywania samodzielnie wstrzyknięć leku znajduje się na końcu poniższej ulotki w punkcie „Instrukcja stosowania”.

Lekarz udzieli informacji o terminach wykonywania wstrzyknięć i wizyt kontrolnych.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat i w związku z tym nie zaleca się stosowania leku Ilumetri u dzieci lub młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania większej niż zalecana dawki leku Ilumetri lub podania leku w terminie wcześniejszym niż zalecony przez lekarza, należy poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ilumetri – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ilumetri w okresie ciąży i karmienia piersią?

Zalecane jest unikanie stosowania leku Ilumetri w okresie ciąży. Wpływ tego leku u kobiet w ciąży jest nieznany.

Kobietom w wieku rozrodczym doradza się, aby unikały zajścia w ciążę i zaleca się stosowanie skutecznej metody antykoncepcji podczas terapii lekiem Ilumetri oraz przez co najmniej 17 tygodni po jej zakończeniu.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Ilumetri – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ILUMETRI, 100 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Tyldrakizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 262.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ilumetri m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ILUMETRI, 100 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Tyldrakizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 205.78 KB

Cena - ile kosztuje Ilumetri?

Cena Ilumetri i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ilumetri.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ilumetri? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint Fresh Make-up 04 (Opakowanie: 30 ml)La Roche Posay Toleriane Teint Fresh Make-up 04 (Opakowanie: 30 ml) to odświeżający i nawilżający podkład do twarzy. Pozwoli zamaskować wszelkie szpecące niedoskonałości skórne, takie jak wypryski czy zmiany pigmentu. La Roche Posay Toleriane Teint Fresh Make-up 04 (Opakowanie: 30 ml) przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry suchej, o odcieniu beżowym.

Efekt…

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint 15 puder mineralny w kompakcie jasny beż (Opakowanie: 9 g)La Roche Posay Toleriane Teint 15 puder mineralny w kompakcie jasny beż (Opakowanie: 9 g) przeznaczony do korygowania niedoskonałości.
Bezzapachowy
Nie zawiera konserwantów
Absorbuje z powierzchni skóry sebum usuwając nadmiar łoju
Z filtrem ochronnym SPF 25
Nie powoduje powstawania zaskórników
Przeznaczony do cery mieszanej, normalnej i trądzikowej
Efekt działania La…

Zastosowanie Estabiom Baby krople (Opakowanie: 5 ml)Estabiom Baby krople (Opakowanie: 5 ml) to suplement diety wzmacniający odporność u dzieci do trzeciego roku życia. Dodatkowo wspiera zdrowie zębów i kości oraz funkcje trawienne. Jest szczególnie polecany w sezonie jesienno-zimowym.

Probiotyczne krople dla dzieci mogą być stosowane do 3 roku życia.Efekt działania Estabiom Baby krople (Opakowanie: 5 ml)Estabiom baby krople zawiera witaminę D, która w duż…

Aphtin (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Weleda żel pod prysznic z olejkiem cytrynowym (Opakowanie: 200 ml)Dzięki kąpieli z żelem pod prysznic z olejkiem cytrynowym Twoje ciało i umysł otrzymują nową dawkę energii, podczas gdy zawarte w żelu składniki delikatnie pielęgnują Twą skórę. Zapach cytryn i pomarańczy pozyskiwanych z upraw ekologicznych zapewnia uczucie świeżości i lekkości, a roślinne tenzydy cukrowe delikatnie czyszczą skórę. Czysty…