Infilea

Infilea to lek, którego substancją czynną jest klobetazol propionian, należący do grupy steroidów. Dzięki niemu można skutecznie zmniejszyć zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie skóry. Lek ten jest stosowany w celu łagodzenia objawów niektórych chorób skóry u dorosłych i osób starszych. Wśród tych chorób skóry znajdują się między innymi łuszczyca, która charakteryzuje się pogrubiałymi obszarami zmienionej zapalnie, zaczerwienioną skórą i srebrzystymi łuskami, oraz pemfigoid pęcherzowy, rzadka choroba skóry, która objawia się dużymi, wypełnionymi płynem pęcherzami występującymi w miejscach częstego zginania, takich jak podbrzusze, górna część ud lub doły pachowe. Krem Infilea jest szczególnie skuteczny w leczeniu wilgotnych i sączących powierzchni skórnych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Infilea. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Infilea i jakie są wskazania do stosowania?

Substancją czynną leku Infilea jest klobetazolu propionian, należący do grupy leków zwanych steroidami. Lek pomaga zmniejszyć zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie skóry.
Lek Infilea jest stosowany do łagodzenia objawów niektórych chorób skóry u dorosłych i osób w podeszłym wieku.

Do takich chorób skóry należą:
• łuszczyca (pogrubiałe obszary zmienionej zapalnie, zaczerwienionej skóry, często pokryte srebrzystymi łuskami),
• pemfigoid pęcherzowy, rzadka choroba skóry objawiająca się dużymi, wypełnionymi płynem pęcherzami występującymi w miejscach częstego zginania, na przykład na podbrzuszu, na górnej części ud lub w dołach pachowych.

Krem jest szczególnie odpowiedni do leczenia wilgotnych i sączących powierzchni skórnych.

Kategorie powiązane:
Dermatologia - choroby skóry włosów i paznokci,

Reklama

Jaki jest skład Infilea, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną jest klobetazolu propionian. 1 g kremu zawiera 0,5 mg klobetazolu propionianu (co odpowiada 0,44 mg klobetazolu).

• Pozostałe składniki to: alkohol cetostearylowy, chlorokrezol, sodu cytrynian, glikol propylenowy (E 1520), glicerolu monostearynian samoemulgujący (Arlacel 165), wosk biały (Substitute 6621), glicerolu monostearynian 40-55, kwas cytrynowy jednowodny i woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Infilea – jak stosować?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek Infilea jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Jaką ilość leku stosować?
Zaleca się, aby krem Infilea stosować raz lub dwa razy na dobę. Częstość stosowania można zmniejszyć, gdy stan skóry się poprawi. Lekarz może też zapisać steroid o słabszym działaniu do stosowania zamiast tego leku.

W razie wrażenia, że działanie leku Infilea jest zbyt silne lub za słabe, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

O ile nie zaleci tego lekarz, nie wolno stosować większych ilości kremu ani nakładać kremu na większe powierzchnie skóry przez długi okres (np. codziennie przez kilka tygodni lub miesięcy). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 4 tygodnie.

Jak stosować lek Infilea?
Nakładać cienką warstwę kremu i delikatnie wcierać ją w skórę w jak najmniejszej ilości wystarczającej do pokrycia całego zmienionego chorobowo obszaru skóry.

Jeśli pacjent choruje na łuszczycę
W razie obecności grubych zmian łuszczycowych na łokciach lub kolanach lekarz może zalecić stosowanie kremu pod szczelnie przywierającym opatrunkiem. Opatrunek taki będzie zalecany tylko na noc, aby wzmocnić działanie kremu na początku leczenia. Po krótkim czasie należy stosować krem jak zwykle.

Jeśli pacjent choruje na pemfigoid pęcherzowy
Jeśli pacjent choruje na pemfigoid pęcherzowy, konieczne może być stosowanie większych ilości kremu, jeśli tak zaleci lekarz. W tej chorobie czas leczenia może być dłuższy niż 4 tygodnie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i informacji zawartych w tej ulotce.

Zastosowanie zbyt dużej ilości kremu lub przypadkowe połknięcie leku Infilea może spowodować dolegliwości. Należy wypłukać jamę ustną dużą ilością wody i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

W przypadku przewlekłego przedawkowania lub nieprawidłowego stosowania leku mogą wystąpić następujące objawy: zwiększenie masy ciała, twarz księżycowata, zaokrąglenie twarzy, nadmierne owłosienie ciała, zmiany zabarwienia skóry, ścieńczenie skóry itp., i należy przerwać leczenie. Należy to jednak zrobić pod nadzorem lekarza ze względu na ryzyko ostrej niewydolności nadnerczy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Infilea – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Infilea w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli pacjentka stosuje lek Infilea w czasie karmienia piersią, nie powinna nakładać leku na okolice piersi, aby nie dopuścić do przypadkowego spożycia leku przez dziecko.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Infilea

Egis Pharmaceuticals PLC

Ulotka Infilea – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Infilea w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Infilea

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Infilea? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Infilea. Podziel się doświadczeniami na forum.