Clarelux

Lek Clarelux w postaci piany na skórę zawiera substancję czynną propionian klobetazolu w dawce 500 mikrogramów/g. Propionian klobetazolu należy do grupy leków znanych jako kortykosteroidy do stosowania miejscowego.

Lek Clarelux jest jednym z kortykosteroidów o bardzo silnym działaniu, stosowany do krótkotrwałego leczenia stanów owłosionej skóry głowy takich jak: łuszczyca skóry głowy, które nie odpowiadają zadowalająco na leczenie słabiej działającymi kortykosteroidami.

Jaki jest skład Clarelux, jakie substancje zawiera?

1 g piany na skórę, Clarelux zawiera 500 mikrogramów propionianu klobetazolu, jako substancję czynną.

Ponadto lek zawiera etanol bezwodny, wodę oczyszczoną, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, polisorbat 60, kwas cytrynowy bezwodny, potasu cytrynian oraz mieszaninę gazów propan/n-butan/izobutan.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Clarelux – jak stosować ten lek?

Lek Clarelux należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy stosować lek Clarelux zgodnie z jego przeznaczeniem tzn. wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Nie połykać. Wyciskanie leku bezpośrednio na dłoń nie jest zalecane, ponieważ w kontakcie z ciepłą skórą piana natychmiast zacznie topnieć.

Należy stosować lek Clarelux na miejsca chorobowo zmienione owłosionej skóry głowy, dwa razy na dobę. Raz rano, raz wieczorem. Szczegółowa instrukcja „krok po kroku” znajduje się w załączonej ulotce.

OSTRZEŻENIA
– Pojemnik zawiera łatwopalny płyn pod ciśnieniem.
– Nie stosować ani przechowywać w pobliżu otwartego ognia, źródła zapłonu, materiałów wytwarzających ciepło lub urządzeń elektrycznych w użyciu.
– Nie palić papierosów podczas stosowania lub trzymania pojemnika.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku stosowania leku Clarelux w większej dawce lub przez dłuższy okres czasu bez wiedzy lekarza, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Clarelux – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Clarelux w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę, karmi piersią lub planuje karmić piersią. Lek Clarelux nie powinien być stosowany podczas ciąży lub karmienia piersią, chyba że lekarz uznał to za zdecydowanie konieczne.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Clarelux i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Clarelux – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Clarelux, 500 mikrogramów/g, piana na skórę Clobetasoli propionas

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Clarelux m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Clarelux, 500 mikrogramów/g, piana na skórę Clobetasoli propionas

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Clarelux? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(24 ocen, średnia: 6,29 na 10)

3 OPINIE O LEKU

  1. Moja łuszczyca skóry głowy jest naprawdę okropna i czasem nie do zniesienia, odkąd dermatolog przepisała mi CLALERUX to jest świetnie ale tylko jeśli stosuje ją codziennie, po kilku dniach bez stosowania wszystko wraca. Lek naprawdę godny polecenia.

  2. Jak na razie (2 miesiące używania) efekt test taki, że pomimo mojej bardzo „małej” łuszczycy, według zaleceń lekarza mam stosować ją co tydzień jeśli problem nie ustąpi, a jeśli ustąpi to do nawrotu. Jak wspomniałam moja łuszczyca jest bardzo delikatna, więc dlatego takie dawkowanie. Smarowałam głowę już chyba 3 razy, i efekt jest cały czas taki sam, czyli po 1 dniu od nałożenia problemu nie ma prze ok. 2 tygodnie, i znowu nawraca…

  3. Pianke Clarelux 500 stosowalam ok roku temu. Najpierw zgodnie z zaleceniami lekarza,a potem jak problem ustąpił (łZS na głowie, z głowy się sypalo,tworzyły się grudy wysuszonej łuski, skora ściągnięta/napięta na maxa,wypadanie włosów całymi pasmami)raz w tygodniu-profilaktycznie,potem rzadziej…przez ok rok spokoju.Teraz znów cos mi się zaczyna dziać, skóra jest przesuszona,sypie się wiec biegiem polecialam do dermatologa po receptę na ww pianke.Mam cicha a zarazem ogromna nadzieje,ze i tym razem mi pomoże,bo na na mnie generalnie malo co działa, sterydy,maści,antybiotyki itd…Wspolczuje z całego serca wszystkim, którzy maja skórne problemy bo niekiedy to jest naprawdę nie do przeskoczenia problem i sami lekarze często rozkładają ręce.
    Życzę nam wszystkim siły?
    Clarelux pianka 500 naprawdę godna polecenia, szkoda ze cena dość wysoka ale za to produkt wydajny.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.