Clarelux

Clarelux to lek dermatologiczny dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie propionian klobetazolu. Jest to silny kortykosteroid przeznaczony do stosowania miejscowego. Lek ten jest stosowany do krótkotrwałego leczenia dermatoz owłosionej skóry głowy, takich jak łuszczyca, które nie odpowiadają zadowalająco na leczenie słabiej działającymi kortykosteroidami.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Clarelux w postaci piany na skórę zawiera substancję czynną propionian klobetazolu w dawce 500 mikrogramów/g. Propionian klobetazolu należy do grupy leków znanych jako kortykosteroidy do stosowania miejscowego.

Lek Clarelux jest jednym z kortykosteroidów o bardzo silnym działaniu, stosowany do krótkotrwałego leczenia stanów owłosionej skóry głowy takich jak: łuszczyca skóry głowy, które nie odpowiadają zadowalająco na leczenie słabiej działającymi kortykosteroidami.

Skład

1 g piany na skórę, Clarelux zawiera 500 mikrogramów propionianu klobetazolu, jako substancję czynną.

Ponadto lek zawiera etanol bezwodny, wodę oczyszczoną, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, polisorbat 60, kwas cytrynowy bezwodny, potasu cytrynian oraz mieszaninę gazów propan/n-butan/izobutan.

Dawkowanie

Lek Clarelux należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy stosować lek Clarelux zgodnie z jego przeznaczeniem tzn. wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Nie połykać. Wyciskanie leku bezpośrednio na dłoń nie jest zalecane, ponieważ w kontakcie z ciepłą skórą piana natychmiast zacznie topnieć.

Należy stosować lek Clarelux na miejsca chorobowo zmienione owłosionej skóry głowy, dwa razy na dobę. Raz rano, raz wieczorem. Szczegółowa instrukcja „krok po kroku” znajduje się w załączonej ulotce.

OSTRZEŻENIA
– Pojemnik zawiera łatwopalny płyn pod ciśnieniem.
– Nie stosować ani przechowywać w pobliżu otwartego ognia, źródła zapłonu, materiałów wytwarzających ciepło lub urządzeń elektrycznych w użyciu.
– Nie palić papierosów podczas stosowania lub trzymania pojemnika.

Przedawkowanie

W przypadku stosowania leku Clarelux w większej dawce lub przez dłuższy okres czasu bez wiedzy lekarza, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę, karmi piersią lub planuje karmić piersią. Lek Clarelux nie powinien być stosowany podczas ciąży lub karmienia piersią, chyba że lekarz uznał to za zdecydowanie konieczne.

Ulotka Clarelux

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Clarelux (forum)

Stosujesz Clarelux? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

4 komentarze do “Clarelux”

 1. Choruje na łuszczyce od 14 lat. Jak zaczęła mi się na głowie to robiłam różne rzeczy, łącznie z farbowaniem na blond żeby nie było widać sypiącej się skóry. Stosowałam różne maści, pianki, szampony. Ale ta pianka (clarelux) po tygodniu stosowania zdała egzamin. Niemam problemu napiętej skóry tuż po umyciu i nie sypie mi się z niej. Na pewno będę stosować profilaktycznie przez jakiś czas bo w końcu mogę ubrać czarna bluzkę i spiąć włosy do góry.

  Odpowiedz
 2. Moja łuszczyca skóry głowy jest naprawdę okropna i czasem nie do zniesienia, odkąd dermatolog przepisała mi CLALERUX to jest świetnie ale tylko jeśli stosuje ją codziennie, po kilku dniach bez stosowania wszystko wraca. Lek naprawdę godny polecenia.

  Odpowiedz
 3. Jak na razie (2 miesiące używania) efekt test taki, że pomimo mojej bardzo „małej” łuszczycy, według zaleceń lekarza mam stosować ją co tydzień jeśli problem nie ustąpi, a jeśli ustąpi to do nawrotu. Jak wspomniałam moja łuszczyca jest bardzo delikatna, więc dlatego takie dawkowanie. Smarowałam głowę już chyba 3 razy, i efekt jest cały czas taki sam, czyli po 1 dniu od nałożenia problemu nie ma prze ok. 2 tygodnie, i znowu nawraca…

  Odpowiedz
 4. Pianke Clarelux 500 stosowalam ok roku temu. Najpierw zgodnie z zaleceniami lekarza,a potem jak problem ustąpił (łZS na głowie, z głowy się sypalo,tworzyły się grudy wysuszonej łuski, skora ściągnięta/napięta na maxa,wypadanie włosów całymi pasmami)raz w tygodniu-profilaktycznie,potem rzadziej…przez ok rok spokoju.Teraz znów cos mi się zaczyna dziać, skóra jest przesuszona,sypie się wiec biegiem polecialam do dermatologa po receptę na ww pianke.Mam cicha a zarazem ogromna nadzieje,ze i tym razem mi pomoże,bo na na mnie generalnie malo co działa, sterydy,maści,antybiotyki itd…Wspolczuje z całego serca wszystkim, którzy maja skórne problemy bo niekiedy to jest naprawdę nie do przeskoczenia problem i sami lekarze często rozkładają ręce.
  Życzę nam wszystkim siły?
  Clarelux pianka 500 naprawdę godna polecenia, szkoda ze cena dość wysoka ale za to produkt wydajny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Clarelux. Podziel się doświadczeniami na forum.