Imovax Polio

Imovax Polio to szczepionka przeciwko poliomyelitis (chorobie Heinego-Medina), która jest stosowana do immunizacji przeciwko wirusom polio typu 1, 2 i 3. Szczepionka ta jest stosowana w celu zapobiegania paraliżowi spowodowanemu przez wirusy polio. Jest to szczepionka inaktywowana, co oznacza, że zawiera “zabite” wirusy, które nie mogą powodować choroby. Imovax Polio jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to profilaktyka poliomyelitis u dzieci i dorosłych. Pamiętaj jednak, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Imovax Polio. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Imovax Polio i jakie są wskazania do stosowania?

IMOVAX POLIO jest zawiesiną do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce.

Szczepionkę stosuje się w celu zapobiegania poliomyelitis u niemowląt, dzieci i dorosłych w szczepieniu podstawowym oraz jako dawkę przypominającą.

Kategorie powiązane:
Szczepionki, Szczepionki przeciw polio,

Reklama

Jaki jest skład Imovax Polio, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi szczepionki w jednej dawce (0,5 ml) są:
Wirus poliomyelitis#
typ 1, szczep Mahoney (inaktywowany) …. 40 jednostek antygenu D*
Wirus poliomyelitis#
typ 2, szczep MEF-1 (inaktywowany) ……… 8 jednostek antygenu D*
Wirus poliomyelitis#
typ 3, szczep Saukett (inaktywowany)……. 32 jednostki antygenu D*

Szczepionka jest zgodna z wymaganiami Farmakopei Europejskiej i rekomendacjami WHO
# namnożony w komórkach VERO
*lub ekwiwalent tej ilości antygenu określony odpowiednią metodą immunochemiczną.

Pozostałe składniki to:
fenoksyetanol, formaldehyd, podłoże Hanksa 199 zawierające (w szczególności) aminokwasy, sole mineralne, witaminy i wodę do wstrzykiwań oraz kwas solny lub wodorotlenek sodu do ustalenia pH.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Imovax Polio – jak stosować?

Szczepienie pierwotne:
Po ukończeniu 2 miesiąca życia: 3 kolejne dawki szczepionki po 0,5 ml powinny być podane w odstępie 1 do 2 miesięcy.

Po ukończeniu 6 tygodnia życia: szczepionka IMOVAX POLIO może być podawana według schematu: 6, 10 i 14 tydzień, zgodnie z zaleceniami rozszerzonego programu szczepień Światowej Organizacji Zdrowia. Nieszczepione osoby dorosłe: 2 kolejne dawki szczepionki po 0,5 ml muszą być podane w odstępie 1 lub lepiej 2 miesięcy.

Dawka uzupełniająca:
Dzieci w drugim roku życia: czwarta dawka (dawka uzupełniająca) po roku od podania trzeciej dawki,

Osoby dorosłe: trzecia dawka (dawka uzupełniająca) po 8 do 12 miesiącach od podania drugiej dawki.

Dawka przypominająca podawana jest co 5 lat u dzieci i młodzieży oraz co 10 lat u dorosłych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma zastosowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Imovax Polio – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Imovax Polio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Szczepionkę można stosować podczas ciąży jeżeli jest takie wskazanie.

Karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tej szczepionki należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Imovax Polio

Ulotka Imovax Polio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Imovax Polio w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Imovax Polio

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Imovax Polio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Imovax Polio”

  1. Syn po 4 latach od ostatniej dawki (2014) męczy się z nawracającym zapaleniem stawów kolanowego i biodrowego. Ponadto czesto ma problemy ze złapaniem oddechu. Żaden lekarz nie umie wyjaśnić, skąd te bóle i skurcze nóg, ja podejrzewam, że objawy, które nie pojawiły się w ciągu 72 godzin po szczepieniu – dopiero teraz dają o sobie znać. Czy ktoś dotarł do badań po wielu latach od szczepionki? ?Jestem przerażona, bo jest z nim coraz gorzej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Imovax Polio. Podziel się doświadczeniami na forum.