Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio

Lek Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio zawiera substancję czynną ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), oraz pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa.

• Ibuprofen zmniejsza ból i obrzęk i obniża wysoką temperaturę ciała.
• Pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie w celu zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

Lek Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio jest wskazany w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa z towarzyszącym bólem głowy, gorączką i (lub) bólami w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Lek Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.

Lek złożony należy stosować tylko, jeśli u pacjenta występuje zatkany nos w połączeniu z bólem lub gorączką. Nie stosować leku w przypadku występowania tylko jednego z wymienionych objawów.

W razie braku poprawy lub pogorszenia stanu po 5 dniach przyjmowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (200 mg w tabletce) i pseudoefedryny chlorowodorek (30 mg w tabletce, co odpowiada 24,6 mg pseudoefedryny).

– Pozostałe składniki to:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K-30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan; Opadry II Yellow: alkohol poliwinylowy, częściowo hydrolizowany, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, tartrazyna (E102), lecytyna sojowa, żółcień pomarańczowa (E110); Opadry fx Silver: alkohol poliwinylowy, częściowo hydrolizowany, talk, makrogol 3350, Barwnik „MICA-Based Pearlescent Pigment” zawiera: krzemian glinowo-potasowy (E 555) tytanu dwutlenek (E 171); polisorbat 80.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego.

Zalecana dawka:
Dorośli i młodzież w wieku od 15 lat: 1 tabletka co 4-6 godzin, w razie potrzeby. W przypadku cięższych objawów 2 tabletki co 6-8 godzin, w razie potrzeby.

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 6 tabletek.

Tabletki należy połknąć popijając wodą, najlepiej po posiłku. Tabletek nie należy łamać, ani kruszyć.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Czas trwania leczenia
Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres pozwalający na złagodzenie objawów. Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 5 dni.

W razie utrzymywania się lub pogorszenia się objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połknąć popijając wodą, najlepiej po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio nie wolno stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryna mogą powodować poważne zaburzenia u nienarodzonych dzieci. Wykazano, że substancje te przedostają się z mlekiem matki stosującej lek do karmionych piersią niemowląt.

Lek Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków (NLPZ), które mogą upośledzać płodność u kobiet. Skutek ten jest odwracalny po odstawieniu leku.

Ulotka Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane

Opinie o Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio - forum pacjentów

Stosujesz Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz