Konsultacja merytoryczna:

Indapamide SR

Lek Indapamide SR to tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu, zawierające indapamid jako substancję czynną.

Indapamid jest lekiem moczopędnym. Większość leków moczopędnych zwiększa objętość moczu wydzielanego przez nerki. Indapamid różni się jednak od innych leków moczopędnych, gdyż powoduje jedynie lekkie zwiększenie objętości wytwarzanego moczu.

Ten lek stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia tętniczego) u dorosłych.

Jaki jest skład Indapamide SR, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera jako substancję czynną 1,5 mg indapamidu.

Substancje pomocnicze:
laktoza jednowodna, skrobia żelowana, hypromeloza [K 100 MCR], krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza (6cps), makrogol 6000, tytanu dwutlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Indapamide SR – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to 1 tabletkę na dobę, najlepiej rano.

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wodą. Nie należy jej łamać ani żuć. Leczenie nadciśnienia zazwyczaj jest długotrwałe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Bardzo duża dawka leku Indapamide SR może powodować nudności, wymioty, niedociśnienie tętnicze, kurcze mięśni, zawroty głowy, senność, dezorientację oraz zmiany ilości moczu wytwarzanego w nerkach.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Indapamide SR – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływają na działanie leku Indapamide Krka.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Indapamide SR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania tego leku w czasie ciąży. Kiedy jest planowana ciąża lub ciąża jest potwierdzona, należy najszybciej jak to możliwe rozpocząć alternatywne leczenie. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poinformować lekarza

Substancja czynna przenika do mleka. Karmienie piersią nie jest zalecane w okresie stosowania tego leku.

Ulotka Indapamide SR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Indapamide SR, 1,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Indapamide SR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Indapamide SR, 1,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Indapamide SR?

Cena Indapamide SR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Indapamide SR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Indapamide SR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g)Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g) zawiera substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zalecany dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów oraz bóle stawowo-mięśniowe.
Efekt działania Naproxen Emo żel (Opakowanie: 55 g)Naproksen wykazuje działanie zmniejszające obrzęki i stany zapalne. Działa przeciwgorączkowo. Stosowany miejscowo na skórę wspomaga w bólach stawowych, również…

9.97 

Zastosowanie Voltaren Express Forte (Opakowanie: 20 )Voltaren Express Forte (Opakowanie: 20 ) to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i zmniejszającym gorączkę. Stosuje się go w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból
pleców), w bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu, a także…

22.67 

Venadoron Lotion (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

84.99 

Zastosowanie Succus Urticae płyn (Opakowanie: 100 ml)Succus Urticae płyn (Opakowanie: 100 ml) to lek wspomagający drogi moczowe zawierający w składzie sok z liści pokrzywy. Produkt może wykazywać słabe działanie moczopędne.

Preparat przeznaczony jest dla osób doświadczających podwyższonego poziomu kwasu moczowego w ustroju.

Produkt wskazany jest również w przebiegu obniżonej ilości wydzielanego moczu lub dolegliwoś…

9.99 

Zastosowanie Fittydent super klej do protez (Opakowanie: 40 g)Fittydent super klej do protez (Opakowanie: 40 g) to nowoczesny klej do protez o ulepszonej, łagodnej formule. Produkt nie rozpuszcza się w wodzie, co oznacza, że nie jest wypłukiwany podczas jedzenia i picia. Dzięki bardzo dużej sile klejącej proteza jest stabilna i pewnie trzyma się na swoim miejscu w ciągu całego dnia. Lekka konsystencja śmietanki sprawia, że…

36.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief