Konsultacja merytoryczna:

Solifenacin Alvogen

Substancja czynna leku Solifenacin Alvogen należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Solifenacin Alvogen stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

Substancją czynną leku jest bursztynian solifenacyny. Każda tabletka zawiera 5 mg bursztynianu solifenacyny (co odpowiada 3,8 mg solifenacyny) lub 10 mg bursztynianu solifenacyny (co odpowiada 7,5 mg solifenacyny).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza (4-6 cP), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, makrogol, hypromeloza (6 cP), tytanu dwutlenek (E171) i żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Solifenacin Alvogen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem.

Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, według preferencji pacjenta. Tabletki nie należy rozgniatać.

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba, że lekarz zaleci zastosowanie dawki 10 mg na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego połknięcia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, podając nazwę leku i przyjętą ilość.

Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Solifenacin Alvogen – czy mogę spożywać alkohol?

Ten lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, zależnie od preferencji pacjenta.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Solifenacin Alvogen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Solifenacin Alvogen podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Nie należy stosować leku Solifenacin Alvogen podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka.

Ulotka Solifenacin Alvogen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Solifenacin Alvogen, 5 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 177.61 KB


Solifenacin Alvogen, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 175.40 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Solifenacin Alvogen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Solifenacin Alvogen, 5 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 278.09 KB


Solifenacin Alvogen, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 278.09 KB

Cena - ile kosztuje Solifenacin Alvogen?

Cena Solifenacin Alvogen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Solifenacin Alvogen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Solifenacin Alvogen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml)Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml) zapewnia profesjonalną pielęgnacje przeciwzmarszczkową na noc lub na dzień. Wysoko skoncentrowane serum poprawia strukturę oraz nawilżenie skóry twarzy. Efekt działania Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml)Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml) stanowi wysoko skoncentrowany ekstrakt liposomalny…

Zastosowanie Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.)Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.) pomaga tam, gdzie pojawia się problem.
Wiele osób cierpi z powodu zaburzeń oddychania - z powodu problemów z przegrodą nosową lub skrzydełkami nosa. W takich przypadkach pomoże ci Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.) - po prostu wsadź produkt do nosa, a elastyczny silikon dopasuje się do jego kształtu i ustabilizuje skrzydeł…

Zastosowanie Excipial maść z olejkiem migdałowym (Opakowanie: 100 ml)Excipial maść z olejkiem migdałowym (Opakowanie: 100 ml) to maść do intensywnego nawilżania i pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej. Stosować dla zapobiegania powstawaniu chropowatości skórnych, bądź dla zniwelowania tych już istniejących. Przeznaczony zwłaszcza dla skóry podatnej na podrażnienia.
Excipial maść z olejkiem migdałowym (Opakowanie: 100 ml) jest idealny do stosowania zaró…

Zastosowanie Vichy Capital Soleil mleczko do opalania LSF50 (Opakowanie: 300 ml)Vichy Capital Soleil mleczko do opalania LSF50 (Opakowanie: 300 ml) to kosmetyk dla dzieci do ochrony przeciwsłonecznej o bardzo wysokim filtrze.Efekt działania Vichy Capital Soleil mleczko do opalania LSF50 (Opakowanie: 300 ml)Vichy Capital Soleil mleczko do opalania LSF50 (Opakowanie: 300 ml) to lekki przyjemny w dotyku kosmetyk chroniący skórę dziecka przed promieniowaniem słonecznym. Jest niezawodny w…

Zastosowanie Vichy Liftactiv Supreme krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Krem na noc Vichy Liftactiv Supreme przeznaczony jest do codziennej, kompleksowej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla kobiet dojrzałych po 40 roku życia, dla wszystkich typów cery.

Liftactiv Supreme został wzbogacony o bogate oleje roślinne (m.in. olej z pestek moreli). To produkt hipoalergiczny, testowany dermatologicznie, bez parabenów. Ponadto wzbogacony o wodę termalną z Vichy, która dodatkowo koi skó…