Sinuzolin

Lek Sinuzolin zawiera substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który jest miejscowym lekiem obkurczającym, łagodzi przekrwienie zmienionej zapalnie błony śluzowej nosa i zatok.

Lek Sinuzolin stosuje się w celu udrożnienia przewodów nosowych i zatok, spowodowanych przeziębieniem, zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym katarem siennym), zapaleniem zatok. Lek ten jest również stosowany w celu ułatwienia badania jamy nosowej.

Lek Sinuzolin w postaci kropli do nosa przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

– Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. Każdy ml zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku.
– Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol, benzalkoniowy chlorek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sinuzolin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
Zalecana dawka to 1-2 krople do każdego otworu nosowego, 2 do 3 razy na dobę, w razie potrzeby.
Pojedynczych dawek leku Sinuzolin nie należy stosować częściej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Lek Sinuzolin krople do nosa są przeznaczone wyłącznie do krótkotrwałego stosowania (zwykle 3 do 5 dni). Nie stosować tego leku dłużej niż 7 dni, chyba że lekarz zalecił inaczej.

Stosowanie u dzieci
Przed podaniem dziecku leku Sinuzolin w postaci kropli do nosa należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku Sinuzolin u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Sposób podawania
Podanie donosowe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. Należy zabrać ze sobą opakowanie tego leku, by lekarz wiedział, jaki lek przyjął pacjent.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sinuzolin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sinuzolin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Nie należy stosować leku Sinuzolin podczas ciąży lub karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Ulotka Sinuzolin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sinuzolin, 0,5 mg/ml, krople do nosa, roztwór (Oxymetazolini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sinuzolin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sinuzolin, 0,5 mg/ml, krople do nosa, roztwór (Oxymetazolini hydrochloridum)

Opinie o Sinuzolin - forum pacjentów

Stosujesz Sinuzolin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz