Konsultacja merytoryczna:

Sifrol

SIFROL zawiera substancję czynną pramipeksol i należy do grupy leków znanych jako agoniści dopaminy, które pobudzają receptory dopaminy w mózgu. Pobudzanie receptorów dopaminy wyzwala impulsy nerwowe w mózgu, ułatwiające kontrolę ruchów ciała.

Lek SIFROL stosuje się w:
– leczeniu objawów idiopatycznej choroby Parkinsona u osób dorosłych w monoterapii lub w skojarzeniu z lewodopą (inny lek stosowany w chorobie Parkinsona).
– leczeniu objawów umiarkowanego do ciężkiego idiopatycznego zespołu niespokojnych nóg u osób dorosłych.

Jaki jest skład Sifrol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pramipeksol.

Każda tabletka zawiera 0,088 mg, 0,18 mg, 0,35 mg, 0,7 mg lub 1,1 mg pramipeksolu w postaci odpowiednio 0,125 mg, 0,25 mg, 0,5 mg, 1 mg lub 1,5 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego.

Pozostałe składniki to: mannitol, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K 25, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sifrol – jak stosować ten lek?

Choroba Parkinsona

Dawkę dobową należy przyjmować w 3 równych dawkach.
W pierwszym tygodniu najczęściej stosowana dawka wynosi 1 tabletkę leku SIFROL 0,088 mg trzy razy na dobę (co odpowiada dawce dobowej 0,264 mg).

Następnie dawkę należy zwiększać co 5-7 dni, zgodnie z zaleceniami lekarza, aż do momentu osiągnięcia właściwej kontroli objawów (dawki podtrzymującej).

Najczęściej stosowana dawka podtrzymująca wynosi 1,1 mg na dobę. Jednakże konieczne może być dalsze zwiększanie dawki. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę leku do maksymalnej wielkości 3,3 mg pramipeksolu na dobę. Możliwe jest również stosowanie mniejszej dawki podtrzymującej w wielkości trzech tabletek 0,088 mg leku SIFROL na dobę.

Pacjenci z chorobą nerek
W przypadku pacjentów z umiarkowaną lub ciężką chorobą nerek lekarz przepisze mniejszą dawkę leku. Wówczas tabletki będą przyjmowane raz lub dwa razy na dobę. W przypadku pacjentów z umiarkowaną chorobą nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku SIFROL dwa razy na dobę. W przypadku ciężkiej choroby nerek najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku raz na dobę.

Zespół niespokojnych nóg

Lek przyjmuje się na ogół raz na dobę, wieczorem, 2-3 godziny przed pójściem spać.

W pierwszym tygodniu leczenia zazwyczaj stosowana dawka wynosi 1 tabletkę 0,088 mg leku SIFROL raz na dobę (co odpowiada dawce 0,088 mg na dobę).

Następnie dawkę należy zwiększać co 4-7 dni, zgodnie z zaleceniami lekarza, aż do uzyskania odpowiedniej kontroli objawów (dawki podtrzymującej).

Dawka dobowa nie powinna przekroczyć 6 tabletek 0,088 mg leku SIFROL lub 0,54 mg (0,75 mg soli pramipeksolu).

W przypadku przerwania leczenia na okres dłuższy niż kilka dni ponowne leczenie należy rozpocząć od najmniejszej dawki. Następnie można zwiększać dawkę, tak jak za pierwszym razem. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Po 3 miesiącach lekarz sprawdzi leczenie i zdecyduje o kontynuacji lub o odstawieniu leczenia.

Pacjenci z chorobą nerek
U pacjentów z ciężką chorobą nerek lek SIFROL może nie być odpowiedni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przypadkowo przyjęto zbyt dużo tabletek leku, należy:
– niezwłocznie zasięgnąć pomocy lekarskiej lub zwrócić się do najbliższego oddziału ratunkowego.
– mogą wystąpić wymioty, niepokój lub którekolwiek z działań niepożądanych wymienionych w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” w ulotce załączonej poniżej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sifrol – czy mogę spożywać alkohol?

SIFROL może być przyjmowany z pokarmem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sifrol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje być w ciąży, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Lekarz omówi z pacjentką możliwości dalszego stosowania leku.

Działanie leku na nienarodzone dziecko nie jest znane. W związku z tym, nie należy przyjmować leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Leku nie należy stosować podczas karmienia piersią. Lek może prowadzić do zahamowania laktacji. Lek może być również wydzielany do mleka matki i tym samym przedostać się do ustroju dziecka. Jeśli stosowanie leku jest konieczne, należy przerwać karmienie piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Sifrol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SIFROL 0,088 mg, 0,18 mg, 0,35 mg, 0,7 mg, 1,1 mg tabletki (Pramipeksol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sifrol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SIFROL 0,088 mg, 0,18 mg, 0,35 mg, 0,7 mg, 1,1 mg tabletki (Pramipeksol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Sifrol?

Cena Sifrol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sifrol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sifrol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ch Alpha ampułki do picia (Opakowanie: 30 szt.)Zdrowa chrząstka stawowa potrzebuje właściwego odżywienia. Niezbędne składniki odżywcze muszą być w odpowiedniej ilości dostarczane do organizmu. Szczególnie mocno obciążone stawy, np. przy uprawianiu sportu, ciężkiej pracy fizycznej, otyłości czy predyspozycjach genetycznych, mają zwiększone zapotrzebowanie na pewne związki mineralne.
Co więcej, z wiekiem chrząstka…

209.29 

SkładSkładnik aktywny: Kwas salicylowy

(INCI): cyclopentasiloxane, ci 77891, cetearyl behenate, laureth-2 benzoate, octyldodecanol, synthetic beeswax, nylon-12, ci 77492, salicylic acid, ci 77491, mica, ci 77499, tocopherol (fvn2008.002)Louis Widmer Skin Appeal korektor 02 nieperfumowany (Opakowanie: 0.25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

47.99 

Zastosowanie Blend A Dent Plus Haftcr.beste (Opakowanie: 40 g)Blend A Dent Plus Haftcr.beste (Opakowanie: 40 g) to najwyższej jakości krem adhezyjny o bardzo mocnym działaniu. Skutecznie chroni przed okruchami z jedzenia, zapobiega przedostawaniu się resztek pod protezę. Zapewnia działanie antybakteryjne i świeży miętowy zapach. Niezawodnie trzyma protezę przez cały dzień bez względu na rodzaj pożywienia. Drobna końcówka aplikatora…

18.99 

Zastosowanie La Roche Posay Posthelios żel nawilżający po opalaniu (Opakowanie: 200 ml)La Roche Posay Posthelios żel nawilżający po opalaniu (Opakowanie: 200 ml) to doskonała pielęgnacja skóry uwrażliwionej po opalaniu. Stanowi ratunek dla podrażnionej w wyniku przebywania na słońcu skóry.

pielęgnacja skóry po opalaniu
łagodzi podrażnioną skórę
zapewnia długotrwałe nawilżenie ciała
odpowiedni…

78.99 

Zastosowanie Biotynox tabletki (Opakowanie: 30 )Biotynox tabletki (Opakowanie: 30 ) to preparat leczniczy zawierający dużą ilość biotyny, który jest stosowany przy zaburzeniach wzrostu paznokci i włosów, nadmiernym wypadaniu czy łamliwości. Łagodzi stany zapalne skóry, w szczególności w okolicach oczu i nosa. Poprawia wygląd i koloryt cery, zwiększa jej elastyczność.
Efekt działania Biotynox tabletki (Opakowanie: 30 )Biotynox tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera biotynę, która należ…

25.65 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief