Konsultacja merytoryczna:

Senshio

Lek Senshio zawiera substancję czynną ospemifen. Ospemifen należy do grupy leków, które nie zawierają hormonów, nazywanych selektywnymi modulatorami receptora estrogenowego (ang. selective estrogen receptor modulators – SERM).

Lek Senshio jest stosowany w leczeniu kobiet z umiarkowanymi lub ciężkimi objawami po menopauzie, występującymi w pochwie i poza pochwą, takimi jak świąd, suchość, pieczenie i ból podczas stosunku płciowego (dyspareunia), jeśli leczenie miejscowe estrogenami nie jest odpowiednie. Jest to nazywane atrofią sromu i pochwy i jest spowodowane obniżeniem poziomu żeńskiego hormonu estrogenu w organizmie. W takim przypadku ściany pochwy mogą stać się cieńsze. Jest to naturalnym procesem po menopauzie.

Działanie leku naśladuje niektóre pożyteczne działania estrogenu, pomagając poprawić te objawy i podstawowe przyczyny występowania atrofii sromu i pochwy.

Jaki jest skład Senshio, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ospemifen. Każda tabletka powlekana zawiera 60 mg ospemifenu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: Krzemu dwutlenek koloidalny (E551), magnezu stearynian (E578), mannitol (E421), celuloza mikrokrystaliczna (E460), powidon (E1201), skrobia żelowana (kukurydziana), karboksymetyloskrobia sodowa typ A.

Otoczka: Hypromeloza (E464), laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna (E1518), glikol polietylenowy (E1521).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Senshio – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna tabletka, przyjmowana doustnie, codziennie o tej samej porze. Lek należy przyjmować z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Lek należy przyjmować codziennie przez okres zalecony przez lekarza.

Pacjenci z chorobą wątroby
Lek ten nie jest zalecany, jeśli u pacjenta występuje poważnie osłabiona czynność wątroby

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecana, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Senshio – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Senshio należy przyjmować z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Senshio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek jest przeznaczony do stosowania tylko u kobiet po menopauzie. Nie mogą go przyjmować kobiety w okresie ciąży, kobiety, które nadal mogłyby mieć dziecko lub karmią piersią.

Powodem jest brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w okresie ciąży lub przed menopauzą lub karmiących piersią.

Ulotka Senshio – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Senshio 60 mg tabletki powlekane (Ospemifen)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Senshio m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Senshio 60 mg tabletki powlekane (Ospemifen)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Senshio?

Cena Senshio i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Senshio.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Senshio? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Senshio”

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Produkt leczniczy Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy zawiera ibuprofen, czyli substancję czynną o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek przeznaczony do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia.

Jesteś aktywny fizycznie? Jeśli chcesz przyspieszyć regenerację potreningową, sięgnij po Allnutrition BCAA Max Support Strawberry. Ten suplement diety stanowi bogate źródło rozgałęzionych aminokwasów, tauryny i glutaminy.

Proces odchudzania trwa nie tylko w dzień, ale i w nocy. Organizm na diecie potrzebuje wsparcia. Takim wsparciem może być dwufazowy suplement diety Get Slim Morning & Night zawierający witaminy, minerały oraz cenne wyciągi roślinne.

Unikalny syrop Pelavo nos i zatoki pomoże pozbyć się takich objawów jak zatkany nos i niedrożne zatoki. Wyciągi z pelargonii afrykańskiej, goryczki i dziewanny złagodzą objawy, a witamina C i cynk wzmocnią układ…

TONE to złożony suplement diety, który dostarcza organizmowi cennych witamin i składników mineralnych, które wspomagają prawidłową pracę narządu słuchu. Łagodzą odczuwany dyskomfort (np. szumy uszne).

Trzy drogocenne olejki – z majeranku, cynamonowca kamforowego i bazylii i ekstrakt z czystka zawarto w suplemencie diety Gripaxin C37 krople. Preparat jest polecany jako uzupełnienie diety dla osób, które chcą wesprzeć swój organizm jesienią i zimą.

DUCRAY SQUANORM Szampon łupież suchy skutecznie oczyszcza i myje włosy. Usuwa objawy suchego łupieżu. Redukuje łuszczenie się skóry głowy i działa łagodząco na podrażnienia.

Chcesz mieć pełną kontrolę nad swoim zdrowiem? Mierz codziennie ciśnienie krwi z użyciem Ciśnieniomierza nadgarstkowego Beurer BC 85. Jest to kompaktowe urządzenie charakteryzujące się wysoką wiarygodnością wyników.

Witamina D jest jednym ze składników, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości. Kapsułki twist-off Vita D polecane są do stosowania jako uzupełnienie niedoborów witaminy D u dzieci, moż…

Produkt leczniczy Sachodent żel do stosowania w jamie ustnej wskazany jest w leczeniu stanów zapalnych, bólu, uszkodzeń, podrażnień, owrzodzeń zlokalizowanych w jamie ustnej. Substancją czynną jest choliny salicylan. Stosować powyżej 16. roku życia.

Duże, ekonomiczne opakowanie wysokiej jakości bakterii probiotycznych! Suplement diety Lactoseven zawiera siedem szczepów bakterii kwasu mlekowego (m.in. Lactobacillus i Bifidobacterium), a także prebiotyk – inulinę.

HARTUŚ Na mocne kości i zęby w postaci syropu to suplement diety, który uzupełnia w organizmie poziom składników mineralnych (wapnia, fosforu), witaminy K i witaminy D3. Wzmacnia organizm, a szczególnie tkankę kostną i…

Preparat Aurecon drops (krople) poprawia skuteczność czyszczenia uszu, zapobiega przywieraniu woszczyny wewnątrz przewodu słuchowego, ogranicza wydzielanie nadmiernych ilości woszczyny.

Olimp Sojavit 85 to produkt zawierający w 99% izolat białka sojowego, wskazany dla osób nietolerujących białka zwierzęcego, wegetarian oraz wszystkich osób aktywnych fizycznie, które pragną przyspieszonego rozwoju masy i siły mięśni.

Wskazaniami do stosowania preparatu Maalox jest leczenie objawowe związanych z nadkwaśnością zaburzeń ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego: nieżytu żołądka, zarzucania wstecznego treści żołądkowej do przełyku.

Wskazaniami do stosowania Gelatum Aluminii są: nadkwaśność treści żołądkowej, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyty i stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, przepuklina rozworu przełykowego.

Żeń-Szeń suplement diety dla osób dorosłych, wskazany szczególnie w okresie spadku kondycji witalnej oraz przemęczenia. Naturalne właściwości ekstraktu z żeń-szenia działają energetyzująco, wzmacniają układ nerwowy oraz przeciwdziałają…

Preparat przeznaczony do stosowania w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (np. stan obniżonej odporności lub dużego stresu). Suplement diety Witamina C Forte 1000 limonka pozwala uzupełnić codzienną dietę także w porcję witaminy B2.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego Bebiko 4R Junior to mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci powyżej 2. roku życia w ramach zbilansowanej diety. Formuła mleka zawiera kompozycję oligosacharydów, witaminę D, wapń oraz żelazo.

Suplement diety Chrom z zieloną herbatą to preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety dla osób, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspierające utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz wspomagające odchudzanie.