Seculact

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Seculact stosowany jest w celu zapobiegania ciąży. Tabletki leku Seculact zawierają małą ilość żeńskiego hormonu płciowego, progestagenu o nazwie dezogestrel. Z tego powodu lek Seculact nazywany jest tabletką zawierającą tylko progestagen. W przeciwieństwie do złożonych tabletek antykoncepcyjnych, tabletki zawierające tylko progestagen nie zawierają estrogenu, drugiego żeńskiego hormonu płciowego.

Większość leków zawierających wyłącznie progestagen działa przede wszystkim przez zapobieganie wnikania plemników do macicy, ale nie zawsze zapobiegają one dojrzewaniu komórek jajowych, co stanowi główne działanie złożonych środków antykoncepcyjnych. Lek Seculact różni się od innych tabletek zawierających wyłącznie progestagen tym, że jego dawka w większości przypadków wystarcza do zapobiegania dojrzewaniu komórki jajowej. Na skutek tego, lek Seculact posiada wysoką skuteczność antykoncepcyjną.

W odróżnieniu od leków złożonych lek Seculact może być stosowany u kobiet, które nie tolerują estrogenów i u kobiet karmiących piersią. Niedogodnością podczas stosowania leku Seculact mogą być nieregularne krwawienia. Krwawienia mogą także wcale nie występować.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest: Dezogestrel (75 mikrogramów).

Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K30, kwas stearynowy, all-rac-α-tokoferol (E307), krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 400, talk, tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Opakowanie leku Seculact zawiera 28 tabletek. Na jednej stronie blistra przy każdej tabletce znajduje się symbol dnia tygodnia, w którym należy ją przyjąć, a po drugiej stronie znajdują się strzałki pokazujące kierunek przyjmowanych tabletek. Każdy dzień odpowiada jednej tabletce. Za każdym razem, kiedy rozpoczyna się nowy blister leku Seculact należy wziąć tabletkę z górnego rzędu. Nie należy rozpoczynać blistra od dowolnej tabletki. Przykładowo, kiedy przyjmowanie tabletek rozpoczyna się w środę, należy wziąć tabletkę z górnego rzędu oznaczoną skrótem „Śr”. Należy kontynuować przyjmowanie jednej tabletki na dobę, aż do wyczerpania blistra, zawsze w kierunku wskazanym przez strzałki. Patrząc na opakowanie można łatwo sprawdzić, czy tabletka została
przyjęta danego dnia.

Tabletki należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia. Tabletkę należy połykać w całości popijając wodą. Podczas przyjmowania tabletek leku Seculact może wystąpić niewielkie krwawienie.
W tym przypadku należy jednak kontynuować przyjmowanie tabletek. Po wyczerpaniu tabletek z opakowania należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania leku Seculact następnego dnia, bez robienia przerwy i nie czekając na wystąpienie krwawienia.

Dokładny sposób dawkowania Seculact zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

REKLAMA

Przedawkowanie

Nie zaobserwowano żadnego ciężkiego, szkodliwego działania po przyjęciu więcej niż jednej tabletki leku Seculact jednocześnie. Mogą wystąpić objawy takie jak: nudności, wymioty oraz u młodych dziewcząt, nieznaczne krwawienie z dróg rodnych. W celu uzyskania dalszych informacji, należy zgłosić się do lekarza po poradę.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Nie należy stosować leku Seculact, jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży.

Karmienie piersią
Lek Seculact może być stosowany w trakcie karmienia piersią. Lek Seculact nie wpływa ani na wytwarzanie, ani jakość mleka kobiety karmiącej. Do mleka przenikają niewielkie ilości substancji czynnej zawartej w leku Seculact.

U dzieci, które były karmione piersią przez 7 miesięcy przez matki stosujące dezogestrel, zbadano wpływ na zdrowie do ukończenia 2,5. roku życia. Nie zaobserwowano wpływu na wzrost i rozwój dzieci.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli kobieta karmi piersią i chce stosować lek Seculact.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Seculact.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.