Konsultacja merytoryczna:

Sildenafil Sandoz

Lek Sildenafil Sandoz zawiera substancję czynną syldenafil, która należy do grupy tzw. inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa przez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych prącia, co umożliwia zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Sildenafil Sandoz pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Sandoz jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Sildenafil Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Pozostałe składniki leku to: wapnia wodorofosforan bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna, kopowidon, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, sacharyna sodowa, indygokarmina (E132), lak aluminiowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sildenafil Sandoz – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg.

Nie należy stosować leku Sildenafil Sandoz częściej niż raz na dobę.

Nie należy przyjmować tabletek Sildenafil Sandoz razem z zawierającymi syldenafil lekami ulegającymi rozpadowi w jamie ustnej.

Tabletkę leku Sildenafil Sandoz należy przyjąć około godziny przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.

Tabletkę można podzielić na równe ćwiartki.

Dzielenie tabletek
Tabletkę należy położyć na twardej, płaskiej powierzchni głębszą linią podziału skierowaną ku górze. Nacisnąć kciukiem na środek tabletki, a przełamie się ona na równe ćwiartki.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Sildenafil Sandoz jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sildenafil Sandoz umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Sildenafil Sandoz, jest różny u różnych pacjentów, ale zwykle wynosi od pół do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty podczas obfitego posiłku.

Jeśli po przyjęciu leku Sildenafil Sandoz nie dochodzi do wzwodu lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego, należy poinformować o tym lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwe jest zwiększenie ilości i nasilenia działań niepożądanych. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Nie należy stosować większej ilości tabletek niż zalecił lekarz.

W razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono należy skontaktować się z lekarzem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sildenafil Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Sildenafil Sandoz można przyjmować niezależnie od posiłków, jednak zażycie leku razem z obfitym posiłkiem może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leku.

Alkohol może czasowo osłabić zdolność do osiągnięcia wzwodu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Sildenafil Sandoz, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sildenafil Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Sildenafil Sandoz nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Ulotka Sildenafil Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SILDENAFIL SANDOZ, 25 mg; 50 mg; 75 mg, lamelki rozpadające się w jamie ustnej (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 172.18 KB


SILDENAFIL SANDOZ, 100 mg, tabletki (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 249.91 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sildenafil Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SILDENAFIL SANDOZ, 25 mg; 50 mg; 75 mg, lamelki rozpadające się w jamie ustnej (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 216.01 KB


SILDENAFIL SANDOZ, 100 mg, tabletki (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 328.23 KB

Cena - ile kosztuje Sildenafil Sandoz?

Cena Sildenafil Sandoz i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sildenafil Sandoz.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sildenafil Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Tokovit E natural 200 (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.26 

Zastosowanie Weleda delikatne mleczko oczyszczające (Opakowanie: 100 ml)Delikatne mleczko oczyszczające o kremowej konsystencji polecane jest szczególnie do skóry normalnej i suchej. Zapewnia dogłębne oczyszczenie nie wysuszając i nie zmniejszając naturalnej bariery ochronnej skóry.Weleda delikatne mleczko oczyszczające (Opakowanie: 100 ml) łączy w sobie zalety produktów oczyszczających Weleda z serii z irysem i dziką różą. Dodatkowa zawartość oczaru wirginijskiego (hamamelis) łagodzi…

44.99 

Zastosowanie Femibion 1 Wczesna ciąża tabletki (Opakowanie: 28 )Femibion 1 Wczesna ciąża tabletki (Opakowanie: 28 ) to suplement diety z witaminami i minerałami, przeznaczony dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.

Pierwszy trymestr to okres, w należy przyjmować odpowiednią ilość folianów, aby zapobiegać rozwoju wad cewy nerwowej u płodu.

Femibion 1 Wczesna ciąża, oprócz niezbędnych witamin i minerałów, zawiera kwas foliowy oraz L-metylofolian wapnia (Metafolin).Efekt…

34.58 

Zastosowanie Ibument żel (Opakowanie: 100 g)Ibument żel (Opakowanie: 100 g) to preparat leczniczy w postaci żelu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania przy obrzękach i urazach mięśni i stawów. Łagodzi dolegliwości wynikające z kontuzji, reumatoidalnego zapalenia stawów czy zmian zwyrodnieniowych.
Efekt działania Ibument żel (Opakowanie: 100 g)Ibument żel (Opakowanie: 100 g) zawiera ibuprofen – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym z…

16.08 

Zastosowanie Blend A Dent Super Extra-Frisch Klej do protez (Opakowanie: 40 ml)Blend A Dent Super Extra-Frisch Klej do protez (Opakowanie: 40 ml) to produkt służący właściwemu osadzeniu protez w jamie ustnej. Przeznaczony zwłaszcza dla osób, które szukają sposobu na neutralizację nieprzyjemnego ucisku protezy na dziąsło, a także dla tych, które pomimo tego, że zmuszone są korzystać protez, chcą czuć w…

18.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief