Xarelto

Xarelto to lek przeciwzakrzepowy, którego substancją czynną jest rywaroksaban. Działa poprzez selektywne i odwracalne hamowanie aktywności czynnika Xa, który jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie krzepnięcia krwi. Lek stosowany jest w celu zapobiegania i leczenia różnych stanów związanych z zakrzepicą i zatorowością, takich jak udary, zakrzepowe zapalenie żył głębokich (ZŻG) oraz zatorowość płucna (ZP). Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Pacjentowi podano lek Xarelto, ponieważ:

 • zdiagnozowano u niego ostry zespół wieńcowy (stan obejmujący zawał serca i niestabilną dławicę piersiową, ostry ból w klatce piersiowej) oraz stwierdzono podwyższone stężenie biomarkerów sercowych. Lek Xarelto zmniejsza u osób dorosłych ryzyko wystąpienia kolejnego zawału serca lub zmniejsza ryzyko śmierci z powodu choroby związanej z sercem lub naczyniami krwionośnymi.

Lek Xarelto nie będzie podawany pacjentowi jako jedyny lek. Lekarz zleci pacjentowi przyjmowanie również:
• kwasu acetylosalicylowego lub
• kwasu acetylosalicylowego i klopidogrelu lub tyklopidyny.

lub

 • zdiagnozowano u niego duże ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi ze względu na chorobę wieńcową lub chorobę tętnic obwodowych, która powoduje objawy.
  Lek Xarelto zmniejsza u osób dorosłych ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi (zdarzenia zakrzepowe na podłożu miażdżycowym). Lek Xarelto nie będzie podawany pacjentowi jako jedyny lek. Lekarz zleci pacjentowi przyjmowanie również kwasu acetylosalicylowego.

Lek Xarelto zawiera substancję czynną rywaroksaban i należy do grupy zwanej lekami
przeciwzakrzepowymi. Jego działanie polega na blokowaniu czynnika krzepnięcia krwi (czynnik Xa) i przez to zmniejszaniu tendencji do tworzenia się zakrzepów krwi.

Skład

Substancją czynną leku jest rywaroksaban. Jedna tabletka powlekana zawiera 2,5 mg rywaroksabanu.

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna,
hypromeloza 2910, laurylosiarczan sodu, magnezu stearynian. Patrz punkt 2 „Xarelto zawiera laktozę i sód”

Otoczka tabletki: makrogol 3350, hypromeloza 2910, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Ile tabletek należy zażyć
Zalecana dawka to jedna tabletka 2,5 mg dwa razy na dobę. Lek Xarelto należy przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia (na przykład jedną tabletkę rano i jedną wieczorem). Lek ten należy przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Jeśli pacjent ma trudności z połykaniem całej tabletki, należy porozmawiać z lekarzem o innych sposobach przyjmowania leku Xarelto. Tabletkę można rozgnieść i wymieszać z wodą lub miękkim pokarmem, takim jak przecier jabłkowy, bezpośrednio przed jej przyjęciem. W razie potrzeby lekarz może podać rozgniecioną tabletkę Xarelto przez zgłębnik żołądkowy.

Lek Xarelto nie będzie podawany pacjentowi jako jedyny lek.
Lekarz zleci pacjentowi przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego. Jeśli pacjent otrzymuje lek Xarelto po ostrym zespole wieńcowym, lekarz może również zlecić przyjmowanie klopidogrelu lub tyklopidyny.

Lekarz powie pacjentowi, ile ma przyjmować (zazwyczaj 75 – 100 mg kwasu acetylosalicylowego na dobę lub dawkę dobową 75 – 100 mg kwasu acetylosalicylowego plus dawkę dobową 75 mg klopidogrelu lub standardową dawkę dobową tyklopidyny).

Kiedy przyjmować lek Xarelto
Leczenie lekiem Xarelto po ostrym zespole wieńcowym należy rozpocząć jak najszybciej po
stabilizacji ostrego zespołu wieńcowego, najwcześniej 24 godziny po przyjęciu do szpitala i w momencie, gdy pozajelitowe (poprzez wstrzyknięcie) leczenie przeciwzakrzepowe byłoby normalnie przerwane.

Lekarz powie pacjentowi, kiedy należy rozpocząć leczenie lekiem Xarelto, jeśli zdiagnozowano u niego chorobę wieńcową lub chorobę tętnic obwodowych. Lekarz zadecyduje jak długo należy kontynuować leczenie.

Przedawkowanie

Jeżeli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie zbyt dużej dawki leku zwiększa ryzyko krwawienia.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek ten należy przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub jeśli karmi piersią. Jeżeli istnieje ryzyko, że pacjentka może zajść w ciążę, należy w czasie przyjmowania leku zastosować skuteczną metodę antykoncepcji. Jeśli w czasie stosowania tego leku pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast poinformować o tym lekarza, który zdecyduje o dalszym leczeniu.

Ulotka Xarelto

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Xarelto (forum)

Stosujesz Xarelto? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

82 komentarze do “Xarelto”

 1. Zator płuc w wieku 42 lat. Biorę xarelto od roku, nieregularnie, mimo, że lekarze zalecali mi abym brał go codziennie. Badania dooplera i inne nie wykazały co było przyczyną zatoru. Hematolog na nfz to jakiś śmiech na sali, że szkoda komentować. Były czasem jakieś drobne zmiany skórne jakby krwawe podbiegnięcia powyżej kostek u nóg, które mijały. Najbardziej jednak dokucza mi ból korzonków, pośladka, rzadziej biodra (jakby stawu), zwłaszcza po jakimś umiarkowanym krótkim wysiłku (jak przy rwie kulszowej) – staram się jak najmniej dźwigać, podnosić i przenosić prawidłowo ciężar oraz jak najbardziej ograniczać/rozkładać jego wagę, a i tak najczęściej muszę to „odchorować” przez następne tygodnie.
  Do tego dochodzą lekkie objawy bólu wątroby, zwłaszcza po potrawach średnio i ciężkostrawnych, większa męczliwość przy dużym wysiłku, ale za to jakby lepsza wydolność przy wysiłku umiarkowanym i większym ciężarze.

  Odpowiedz
 2. Kròtko mòwiąc-jest to diabelski lek,dobry do czasu.Im.dłużej go przyjmujesz,tym bardziej może uszkodzić nerki lub wątrobę..Spowodować utajone krwawienie,a w konsekwencji śmierć.!
  O tym już nie piszą,bo nikt by nie brał..Opisywano też ostre białaczki polekowe i zgon..zwiększone poziomy transaminaz-objawy uszkodzenia wątroby..Bòle głowy,ogòlne zmęczenie i osłabienie..
  To po co produkują taki”lek”,jak przy okazji ma wykończyć? Bardziej szkodzi,niż leczy..
  Eliquis podobno jest dużo lepszy..
  Ale jeśli ktoś i po nim źle się czuje,powinien wziąć heparynę,a potem Warfin

  Odpowiedz
 3. Odpowiedz na Anonim z dnia 9 mają 23 o godz 16.50 Opinie „naukowcòw” są sponsorowane i zlecane przez producentòw.Grupy poròwnawcze dobierane są tak,aby wyszło tak,jak chce producent.
  W przypadku Xarelto,cały czas trwają badania nad szybkością wchlaniania-aby znależć optymalną substancję „nośną”..dla „rozrzedzającej”.(tak upraszczając)..Tylko ,że każdy organizm jest inny..I nie wiadomo,czy u Zenka szybciej się wchłonie i nie będzie go za mało,a u Irenki odwrotnie…Ale”nie trzeba mierzyć”🙂🙂🙂Tylko 1 dawka,niepodzielona-cud-bajer.To,że wali krew z nosa 3 razy w tygodniu,to tak ma być.Grunt,że kròtko…(a co się dzieje w środku???)
  Owszem,działają szybko te leki,ale to jest też ich wadą,w przypadku planowej operacji czy zabiegu,lub wypadku ,sami lekarze nie wiedzą,jak postąpić…
  A prawda jest taka,że przy stentach,wadach zastawkowych te leki nie nadają się.Wtedy heparyna albo ròzne inne leki,ale nie NOAC.
  Z tych wszystkich nowych,Xarelto miał najwięcej badań-ale w USA nie dostał zatwierdzenia w chorobach serca!!!! Kilkakrotnie odrzucano,wskazania były tylko po zabiegach na stawach nòg,zapobiegając zakrzepicy.
  Ale to,co się nie udało w USA,przeszło w Europie.
  To politycy decydują,czym będziemy się leczyć.Dlaczego?z”
  Najnowsze badania,już od 2018 wykazują ogromną przewagę Eliquis,potem Pradaxy,w ogòlnym zapobieganiu zgonu,nad Xarelto.
  Xarelto spowodował lawinę odszkodowań o zgony w USA i Kanadzie.
  Ani stary Warfin,ani Eliquis,nie spowodowały czegoś takiego.Nigdy.
  Jeszcze chorzy autoimmunologiczne…
  Jest ostrzeżenie-dr Farmacji Borkowski..o”wzmożonej śmiertelności” u niektòrych pacjentòw.
  Tylko lekarze nie pytają,a walą z lekiem na”akord”.Nie chcą szlyszec o odstawieniu,ani zmianie..Ile jeszcze wytrzymasz? To pójdzie w statystyki..ZUS się odciązy,najwyżej..
  W niektòrych Przychodniach.
  Oczywiście,nic nie wiedzą o żadnych”KONTRAKTACH”,ani wyjazdach,na szkolenia”🙂😳😳
  Żyj,ale pozwòl żyć innym…Dr Judymòw już nie ma.Prawie.

  Odpowiedz
 4. Pani Lauro,6 lat brania leku to jest b.długo.Proszę przeczytać sobie dokładnie ulotkę,odhaczyć punkt po punkcie,skutki uboczne-czy jest więcej?
  Piszę Pani wyżej,że bolą pośladki-moze być to albo bòl stawòw,kręgosłupa,a może wylewy?(po Xarelto)albo zakrzepica żył biodrowych albo brzusznych? Napewno trzeba do lekarza,zrobić USG ,echo serca.
  My już doświadczyliśmy straty,staram się pomòc innym….
  Życzę Pani zdrowia,proszę też napisać,czy zmieniła Pani lek,czy jednak nie,i czy jest lepiej

  Odpowiedz
 5. Biorę od 2017 roku 20mg [xarelto] ostatnio bardzo bolą mnie pośladki i nogi / nogi w kostkach puchną / nie wiem co robić / byłam na kontroli , mam stymulator / lekarz nic nie odpowiedział na moje pytanie / boję się niesprawności / dlaczego ten lek się stosuje , skoro ma taką złą opinię / To jest podejrzane !!!!!

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Piszę Pani,to źle,że lekarz nic nie powiedział..To bardzo źle-lekarz pracuje po coś,ma być dla nas,a nie my dla niego!
   Dobrze radzę,należy nauczyć się egzekwować od lekarza wyczerpujące odpowiedzi..Jeśli nie chce,zmienić lekarza..Wielu z nas tego nie potrafi.
   Zebrać pieniądze,na KARDIOLOGA,z doswiadczeniem,z dobrymi opiniami,sprawdzić ,kto dobry..
   Proszę przeczytać całe forum,zrobić Dopplera nòg,(koniecznie),może TK naczyń,(czy są drożne-o to jest cała walka…Po Xarelto ròwnież mogą być zakrzepy-czasem trzeba zmienić leki.Są heparyny,jest Warfin(trzeba mierzyć krewINR,ale da się przezyć).
   Jeśli już te nowe,to z nich Eliquis jest najlepszy.

   Odpowiedz
  • Proszę Pana.Nic Panu nie pomożeNawet się Pan nie wysila.Niech Pan zacznie czytać i uczyć się.Jest Pan tu jedynym hurra-optymistą.TEN LEK JEST RYZYKOWNY.Smiertelnie.
   PO TO JEST TO FORUM.
   To nic ,że nie wszyscy umrą.Ale zgonòw zgłoszonych są tysiące.Na całym świecie.W USA i Canadian Health pozwy zbiorowe.Francja Czarna Lista.To FAKTY!!!!!
   Nieodwracalne krwawienia,lub zakrzepy spowodowane niedoszacowaniem,lub za szybkim usuwaniem przez nerki..lub pokrwotoczne niedokrwienie nerek lub wątroby i zgon..U starszych pacjentow-kruchosc i pękanie naczyń(krwotoki ukryte!!!),lub opòznienie w przyjęciu,lub gdy wystąpi krwotok-z nosa? nie wiadomo,czy przyjąc dawkę o zwykłej porze-moze dojść do zakrzepu,lub krwotoku.
   Nadal brak dostępnych biologicznych testów do pomiaru stężenia leku!!!!!
   Badania w Azji ,wykazały 40 procentowe niedopasowanie dawek…Szok!
   Te”leki” służa tylko do drenowania kieszeni pacjentòw przez pazerne koncerny.! I ich obsługę-konsultantòw medycznych i niektòrych lekarzy.
   I najlepsze-kardiolodzy w sytuacjach”zastawkowych”,Zawałowych,i wszelkich wątpliwych-zalecają PRZERWAĆ STOSOWANIE NOAC I ZASTOSOWAĆ STANDARDOWE POSTĘPOWANIE!!!(VKA)
   Czym więc jest Xarelto???? Alternatywką????
   Najgorsze jest to polowanie przez lekarzy na frajera…”No kup,,,kup Pan ,kup ten lek””To Rrrewelacja!!
   Drogi,a jakże!No,ale nie żałuj Pan!
   (no bo na premię być musi…..)

   Odpowiedz
   • To jest właśnie odpowiedź tendencyjna ,douczonego mądrego człowieka.Szkoda czasu i zdrowia z Wami dyskutować. Was nikt i nic nie przekona.Życzę zdrówka

    Odpowiedz
    • Jeśli Pan się uważa za”doliczonego”,powinien Pan wiedzieć o fakcie,że lekiem pierwszego wyboru z NOAC,zmniejszającym ogòlną śmiertelność,jest od już kilku lat Eliquis,lub Pradaxa.
     Ale nie Xarelto firmy Bayer,z jego tylko Jedną niebezpieczną,wytracającą się szybko dawką dobową..
     Wszystkie te informacje celowo są ukrywane.
     To jest forum dla pacjentów,każdy ma prawo wyrazić”opinię użytkownika”.Jeśli komuś to przeszkadza,to sugeruje tylko jedno-nie jest to użytkownik ani Jego rodzina.
     Więc kto?
     Niech wszyscy sobie uswiadomią-dzis medycyna oparta jest na zysku .
     Lekarze podpisują KONTRAKTY z Przedstawicielami Firm Farmaceutycznych.
     Mają z tego dodatkowe profity-Pieniądze,wyjazdy zagraniczne,laptopy i inne benefity..Przedstawicele zyją z tego.Nierzadko i pielęgniarki uczestniczą w procederze .
     Dlatego tak łatwo nie zrezygnują z dojnej krowy,jaką jest pacjent,placący krocie za lek z własnej kieszeni,nie odpuszczają,chociaż zgłasza skutki uboczne.
     Jak Pani nie szkodzi,to niech Pan zażywa i się cieszy,ale niech Pan da ostrzec innych.(jeśli Pan jest pacjentem….?????)
     Nasilone zatory,krwawienia i zgony są faktem.Badania cały czas trwają.Np.nad optymalną szybkoscią rozpuszczania leku.Tylko że każdy ma inny metabolizm.A pomiaru stęzenia leku we krwi nie prowadzi się-„bo NIE POTRZEBA”..A ludzie w to wierzą….
     To nie jest witamina,i te skutki uboczne naprawdę występują! Często..A po smierci-lekarz powie-„-Przeciez ten Pan,Pani,czytał ostrzezenie-nikt go nie zmusił siłą….”

     Odpowiedz
    • Pani Lauro,6 lat brania leku to jest b.długo.Proszę przeczytać sobie dokładnie ulotkę,odhaczyć punkt po punkcie,skutki uboczne-czy jest więcej?
     Piszę Pani wyżej,że bolą pośladki-moze być to albo bòl stawòw,kręgosłupa,a może wylewy?(po Xarelto)albo zakrzepica żył biodrowych albo brzusznych? Napewno trzeba do lekarza,zrobić USG ,echo serca.
     My już doświadczyliśmy straty,staram się pomòc innym….Nigdy nie zapomnimy.Dla nas ten lek był złem
     Życzę Pani zdrowia,proszę też napisać,czy zmieniła Pani lek,czy jednak nie,i czy jest lepiej

     Odpowiedz
  • Do Pana Juras.
   Szanowny Panie,jeśli Pan jest Pacjentem i lek jest dla Pana skuteczny i czuję się Pan dobrze,to gratulacje.I tak trzymać.
   Ale zadowolony pacjent ,na ogòł stwierdza,że jest dobrze i się nie wykłòca o lek.
   A tu -wyraznie widać CO INNEGO.
   Wielu osobom ten lek szkodzi,dajmy im szansę się wypowiedzieć.
   A nie od dziś wiadomo,że marketing podstawą sukcesu..
   Szczepionki też zachwalali i co? Oprócz oczywistych zgonów na Covid,jest masa powikłań ,zawalòw i zakrzepicy poszczepiennych.To fakt.
   Ale koncerny zarobiły już miliardy.
   Te leki NOAC,są stosunkowo nowe,jeszcze nie wszystko o nich wiadomo. Badania sponsorował Bayer.

   Odpowiedz
   • Szanowny Panie Marku,podaję swoje imię Aureliusz Anastazy Eugeniusz B onifacy🙂 Czy to zmienia coś w opinii? Więcej wiary-WIARA to indywidualna kwestia sfery duchowej🙂
    Tutaj potrzebna jest WIEDZA i CZUJNOSC!
    Lek ma w ulotce,że jest w fazie „obserwacji”-wzmozonego dodatkowego monitorowania…
    Są dostępne artykuły na tematTRUDNOŚCI W LECZENIU NOAC,DOSTOSOWYWANIA DAWEK I POSTĘPOWANIA W CZASIE OPERACJI.
    Poza tym,w wadach zastawkowych nie jest zalecany.
    Wymyślono to głòwnie po to,aby koncerny zarobiły.
    Ma to za zadanie wyrzucenie z rynku starych ,dostępnych i groszowych lekòw Anty Vit K.
    Ktòre to leki,obciązają budżetyPąństwowych Funduszy Zdrowotnych dodatkowymi badaniami INR.Kosztują 15 PLN,a nie 150 PLN…!
    Leki Noac nie są dla każdego,a lista ich skutkòw ubocznych jest ogrooooomna!
    Pacjent nie ma”WIERZYĆ”,tylko uczyć się,czytać i obserwować reakcje swojego organizmu!
    Lekarz to nie jest mąż,żona,ani osobisty przyjaciel chorego,często starego człowieka..
    Uczciwy,zejdzie z leku na inny,po zgłoszeniu skutków ubocznych.
    Inny,będzie wmawiał,że”TO NIC,brać dalej”-z uśmiechem na ustach.
    Po trupach.Do celu.
    Czy nic Panu nie wiadomo o agresywnej polityce marketingowej farmaceutòw,względem lekarzy? O korupcji całych Przychodni POZ,stosujących wyrafinowane praktyki,żeby większosc Pacjentòw,nawet tych najstarszych,przywiązanych do „swoich” lekarzy,bez skrupułów przepisać na Xarelto…Bo”Lepsze”???? dla kogo? dla portfela p.Doktor napewno…
    Czy lekarze NIC z tego nie mają???? Naprawdę? 🙂🙂🙂
    A może Pan nie jest wcale Marek? a J….?
    A dlaczego Komentarze są rozstrzelone datowo? Chaotycznie,a te najnowsze na końcu?
    Przypadek….
    Na Zachodzie refundowane są aparaty do INR..u nas agresywnie wciska się Noac..nie informując Pacjenta,że poszczegòlne dysfunkcje to wewnętrzne krwotoki o różnym nasileniu
    Ale-WIĘCEJ WIARY!😭W ŚWIĘTEGO DOKTORA,który „kocha bliźniego swego”

    Odpowiedz
 6. Jak bolą łydki,a zwłaszcza przy zginaniu stopy to może być to zakrzepica-żył głębokich-choc nie musi.Proszę zrobić Doppler całych nóg ,w sprawdzonym miejscu-nie w 2 minuty…Nogi aż do pachwin powinny być sprawdzone i D Dimery co jakiś czas
  Echo serca i jest jeszcze badanie już Tomograf naczyń,..jeśliby coś kardiolog coś znalazł w echo.(Żeby nie od razu koronografia-to tak na przyszłość,w razie czego.,bo to już badanie inwazyjne)Bardzo groźne są też duszności,ale dużo zatorów idzie najczęsciej od nòg,o czy ludzie nie mają pojęcia

  Odpowiedz
 7. Tak -należy się bać tych leków.Bezposrednie zagrozenie nagłym zgonem,kewawienia mogą być obfite i ukryte w narządach i żyłach.Z czasem tworzą się też skrzepy w takich sytuacjach.Polecam forum Drugs.com
  Kto nie zna języka,moze włączyć sobie usługę tłumaczenia.
  Niby takie wygodne to Xarelto,a stare srodki byly stosowane przez 50 lat i bezpieczne!Tylko czasem trzeba bylo pobrac krew..Lub kupic aparacik Quick Inr,ktory jest refundowany tylko nie w Polsce…
  Tez znam umarłych po Xarelto.Niestety
  Dlatego przestrzegam przed tym świństwem.
  Co znamienne,n wszystkich zagranicznych forach przeczyta Pani to samo..
  We Francji na Czarnej Liscie leków niebezpiecznych..
  Ale w Europie Wschodniej-hulaj dusza-a lekarze na wczasy!!!!! Od firm farmaceutycznych-niby szkolenia..A przyokazji -robią sobie na pacje tach badania🙂Za ich własną kasę…Ile Pani przez 5 lat wydala na Xarelto? No chyba,ze z refundacją ma Pani…..Aha,i lek nie ma antidotum w razie krwotoku….O tym tez nie mówią.POZDRAWIAM

  Odpowiedz
 8. Proszę Pani,proszę nie ufać lekarzom tak do końca-im droższy lek,tym większe dostają profity za przepisywanie.
  Jeśli się Pani pogorszyło i przypuszcza Pani,ze to od leku,proszę isc do innego lekarza-kardiologa ,który zrobi Pani Echo serca,a także angiologa-dobrego na badanie Doppler 3 D nóg.Jeśli się Pani obawia Xarelto,mozna zamienic na Eliquis ponoc jest trochę lepszy.Ale to ten sam,NOAC.
  Po zawalach,stentach i w wadach zastawek,tych nowych lekow sie nie stosuje!.Tylko stare.Typu Warfin ,Acardy.
  Dzialanie tych nowych lekow jest nie do konca wciąż poznane.Stare leki są sprawdzone i tanie.Trzeba pobierac krew na INR,ale mamy gwarancję ze jest scisle dopasowana gęstosc do organizmu.Przy NOAC,jest dla wszystkich ta sama dawka
  Jesliby Pani zmienila,polecam kupic aparat do domowego pomiaru INR.Spory koszt,ale sie zwraca,bo juz nie wydaje Pani na”truciznę”.
  Stare leki mają prosty sklad.Tylko trzeba przez kilka dni brac łącznie zXarelto,potem odstawic X,bo ich dzialanie jest opoznione.
  Polecam tez forum Zakrzepica,trombofilia na Kafeteria.
  Był program o tych lekach,Pradaxa i Xarelto-„Pradaxa zabija” na Planete.
  Tysiące zgonów i odszkodowań w USA.
  To bardzo mocne leki,flagowe produkty Big Pharmy do zarabiania kasy…stąd niechęć lekarzy do zmiany…Ale moze Pani ponarzekać,i jeszcze powiedzieć,ze Panią nie stać i ze cgce Pani Antagonistę wit.K!
  Kosxtuje 15 zl….
  Proszę byc stanowczą i nie bac się lekarzy! To Pani życie i jest tylko jedno…
  Tylko lekarze wtedy nie zarobią.😞.

  Odpowiedz
 9. biorę od 5 lat mam stymulator , jestem przestraszona tymi opinjami co robić ? co na to lekarze ?? czy naprawdę należy się bać / ja biorę 20mg na dobę / bylam na kontroli stymulatora i lekarz nic nie mówił / ostatnio bolą mnie łydki jak mam wstać / wiem , że pacjęci różnie reagują na leki / czytałam same złe opinie , może ktoś napiszę coś pozytywnego na temat xarelto ???

  Odpowiedz
  • Tak -należy się bać tych leków.Bezposrednie zagrozenie nagłym zgonem,kewawienia mogą być obfite i ukryte w narządach i żyłach.Z czasem tworzą się też skrzepy w takich sytuacjach.Polecam forum Drugs.com
   Kto nie zna języka,moze włączyć sobie usługę tłumaczenia.
   Niby takie wygodne to Xarelto,a stare srodki byly stosowane przez 50 lat i bezpieczne!Tylko czasem trzeba bylo pobrac krew..Lub kupic aparacik Quick Inr,ktory jest refundowany tylko nie w Polsce…
   Tez znam umarłych po Xarelto.Niestety
   Dlatego przestrzegam przed tym świństwem.
   Co znamienne,n wszystkich zagranicznych forach przeczyta Pani to samo..
   We Francji na Czarnej Liscie leków niebezpiecznych..
   Ale w Europie Wschodniej-hulaj dusza-a lekarze na wczasy!!!!! Od firm farmaceutycznych-niby szkolenia..A przyokazji -robią sobie na pacje tach badania🙂Za ich własną kasę…Ile Pani przez 5 lat wydala na Xarelto? No chyba,ze z refundacją ma Pani…..Aha,i lek nie ma antidotum w razie krwotoku….O tym tez nie mówią.POZDRAWIAM

   Odpowiedz
    • Bardzo proszę.”Pobudzeniu”-a to dobre..Proszę isć do lekarza dobrego kardiologa jednak..Tylko z daleka od NOAC.Są inne sprawdzone leki.

     Odpowiedz
     • Witam,
      przez przypadek trafiłam na te wpisy . Jestem w lekkim szoku ponieważ przez 2 lata brałam xarelto ( mam migotanie przedsionków). W grudniu 2021 dostałam krwotoku z dróg rodnych , w szpitalu na ginekologii usunięto mi polipa , to miało być przyczyną krwawienia , ale przez następne 2 tygodnie krwawiłam tyle że nie tak obficie. Sama pomyślałam że może by iść do kardiologa i zmienić lek xarelto. Nadmieniam że nie znałam tych wpisów ani złej opinii o xarelto. Kardiolog zmienił mi lek na Eliqis 5 mg , który biorę do dziś . Jestem zaaaadziwiona , że ani ginekolog ani kardiolog nie pomyśleli że to wina xarelto . Zacznę myśleć o zakupieniu aparatu do INR . Szok. Dzięki za te informacje.

    • Bardzo proszę.”Pobudzeniu”-a to dobre..Proszę isć do lekarza dobrego kardiologa jednak..Tylko z daleka od NOAC.Są inne sprawdzone leki.

     Odpowiedz
  • Jak bolą łydki,a zwłaszcza przy zginaniu stopy to może być to zakrzepica-żył głębokich-choc nie musi.Proszę zrobić Doppler całych nóg ,w sprawdzonym miejscu-nie w 2 minuty…Nogi aż do pachwin powinny być sprawdzone i D Dimery co jakiś czas
   Echo serca i jest jeszcze badanie już Tomograf naczyń,..jeśliby coś kardiolog coś znalazł w echo.(Żeby nie od razu koronografia-to tak na przyszłość,w razie czego.,bo to już badanie inwazyjne)Bardzo groźne są też duszności,ale dużo zatorów idzie najczęsciej od nòg,o czy ludzie nie mają pojęcia

   Odpowiedz
  • Proponuję Pani nie czytać złych opinii , moim zdaniem jeśli lekarz nic nie mówił tz. , że jest OK. więcej wiary .
   Moim ZDANIEM NIE OBRAŻAJĄC NIKOGO TO ZAUWAŻYŁEM PO PRZECZYTANIU wszystkich opinii negatywnych , że negatyw piszą wstydzą się podać swe imię .

   Odpowiedz
   • Imię? Co to ma do rzeczy?To nie ma żadnego znaczenia.
    To forum dla osòb,ktòre szukają informacji o odczuciach innych Pacjentòw na temat leku.(Odpowiedź dla P.Marka)
    Ci ktòrzy są zadowoleni,tutaj chyba nie wchodzą…

    Odpowiedz
 10. Biorę po wszczepieniu stymulatora , od 5lat i dopiero w tym roku zauważyłam ból łydek / lekarz po kontroli stymulatora nie zmienił mi leku / co robić jestem przestraszona tymi opiniami / tj 2omg raz na dobę / same negatywne opinie , a co na to lekarze ????

  Odpowiedz
  • Proszę Pani,proszę nie ufać lekarzom tak do końca-im droższy lek,tym większe dostają profity za przepisywanie.
   Jeśli się Pani pogorszyło i przypuszcza Pani,ze to od leku,proszę isc do innego lekarza-kardiologa ,który zrobi Pani Echo serca,a także angiologa-dobrego na badanie Doppler 3 D nóg.Jeśli się Pani obawia Xarelto,mozna zamienic na Eliquis ponoc jest trochę lepszy.Ale to ten sam,NOAC.
   Po zawalach,stentach i w wadach zastawek,tych nowych lekow sie nie stosuje!.Tylko stare.Typu Warfin ,Acardy.
   Dzialanie tych nowych lekow jest nie do konca wciąż poznane.Stare leki są sprawdzone i tanie.Trzeba pobierac krew na INR,ale mamy gwarancję ze jest scisle dopasowana gęstosc do organizmu.Przy NOAC,jest dla wszystkich ta sama dawka
   Jesliby Pani zmienila,polecam kupic aparat do domowego pomiaru INR.Spory koszt,ale sie zwraca,bo juz nie wydaje Pani na”truciznę”.
   Stare leki mają prosty sklad.Tylko trzeba przez kilka dni brac łącznie zXarelto,potem odstawic X,bo ich dzialanie jest opoznione.
   Polecam tez forum Zakrzepica,trombofilia na Kafeteria.
   Był program o tych lekach,Pradaxa i Xarelto-„Pradaxa zabija” na Planete.
   Tysiące zgonów i odszkodowań w USA.
   To bardzo mocne leki,flagowe produkty Big Pharmy do zarabiania kasy…stąd niechęć lekarzy do zmiany…Ale moze Pani ponarzekać,i jeszcze powiedzieć,ze Panią nie stać i ze cgce Pani Antagonistę wit.K!
   Kosxtuje 15 zl….
   Proszę byc stanowczą i nie bac się lekarzy! To Pani życie i jest tylko jedno…
   Tylko lekarze wtedy nie zarobią.😞.

   Odpowiedz
 11. Warfin,Mądralo!Lub Aceno..albo zastrzyki Clexane!
  Cóż za arogancja!

  Odpowiedz
 12. Niestety, doświadczenia mojej mamy z tym lekiem, stosowanym 2 x dz. po 2,5 mg, są również negatywne: zasinienie podudzi i silne bóle kończyn oraz poważne problemy z zaburzeniami rytmu serca i skoki dobowe ciśnienia tętniczego. Ponadto, po 2 miesiącach pojawiły się objawy uszkodzenia wątroby (znaczący wzrost poziomu transaminaz). Dlatego, zdecydowałam o odstawieniu produktu i na razie mama przyjmuje wyłącznie Acard (1 x dz. 75 mg).

  Odpowiedz
 13. Pani Mario!Mam nadzieję,że Pani żyje-i ma się dobrze..
  Jeśli jeszcze zażywa Pani lek-MOŻNA zmienić ten lek!I nawet trzeba-na tzw.stare leki……Procedura opisana w necie…isc do uczciwego lektylko.Żerowanie na
  a naiwności…ehhhhhhh

  Odpowiedz
 14. Pani Mario!Mam nadzieję,że Pani żyje-i ma się dobrze..
  Jeśli jeszcze zażywa Pani lek-MOŻNA zmienić ten lek!I nawet trzeba-na tzw.stare leki….Warfin..Procedura opisana w necie…isc do uczciwego lekarza!2-3 dni razem z Xarelto,potem odstawic Xarelto..zmierzyc INR i brac Warfin i tylko.Lub Clexane.
  a naiwności…ehhhhhhh

  Odpowiedz
 15. Xarelto to trucizna,Mój ojciec umarł po nim-poczucie winy będę mieć do końca życia..Brał 15 lat Acenokumarol lub Warfin i czuł się dobrze,Xarelto bral pół roku i nie zdązylismy zmienić…
  Lekarze aPOZ,którym ufał,skierowali go do Szpitala na Oddzial Chorób Wewnętrzych,a tam zmienili mu lek -po przedawkowaniu Warfinu,co się zdarza..
  Napewno dostają za to pieniądze,co gorsza testują te leki na starszych osobach-bo długo już nie pożyją?Takie wytyczne…
  Proszę wyszukac hasła”Interpelacja poselska w sprawie Xarelto”
  „Xarelto-urząd ostrzega o zwiększonej śmiertelności”.
  To,co jest NIBY zaletą-brak pomiaru INR-w rzeczywistosci jest skandalicznie ukrytą wadą-nie ma opracowanych szybkich tes tów do.
  pomiaru stężeń „leku”we krwi….Tylko „stare”-tanie,sprawdzone leki-plus heparyna. ,są bezpieczne i mają antidotum w razie krwotoku…
  Mało tego,w literaturze medycznej są liczne informacje,ze tzw.Nowe leki-powodują wykrzepianie krwi ,na zastawkach,w jamach serca i w wielu inmych miejscach..-i to pomimo krwawienia-dzieje się tak ,ponieważ „w skrócie”czynniki krzepnięcia wytracają się w krwawieniach….Na forum kafeteria.zskrzepica.również opisane są przypadki zakrzepicy na Xarelto..
  Często pomimo krwawień,działanie przeciwzakrzepowe może byc niewystarczające,a zwlaszcza w wadach zastawek…na to „nasi” lekarze nie zwrócili uwagi..ojciec miał częste krwawienia z nosa i dziąseł…
  Dla chęci zysku,ONI nie chcą zmienić leku na inny..-szukajcie do skutku…
  Chyba,ze czekacie na”masywny krwotok”-tak przeczytalam w karcie Ojca po jego smierci-„W razie masywnego krwotoku,zglosić się na SOR”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Niestety,to był tylko wpis,zrobiony cichaczem przez lekarza…..Dusznosci nie widziała i nie wpisywała…a tak wyglądają zatory….i juz mielismy zmienic lek…nie zdążyłam…
  Zycie mamy jedno….niestety,my nasze jedno juz stracilismy-ale Wam życzę więcej szczęscia

  Odpowiedz
 16. Same negatywne opinie o leku, może by ktoś napisał coś pozytywnego. Ja biorę lek
  Xaleto 20 m
  Z powodu migotania przedsionków i czjuę się nie najgorzej
  ?poza tym mam stymulator serca, nadciśnienie tętnicze, a w stycznie miałem ablację /myślę, że udaną /.Ludzie więcej wiary w lekarzy i stosowane procedury medyczne ,one naprawdę mają nam pomóc/

  Odpowiedz
  • Ludzie”więcej wiary w lekarzy?”??? CZY NAPRAWDĘ? Niestety,trzeba lekarzy sprawdzać i kontrolować..Popełniają błędy,ale też są sprzedajni i dostają pieniądze i to grube za przepisywanie lekòw..A życie mamy tylko jedno…Ten LEK jest niebezpieczny..Czy Pan się nie boi,że kiedy wystąpią krwawienia,będzie z za pòzno? Lekarz to nie Pan Bòg,a i to wątpliwe.To nie są witaminy.Skutki uboczne są i to zatrwazające.WsamymUSA ponat tysiąc zgonòw.
   Coś śmierdzi ten Pana Hurraoptymizm…Ludzie piszą tu prawdę,aby pomóc innym w przeżyciu,a Pan tu o „wierze w lekarzy”?
   No còż,są ròzne powody,żeby pisać opinie na forach..

   Odpowiedz
   • A czy Pan się nie boi udaru, widział Pan tych niszczęśnikow leżących jak kłody przykutych niekiedy latami do łóżek, a ich rodziny bez nadzieji . Jeśli nie to nie pisz takich komentarzy, Pan nie testował leku i nie miał udaru .Proszę nie straszyć ludzi i nie oczerniać lekarzy , to świństwo

    Odpowiedz
    • Hola.
     To jest miejsce na opinie.
     Od kiedy to Xarelto jest jedynym lekiem przeciwudarowym? Co jest ŚWIŃSTWEM według Pana? Pisanie opinii? Proszę przeczytac wyniki badań-skądindąd zafałszowanych.Xarelto nie zmniejsza śmiertelności a wręcz przeciwnie.
     Jesli cokolwiek rekomendują z nowych leków,to Eliquis.
     Są inne leki przeciw udarowe.Nikt nie mówi o nieleczeniu.Są leki stare przeciwzakrzepowe i sprawdzone.
     Oj jakie świństwo-nie da się wyciągnąć grubej kasy z kieszeni pacjentów.

     Odpowiedz
   • Proszę Pana nie tylko nowe leki są nibezpieczne również stare też.. Jak Pan dostanie krwotoku masywnego to przy starych iCzłowiek się wykrwawi.W/g badań stare leki gorzej się spisują w stosunku do nowych tzn więcej jest skutków ubocznych w tym zgonów. Natomiast jeśli ktoś jest taki mądry to po co chodzi po p omóc do lekarza gdyż ten nie chce mu po móc tylko chce na nim nim zarobić. Leczci się sami najlepiej u znachorów

    Odpowiedz
    • Niestety,ale powiela Pan nieprawdziwe opinie,pisane przez”badaczy „nowych lekòw za sponsorowane środki .Arogancko wywodzi o”znachorach”????
     Stare leki mają o wiele mniej skutkòw ubocznych.Mają więcej wskazań.Mają zastosowanie w zapobieganiu zawałom jako głowne.W wadach zastawkowych Noac są zakazane.!!!Powodują anemię,ukryte krwotoki o których pacjent nie wie.
     No i najwazniejsze-Stare leki mają antidotum.!Xarelto nie ma.S przynajmniej jest zbyt drogie i niedostępne w Polsce.
     W samych Stanach tysiące zgonòw po Xarelto.A nie po starych!
     Ponadto,zafałszowano wyniki badań,poprzez wadę sprzętu ,ktòrej nie ujawniono .Niektòre z badań zostały przerwane.Lek ten ma tak złą sławę w USA,nie dostał nowych rekomendacji,które przeszły w Europie.Są tam pozwy zbiorowe i taka masa zgonòw po Xarelto,że prawnicy reklamują się w telewizji!Ludzie już nie chcą tam tego przyjmować,fama już poszła.
     Musieli więc poszukać nowych rynkòw.
     Ogòlnie lek jest niepewny poprzez niekontrolowany poziom stężenia we krwi,i zbyt duże różnice stężen w ciągu doby-zmienny poziom .Dlatego Eliquis brany 2 razy dziennie zapobiega tym różnicom i jest preferowany .(jeśli już NOAC)
     W przypadku zabiegów czy operacji sercowych,nie znamy poziomu gęstosci krwi.(Xarelto).
     Przy wstawieniu stentu,też zaleca się tylko Stare środki.Sprawdzone!!!!
     Z dostępnym powszechnie antidotum.
     Proponuję się douczyć i nie rozpowszechniać powierzchownych i nieprawdziwych informacji.Co Pan z tego ma? Czy wystarczająco dużo?
     Tak,stare leki,SPRAWDZONE i POZNANE nie są już chronione patentem i lekarze nie dostaną za ich przepisywanie NIC.
     Kosztują też 10 krotnie mniej ,więc…..

     Odpowiedz
     • To co uważa Pan ,że tylko pacjenci że stendami lub że sztucznymi zastawkami leczeni są prawidłowo tzn starymi lekami a reszta która jest leczona nowymi to już nie, bo na nich trzeba zarobić głupstwa i jeszcze raz głupstwa. Nie pisz głupot, jak nie chcesz a nie strasz milionów chorych przyjmujących leki nowej generacji.

    • Uwaga uwaga.Odpowiedz na to,że po starych lekach(Warfin)można dostać krwotoku masywnego.:Są aparaty domowe Quick INR,lub odpowiednio częste testy w laboratorium.Wtefy można korygować poziom INR.W razie przedawkowania-jest proste antidotum.Lekistare nadal stanowią większość,ale istnieje silna presja na stopniowe zastępowanie starych nowymi,tak żeby ileś lat w ogòle byly podstawą.Taki „ogòlnoswiatowy”trend Pharmy.Zysk się liczy
     .Człowiek to statystyka.

     Odpowiedz
    • Po starych lekach się nie wykrwawi-bo jest antidotum
     Po „NOAC ” nie ma.Nawet nie wiesz,zę krwawisz.Bo do środka ciała.Słabniesz.Bolą cię nogi,stawy,głowa,brzuch.Czasem(bardzo często) nagle .umierasz.
     O tym w ulotce nie piszą.
     Wrzućcie hasło o bezpieczeństwie X w google.
     Wyskoczy,że krwawienia mogą być obfite,i czasem zakończone zgonem.
     Za swoje cięzko zarobione pieniądze.

     Odpowiedz
    • Odpowiedz na Anonim z dnia 9 mają 23 o godz 16.50 Opinie „naukowcòw” są sponsorowane i zlecane przez producentòw.Grupy poròwnawcze dobierane są tak,aby wyszło tak,jak chce producent.
     W przypadku Xarelto,cały czas trwają badania nad szybkością wchlaniania-aby znależć optymalną substancję „nośną”..dla „rozrzedzającej”.(tak upraszczając)..Tylko ,że każdy organizm jest inny..I nie wiadomo,czy u Zenka szybciej się wchłonie i nie będzie go za mało,a u Irenki odwrotnie…Ale”nie trzeba mierzyć”🙂🙂🙂Tylko 1 dawka,niepodzielona-cud-bajer.To,że wali krew z nosa 3 razy w tygodniu,to tak ma być.Grunt,że kròtko…(a co się dzieje w środku???)
     Owszem,działają szybko te leki,ale to jest też ich wadą,w przypadku planowej operacji czy zabiegu,lub wypadku ,sami lekarze nie wiedzą,jak postąpić…
     A prawda jest taka,że przy stentach,wadach zastawkowych te leki nie nadają się.Wtedy heparyna albo ròzne inne leki,ale nie NOAC.
     Z tych wszystkich nowych,Xarelto miał najwięcej badań-ale w USA nie dostał zatwierdzenia w chorobach serca!!!! Kilkakrotnie odrzucano,wskazania były tylko po zabiegach na stawach nòg,zapobiegając zakrzepicy.
     Ale to,co się nie udało w USA,przeszło w Europie.
     To politycy decydują,czym będziemy się leczyć.Dlaczego?z”
     Najnowsze badania,już od 2018 wykazują ogromną przewagę Eliquis,potem Pradaxy,w ogòlnym zapobieganiu zgonu,nad Xarelto.
     Xarelto spowodował lawinę odszkodowań o zgony w USA i Kanadzie.
     Ani stary Warfin,ani Eliquis,nie spowodowały czegoś takiego.Nigdy.
     Jeszcze chorzy autoimmunologiczne…
     Jest ostrzeżenie-dr Farmacji Borkowski..o”wzmożonej śmiertelności” u niektòrych pacjentòw.
     Tylko lekarze nie pytają,a walą z lekiem na”akord”.Nie chcą szlyszec o odstawieniu,ani zmianie..Ile jeszcze wytrzymasz? To pójdzie w statystyki..ZUS się odciązy,najwyżej..
     W niektòrych Przychodniach.
     Oczywiście,nic nie wiedzą o żadnych”KONTRAKTACH”,ani wyjazdach,na szkolenia”🙂😳😳
     Żyj,ale pozwòl żyć innym…Dr Judymòw już nie ma.Prawie.

     Odpowiedz
   • każdy się boi i nie wie co go czeka,jednak opinie naukowców bardziej są wiarygodne niż takich ludzi jak Pan, który tylko powtarza jedno i to samo . Nowe złe stare dobre i tak w koło Macieju, tylko po starych jest więcej powikłań niż po nowych

    Odpowiedz
    • Pani Lauro,6 lat brania leku to jest b.długo.Proszę przeczytać sobie dokładnie ulotkę,odhaczyć punkt po punkcie,skutki uboczne-czy jest więcej?
     Piszę Pani wyżej,że bolą pośladki-moze być to albo bòl stawòw,kręgosłupa,a może wylewy?(po Xarelto)albo zakrzepica żył biodrowych albo brzusznych? Napewno trzeba do lekarza,zrobić USG ,echo serca.
     My już doświadczyliśmy straty,staram się pomòc innym….Nigdy nie zapomnimy.Dla nas ten lek był złem
     Życzę Pani zdrowia,proszę też napisać,czy zmieniła Pani lek,czy jednak nie,i czy jest lepiej

     Odpowiedz
    • Odpowiedz na Anonim z dnia 9 mają 23 o godz 16.50 Opinie „naukowcòw” są sponsorowane i zlecane przez producentòw.Grupy poròwnawcze dobierane są tak,aby wyszło tak,jak chce producent.
     W przypadku Xarelto,cały czas trwają badania nad szybkością wchlaniania-aby znależć optymalną substancję „nośną”..dla „rozrzedzającej”.(tak upraszczając)..Tylko ,że każdy organizm jest inny..I nie wiadomo,czy u Zenka szybciej się wchłonie i nie będzie go za mało,a u Irenki odwrotnie…Ale”nie trzeba mierzyć”🙂🙂🙂Tylko 1 dawka,niepodzielona-cud-bajer.To,że wali krew z nosa 3 razy w tygodniu,to tak ma być.Grunt,że kròtko…(a co się dzieje w środku???)
     Owszem,działają szybko te leki,ale to jest też ich wadą,w przypadku planowej operacji czy zabiegu,lub wypadku ,sami lekarze nie wiedzą,jak postąpić…
     A prawda jest taka,że przy stentach,wadach zastawkowych te leki nie nadają się.Wtedy heparyna albo ròzne inne leki,ale nie NOAC.
     Z tych wszystkich nowych,Xarelto miał najwięcej badań-ale w USA nie dostał zatwierdzenia w chorobach serca!!!! Kilkakrotnie odrzucano,wskazania były tylko po zabiegach na stawach nòg,zapobiegając zakrzepicy.
     Ale to,co się nie udało w USA,przeszło w Europie.
     To politycy decydują,czym będziemy się leczyć.Dlaczego?z”
     Najnowsze badania,już od 2018 wykazują ogromną przewagę Eliquis,potem Pradaxy,w ogòlnym zapobieganiu zgonu,nad Xarelto.
     Xarelto spowodował lawinę odszkodowań o zgony w USA i Kanadzie.
     Ani stary Warfin,ani Eliquis,nie spowodowały czegoś takiego.Nigdy.
     Jeszcze chorzy autoimmunologiczne…
     Jest ostrzeżenie-dr Farmacji Borkowski..o”wzmożonej śmiertelności” u niektòrych pacjentòw.
     Tylko lekarze nie pytają,a walą z lekiem na”akord”.Nie chcą szlyszec o odstawieniu,ani zmianie..Ile jeszcze wytrzymasz? To pójdzie w statystyki..ZUS się odciązy,najwyżej..
     W niektòrych Przychodniach.
     Oczywiście,nic nie wiedzą o żadnych”KONTRAKTACH”,ani wyjazdach,na szkolenia”🙂😳😳
     Żyj,ale pozwòl żyć innym…Dr Judymòw już nie ma.Prawie.

     Odpowiedz
 17. ja biorę xarelto od 2lat ,objawów żadnych nie odczuwam , mam migotanie przedsionków ,arytmię serca ,nadciśnienie ,myślę o odstawieniu tego leku !

  Odpowiedz
  • Lepiej sam nie odstawiaj leku.Dostać udar to coś okropnego widziałem pacjentów po udarach na oddziale udarowym, naprawdę aż strach się bać

   Odpowiedz
 18. Dzień dobry,
  Zapraszam do rozmowy na temat doświadczeń z lekiem Xarelto, zarówno pacjentów, opiekunów pacjentów, jak i lekarzy rodzinnych, kardiologów. Za udział w rozmowie jest przewidziane wynagrodzenie. Gwarantujemy pełną anonimowość. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy. [email protected].

  Pozdrawiam,
  Piotr Kamiński

  Odpowiedz
 19. Witam.
  Choruję na zakrzepice od 3 lat.
  Przez 2 lata brałam Xarelto 20mg.
  Przy tym leku miałam obfite miesiączki i wypływały ze mnie skrzepy.
  Lekarka zmieniła mi lek na ELIQUIS 5MG.
  Teraz jest o wiele lepiej.

  Życzę dużo zdrowia dla wszystkich!!

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 20. Mam 37 lat przyjmuję lek Xarelto od 4-ech tygodni przy stwierdzonej zatorowości płucnej oraz zakrzepicy żył lewej kończyny dolnej. Na początku w dawce 2×1 15 mg, a obecnie 1×1 20 mg. Póki co nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.

  Odpowiedz
 21. Nie znam sie na leczeinu ale w moim przypadku ktory mialem 2lata temu kiedy przy dluzszym wysilku dostawalem bolu w klatce piersiowej okazalo sie ze mam przytkana tetnice .Po zabiegu koronografi zapisano mi xsarelto oraz inne leki na cisnienie ktorego nigdy nie mialem .Po zarzywaniu tych lekow a zwlaszcza tych na cisnienie cisnienie mi spadlo zbyt nisko bo az do 98/65
  W obecnej chwili ne wiem czy te leki zazywac ze wzgledu na to ze lepiej sie czuje jak ich nie zarzywam nie wiem czy lekarze niektorych lekow nie zapisoja bo za te zapisane leki dostja rozne niby szkolenia za granica od firm farmakologicznych a sa to po prostu wczasy dla lekarzy ktorzy danych firm zapisuia pacjeta leki tych firn

  Odpowiedz
  • Gdyby tylko istniało coś takiego jak wizyta u lekarza gdzie można o tym porozmawiac i zmienic lek na taki ktory dobrze u Ciebie dziala..
   gdyby tylko mozna bylo..

   NIE! nie bede sie ze zlodziejami konsultowal! lepiej „umrzec mlodo” w polu.

   Odpowiedz
 22. mój maz bierze xarelto od dwóch lat teraz ma krwawienia w stolcu i moczu i z nosa czuje się bardzo zle bola go tzw korzonki i nie można go niczym lreczyc bo bierze xarelto

  Odpowiedz
 23. Biorę Xarelto od 5 tygodni a w 6 tygodniu pojawiła się obficie krew w moczu Miałam tydzień przerwy do dziś (czekałam na decyzje lekarza po wyniku koagulogramu) Od dziś jest decyzja do powrotnego brania.Jeśli znów pojawi się krwawienie mam wrócić do zastrzyków Neoparinu 80mg ,który brałam wcześniej przez pół roku i nie było żadnych sensacji.

  Odpowiedz
 24. Też biorę xarelto 20mg raz dziennie z powodu migotanie przedsionków. Biore od ponad roku.U mnie powoduje to krwawienia z jAmy ustnej co widać na poduszce po nocy.Ostatnio nawet ślinę miałam krwista jakbym plula krwią. Nie wiem czy brać nadal?.

  Odpowiedz
  • Jestem lekarzem . Xarelto może powodować poważne, nawet śmiertelne krwotoki, ponieważ nie ma na niego antidotum. Proszę poprosić lekarza , żeby zaczął przepisywać pani lek Acenocumarol, wymaga ona kontroli co3-4 tyg. ale jest bezpieczny, ponieważ posiada antidotum w postaci Vit. K. Pozdrawiam. Xarelto jest „wygodniejszy” ale w Stanach
   i Anglii juz 1000 osób zmarło z powodu krwotoku, którego nie dało si e opanować.

   Odpowiedz
    • To jest święta prawda!W Stanach ten lek jest zakazany,z powodu zgonów!Na czarnej liscie we Francji!Ponadto ,oprocz krwotokow,powoduje zakrzepy i zwiększoną zatorowość!!!!Nie u wszystkich pacjentów jest zalecany!Stare leki nie mają tych skutków ubocznych,mają więcej wskazań-np.po zawałach serca…
     Ponadto,koncerny manipulują wynikami badań!Trudno się dziwić-Taka tradycja-sięgająca czasów 2 wojny światowej….
     A juz najbardziej karygodne-to,ze niektorzy”lekarze”-KŁAMIĄ-ŻĘ ŁEK NALEZY ZAŻYWAC DO KONCA ŻYCIĄ!!!!!!
     To kryminał…….

     Odpowiedz
    • To nie są bzdury.LEK JEST MOCNO NIEBEZPIECZNY.Nie wszystkim zaszkodzi,ale mogą wystąpic wszystkie skutki uboczne z ulotki.Ze zgonem włącznie,o czym juz w ulotce nie piszą.
     Czyli krwotoki utajone .Z kazdego miejsca w ciele.

     Odpowiedz
    • To nie są bzdury.LEK JEST MOCNO NIEBEZPIECZNY.Nie wszystkim zaszkodzi,ale mogą wystąpic wszystkie skutki uboczne z ulotki.Ze zgonem włącznie,o czym juz w ulotce nie piszą.
     Czyli krwotoki utajone .

     Odpowiedz
   • Dobry wieczór, Pani czy Pan doktor pisze , że w Stanach i Anglii zmarło 1000 osób ,dlaczego nie podaje P/P w jakim czasie bo to też ma znaczenie. piszę ponieważ w dniu 14 września 2023 r. rozpocząłem zażywanie XARELTO 20 mg . Jestem po zawale z NZK wszczepiony stent /2004 r./teraz w 24 godzinnym badaniu wystąpiło napadowe migotanie przedsionków . Pani kardiolog / nie zamienił bym Pani doktor na innego kardiologa mam pełne zaufanie / zaleciła w/w lek .

    Odpowiedz
 25. Biorę xarelto od 4 lat powodu napadowego migotania przedsionków. Mam wrażenie że samo xarelto je wzmaga i powoduje podwyższony puls ( 120 ) przed braniem miałem niższy (80-90). Od kilku tygodni nie biorę już tego leku, bo dodatkowo jeszcze robiły mi sie brzydkie podrażnienia skóry na nogach powyżej kostki. Po zaprzestaniu przyjmowania xarelto nie mam epizodów migotania przedsionków a puls spadł do poprzednich warości. Ale to dopiero ok miesiąca.

  Odpowiedz
   • Biorę Xarelto od 4 lat na migotanie, które mam bardzo sporadycznie, średnio 2 razy w miesiącu. Ze względu na wiele zagrożeń wiążących się z braniem leku zastanawiam się czy nie mógłbym go brać tylko w razie napadu. Czy ktoś ma jakieś podobne doświadczenia?

    Odpowiedz
   • Pani Mario!Mam nadzieję,że Pani żyje-i ma się dobrze..
    Jeśli jeszcze zażywa Pani lek-MOŻNA zmienić ten lek!I nawet trzeba-na tzw.stare leki….Warfin..Procedura opisana w necie…isc do uczciwego lekarza!2-3 dni razem z Xarelto,potem odstawic Xarelto..zmierzyc INR i brac Warfin i tylko.Lub Clexane.
    Obrzydliwa maniulacja chciwców..podłosć i zerowanie na naiwności…ehhhhhhh

    Odpowiedz
   • Pani Mario!Mam nadzieję,że Pani żyje-i ma się dobrze..
    Jeśli jeszcze zażywa Pani lek-MOŻNA zmienić ten lek!I nawet trzeba-na tzw.stare leki….Warfin..Procedura opisana w necie…isc do uczciwego lekarza!2-3 dni razem z Xarelto,potem odstawic Xarelto..zmierzyc INR i brac Warfin i tylko.Lub Clexane.
    a naiwności…ehhhhhhh

    Odpowiedz
  • Dobrze że trafiłem na pana wpis, żona przyjmuje Xalerto już rok czasu. Zmiany przyjmowania, krwawienie z nosa, policzki twarzy przekrwione, wręcz sine. Na nogach od kostki wzwyż czerwono – sine plamy. Teraz już wiem że lekarz rodzinny powinien zmienić lekarstwo, tylko jak usunąć plamy z nóg powstałe w wyniku kilku miesięcznego leczenia. Żona przyjmowała Acecumarol i nie powodował tych objawów i brali byśmy dalej tylko po wirusie Corona nie mogliśmy ustabilizować krwi, poziom rozcieńczenia krwi sięgał 5,5.

   Odpowiedz
   • Ciekawe,czy udało się zmienić i jak samopoczucie ? CZY dalej na Xarelto? Warto kupić aparat do INR,i wyznaczać precyzyjnie i bez ograniczeń..W razie czego jest antidotum.Pozdrawiam

    Odpowiedz
 26. tak jak i inny lek powoduje wiecej zgonow jak pomocy,brałem i nigdy niw wezmę,osobiście znałem umarlych ktorzy tez to swinstwo brali.mi uszkodził ten syf zastawke i nogi .pozdrawiam

  Odpowiedz
    • Bralam Xaleto po stwierdzeniu migotanie przedsionków. Czułam się źle, często pojawiała się krew z nosa,.Kardiolog zmienił mi na Eliquis 5mg × 2 dziennie.Biorę go ok roku.Efet jest taki ze strasz nie bolą mnie łydki nie mogę chodzić, są sztywne.Skóra od połowy łydek i stopy są sino-czerwone -czerwone,na kościach piszczelowych pojawiły się źylaki. Zrobiłam badania Dopllera które nic nie wykazały. Pytałam lekarza czy to może być zakrzepicy ,stwierdzi ze nie.No więc co,?

     Odpowiedz
     • Żona ma takie same objawy na łydkach, mam pytanie co zrobić żeby ta sinizna z nóg zeszła a wygląd nóg wrócił do poprzedniego stanu.

   • Warfin,Mądralo!Lub Aceno..albo zastrzyki Clexane!
    Cóż za arogancja!

    Odpowiedz
  • Ma Pan rację.Mój tato zmarł…..tez mi wmawiali ze nie mozna przerwac..juz mielismy zmienic..i nie zdążylismy..zator..?Tak się tez zdarza przy tym leku…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Xarelto. Podziel się doświadczeniami na forum.