Sildenafil Ranbaxy

Sildenafil Ranbaxy to lek zawierający substancję czynną syldenafil, który jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Tabletki ułatwiają osiągnięcie wzwodu jedynie pod wpływem pobudzenia seksualnego. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest leczenie dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Sildenafil Ranbaxy zawiera substancję czynną syldenafil, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek Sildenafil Ranbaxy ułatwia osiągnięcie wzwodu jedynie pod wpływem pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Ranbaxy jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji, definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Skład

– Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka powlekana 50 mg leku Sildenafil Ranbaxy zawiera 50 mg syldenafilu, w postaci syldenafilu cytrynianu.
Każda tabletka powlekana 100 mg leku Sildenafil Ranbaxy zawiera 100 mg syldenafilu, w postaci syldenafilu cytrynianu.

– Pozostałe składniki leku to:
o rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian,
o otoczka tabletki: hypromeloza, czerwień koszenilowa (E124), lak, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), indygotyna (E132), lak.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Sildenafil Ranbaxy powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W razie wrażenia, że działanie leku Sildenafil Ranbaxy jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sildenafil Ranbaxy umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle jednak wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku Sildenafil Ranbaxy może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty podczas obfitego posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po przyjęciu leku Sildenafil Ranbaxy nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej ilości tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Sildenafil Ranbaxy może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub bez niego. Jednakże przyjmowanie leku Sildenafil Ranbaxy w czasie spożywania obfitych posiłków może opóźnić początek działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać działanie leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed przyjęciem leku Sildenafil Ranbaxy.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Sildenafil Ranbaxy nie jest wskazany u kobiet.

Ulotka Sildenafil Ranbaxy

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Sildenafil Ranbaxy (forum)

Stosujesz Sildenafil Ranbaxy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

5 komentarzy do “Sildenafil Ranbaxy”

  1. Ze względu na problem z erekcją /mam 72 lata/ lekarz wypisał mi receptę na Sildenafil Ranbaxy 100 mg.
    Zażyłem 1 tabletkę i po około 2 godzinach uzyskałem wzwód. Odbyłem z żoną stosunek ale nie doszło u mnie do ejakulacji.
    Po krótkim czasie wzwód ustał i nie byliśmy w stanie kontynuować zbliżenia. Ze strachem zażyłem drugą tabletkę i czekaliśmy na efekt. Po kilku godzinach nastąpił ponowny wzwód i zaczęliśmy się kochać. Tym razem skończyło się pięknie silną ejakulacją. Chciałem więc zapytać jak to jest z dawkowaniem Sildenafil Ranbaxy 100 mg i czy w moim wieku nie przysługuje refundacja lub całkowita bezpłatność? Z góry dziękuję za odpowiedź!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Sildenafil Ranbaxy. Podziel się doświadczeniami na forum.