Konsultacja merytoryczna:

Sildenafil Ranbaxy

Lek Sildenafil Ranbaxy zawiera substancję czynną syldenafil, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek Sildenafil Ranbaxy ułatwia osiągnięcie wzwodu jedynie pod wpływem pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Ranbaxy jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji, definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Sildenafil Ranbaxy, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka powlekana 50 mg leku Sildenafil Ranbaxy zawiera 50 mg syldenafilu, w postaci syldenafilu cytrynianu.
Każda tabletka powlekana 100 mg leku Sildenafil Ranbaxy zawiera 100 mg syldenafilu, w postaci syldenafilu cytrynianu.

– Pozostałe składniki leku to:
o rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian,
o otoczka tabletki: hypromeloza, czerwień koszenilowa (E124), lak, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), indygotyna (E132), lak.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sildenafil Ranbaxy – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Sildenafil Ranbaxy powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W razie wrażenia, że działanie leku Sildenafil Ranbaxy jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sildenafil Ranbaxy umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle jednak wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku Sildenafil Ranbaxy może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty podczas obfitego posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po przyjęciu leku Sildenafil Ranbaxy nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Nie należy przyjmować większej ilości tabletek niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sildenafil Ranbaxy – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Sildenafil Ranbaxy może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub bez niego. Jednakże przyjmowanie leku Sildenafil Ranbaxy w czasie spożywania obfitych posiłków może opóźnić początek działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać działanie leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed przyjęciem leku Sildenafil Ranbaxy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sildenafil Ranbaxy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Sildenafil Ranbaxy nie jest wskazany u kobiet.

Ulotka Sildenafil Ranbaxy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SILDENAFIL RANBAXY, 50 mg; 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 113 razy

Rozmiar plku 334.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sildenafil Ranbaxy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SILDENAFIL RANBAXY, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 294.96 KB


SILDENAFIL RANBAXY, 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 157 razy

Rozmiar plku 293.46 KB

Cena - ile kosztuje Sildenafil Ranbaxy?

Cena Sildenafil Ranbaxy i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sildenafil Ranbaxy.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sildenafil Ranbaxy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

5 komentarzy do “Sildenafil Ranbaxy”

  1. Ze względu na problem z erekcją /mam 72 lata/ lekarz wypisał mi receptę na Sildenafil Ranbaxy 100 mg.
    Zażyłem 1 tabletkę i po około 2 godzinach uzyskałem wzwód. Odbyłem z żoną stosunek ale nie doszło u mnie do ejakulacji.
    Po krótkim czasie wzwód ustał i nie byliśmy w stanie kontynuować zbliżenia. Ze strachem zażyłem drugą tabletkę i czekaliśmy na efekt. Po kilku godzinach nastąpił ponowny wzwód i zaczęliśmy się kochać. Tym razem skończyło się pięknie silną ejakulacją. Chciałem więc zapytać jak to jest z dawkowaniem Sildenafil Ranbaxy 100 mg i czy w moim wieku nie przysługuje refundacja lub całkowita bezpłatność? Z góry dziękuję za odpowiedź!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
17.21 

Zastosowanie Osłonka Normal (Opakowanie: 10 )Osłonka Normal (Opakowanie: 10 ) to suplement diety wspierający zdrowie układu pokarmowego. Zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości: biegunki i zaparcia, także wywołane antybiotykoterapią. Wzmacnia naturalną odporność organizmu.
Efekt działania Osłonka Normal (…

52.35 

Zastosowanie Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 )Calperos 1000mg kapsułki (Opakowanie: 100 ) to produkt leczniczy dostarczający do organizmu wapń, który chroni przed zachorowaniem na osteoporozę i wspomaga leczenie wszelkich złamań. Może być także stosowany przy nagł…

27.99 

Jowae revitalisierendes Duschgel Bambus (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

9.99 

D-Vitum Forte Witamina D dla dorosłych (Opakowanie: 36 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Zastosowanie Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g)Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g) zapewnia stosowaną pielęgnację i nawilżenie przesuszonej skóry ust. Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g) zapobiega przesuszeniu delikatnej skó…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief