Rosytona

Syldenafil należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5).

Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, umożliwiając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem wcześniejszej stymulacji seksualnej. Syldenafil nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń wzwodu.

Syldenafil nie powinien być stosowany przez kobiety.

Lek Rosytona jest stosowany w leczeniu mężczyzn z zaburzeniami wzwodu, zwanych także impotencją. Jest to niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.
Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Rosytona, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg syldenafilu.

Pozostałe składniki to: polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E 951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy (o składzie maltodekstryna (kukurydziana), skrobia modyfikowana (E 1450), olejek mięty pieprzowej), magnezu stearynian, kwas solny lub potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Rosytona – jak stosować?

Zalecana dawka początkowa to 50 mg.

Leku Rosytona nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Rosytona należy przyjmować na około jedną godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.
Tabletkę należy w całości rozgryźć i żuć.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Rosytona jest zbyt mocne lub zbyt słabe, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Lek Rosytona ułatwi pacjentowi osiągnięcie wzwodu jedynie pod warunkiem stymulacji seksualnej. Czas, po którym występuje działanie leku Rosytona, jest różny w zależności od pacjenta, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku może wystąpić później, jeśli lek Rosytona jest przyjmowany podczas obfitego posiłku.

Jeśli lek Rosytona nie pomaga w osiągnięciu wzwodu lub jeżeli czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta może zwiększyć się częstość występowania działań niepożądanych oraz ich nasilenie. Zastosowanie dawki większej niż 100 mg nie powoduje zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy stosować większej ilości tabletek do rozgryzania i żucia, niż zalecił lekarz. Należy się skontaktować z lekarzem, jeśli pacjent przyjął więcej tabletek do rozgryzania i żucia niż zalecił lekarz. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rosytona – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Rosytona można przyjmować jednocześnie z posiłkiem lub bez posiłku. Jeśli lek Rosytona jest stosowany podczas obfitego posiłku, jego działanie może być opóźnione. Zdolność do uzyskania wzwodu może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w pełni wykorzystać możliwości lecznicze leku Rosytona, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rosytona w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Rosytona nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Rosytona

Ulotka Rosytona – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Rosytona przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rosytona m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Rosytona w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Rosytona

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rosytona? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Rosytona. Podziel się doświadczeniami na forum.