Septolete D

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Septolete D zawiera chlorek benzalkoniowy, działający bakteriobójczo na niektóre bakterie i grzybobójczo na Candida albicans (bielnik biały).

Septolete D działa bezpośrednio na drobnoustroje powodujące zakażenia, działa miejscowo odkażająco oraz łagodzi dolegliwości przy zakażeniach jamy ustnej i gardła. Septolete D nie zawiera cukru, co zapobiega rozwojowi bakterii powodujących powstawanie płytki nazębnej.

Wskazania do stosowania:
Pomocniczo w objawach stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła:
• ból gardła
• chrypka
• nieświeży oddech
• zapalenie dziąseł

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancje czynne :
1 pastylka twarda zawiera 1 mg chlorku benzalkoniowego (Benzalkonii chloridum).

Substancje pomocnicze: maltitol, maltitol ciekły, lewomentol, tymol, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, glicerol, olej rycynowy pierwszego tłoczenia, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, tytanu dwutlenek (E 171), Capol 600 (wosk biały, wosk Carnauba, szelak), powidon, żółcień chinolinowa (E104)

Dawkowanie

Dawkowanie i sposób podawania
Lek Septolete D należy przyjmować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Należy ssać 1 pastylkę do rozpuszczenia w jamie ustnej co 2 do 3 godziny. Dzieciom powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylki na dobę, a dzieciom powyżej 10 lat do 6 pastylek na dobę. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat zaleca się 6 do 8 pastylek na dobę. Pastylek nie zaleca się stosować u dzieci młodszych niż 4 lata Pastylek nie należy rozgryzać ani połykać. Pastylek nie powinno się stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub w czasie posiłku.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Septolete D jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

REKLAMA

Przedawkowanie

Ze względu na ilości substancji czynnych w jednej pastylce, możliwość przedawkowania leku jest bardzo mała. Zażycie większej ilości pastylek może doprowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak nudności, wymioty, biegunka. W takim przypadku należy zaprzestać przyjmowania leku, wypić większą ilość wody lub mleka oraz poradzić się lekarza lub farmaceuty

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Leku Septolete D nie należy zażywać bezpośrednio przed posiłkiem lub w czasie posiłku.

Nie należy przyjmować pastylek jednocześnie z mlekiem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady u lekarza lub farmaceuty. Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady u lekarza lub farmaceuty. Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Septolete D.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.