Seebri Breezhaler

Seebri Breezhaler to lek wziewny, który zawiera substancję czynną - bromek glikopironiowy. Jest to długo działający lek przeciwcholinergiczny, który działa poprzez blokowanie zwężającego oskrzela działania acetylocholiny na mięśnie gładkie dróg oddechowych, powodując w ten sposób ich rozszerzenie. Lek jest przeznaczony do podtrzymującego leczenia rozszerzającego oskrzela, w celu złagodzenia objawów choroby u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Seebri Breezhaler jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek ten zawiera substancję czynną zwaną glikopironiowym bromkiem. Należy ona do grupy leków zwanych lekami rozszerzającymi oskrzela.

Lek ten stosuje się w celu ułatwienia oddychania u dorosłych pacjentów z trudnościami w oddychaniu spowodowanymi chorobą płuc zwaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Po wziewnym przyjęciu leku ułatwia on oddychanie.

Stosowanie tego leku raz na dobę pomoże złagodzić wpływ POChP na codzienne życie pacjenta.

W POChP dochodzi do zaciśnięcia mięśni dróg oddechowych, co utrudnia oddychanie. Lek ten hamuje zaciskanie tych mięśni w płucach, dzięki czemu powietrze łatwiej dostaje się do płuc i wydostaje na zewnątrz.

Skład

Substancją czynną leku jest glikopironiowy bromek. Każda kapsułka zawiera 63 mikrogramy glikopironiowego bromku (co odpowiada 50 mikrogramom glikopironium). Dostarczana dawka (dawka, która wydostaje się z ustnika inhalatora) odpowiada 44 mikrogramom glikopironium.

Pozostałe składniki proszku do inhalacji to: laktoza jednowodna i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Jaką dawkę leku Seebri Breezhaler należy przyjąć
Zazwyczaj stosowana dawka to inhalacja zawartości jednej kapsułki każdego dnia. Lek ten należy przyjmować tylko raz na dobę, ponieważ jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny.
Nie należy stosować większej dawki leku niż to zalecił lekarz.

Pacjenci w podeszłym wieku
Jeśli pacjent jest w wieku 75 lat lub starszy może stosować ten lek w tej samej dawce, jak pozostali dorośli pacjenci.

Kiedy należy przyjmować wziewnie lek Seebri Breezhaler
Lek ten należy stosować o tej samej porze każdego dnia, co ułatwi pamiętanie o przyjęciu leku.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął wziewnie zbyt dużą ilość tego leku lub jeśli ktoś inny przypadkowo przyjął kapsułki pacjenta, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Należy pokazać lekarzowi opakowanie leku Seebri Breezhaler. Pacjent może wymagać pomocy medycznej.

Jedzenie i picie (alkohol)

Pacjent może stosować ten lek o każdej porze, przed lub po posiłku lub napoju.

Ciąża i karmienie piersią

Brak jest danych dotyczących stosowania tego leku u kobiet w ciąży i nie wiadomo, czy substancja czynna zawarta w tym leku przenika do mleka kobiecego.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży,lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Seebri Breezhaler

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Seebri Breezhaler (forum)

Stosujesz Seebri Breezhaler? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Seebri Breezhaler”

  1. Biorę Seebri Breezhaler od pażdżiernika 2022 roku . od styczna 2023 roku zaczełam się żle czuć. mam ból głowy bezsenność suchoś w gardle bol w klatce piersiowej. wizytę mam w lutym. przestałam brać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Seebri Breezhaler. Podziel się doświadczeniami na forum.