Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Bromek glikopironiowy

Enurev Breezhaler

Enurev Breezhaler to lek wziewny, który zawiera bromek glikopironium jako substancję czynną. Jest stosowany w regularnym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek działa poprzez blokowanie zwężającego oskrzela działania acetylocholiny na mięśnie gładkie dróg oddechowych, co prowadzi do ich rozszerzenia. Enurev Breezhaler jest dostępny na receptę.

Novistig

Novistig to lek stosowany pod koniec zabiegu chirurgicznego. Jego zadaniem jest odwrócenie działania niektórych leków używanych podczas operacji, takich jak środki znieczulające i zwiotczające mięśnie. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest konieczność odwrócenia działania leków znieczulających i zwiotczających mięśnie po zakończeniu operacji.

Seebri Breezhaler

Seebri Breezhaler to lek wziewny, który zawiera substancję czynną – bromek glikopironiowy. Jest to długo działający lek przeciwcholinergiczny, który działa poprzez blokowanie zwężającego oskrzela działania acetylocholiny na mięśnie gładkie dróg oddechowych, powodując w ten sposób ich rozszerzenie. Lek jest przeznaczony do podtrzymującego leczenia rozszerzającego oskrzela, w celu złagodzenia objawów choroby u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Seebri Breezhaler jest dostępny na receptę.

Tovanor Breezhaler

Tovanor Breezhaler to lek na receptę, dostępny w postaci kapsułek. Głównym składnikiem jest bromek glikopironium. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Działa poprzez rozluźnienie i rozszerzenie mięśni gładkich dróg oddechowych, co ułatwia swobodny przepływ powietrza i poprawia wentylację płuc.

Ultibro Breezhaler

Ultibro Breezhaler to lek na receptę, który ułatwia oddychanie u osób dorosłych z trudnościami w oddychaniu spowodowanymi chorobą płuc zwaną przewlekłą obtruracyjną chorobą płuc (POChP). Jest stosowany w ciągłym leczeniu POChP. Lek ten hamuje skurcz mięśni dróg oddechowych w płucach, dzięki czemu powietrze łatwiej dostaje się do płuc i wydostaje z płuc. Nie należy stosować tego leku w leczeniu nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu.

Ulunar Breezhaler

Ulunar Breezhaler to lek stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Jest to lek na receptę. Ulunar Breezhaler pomaga złagodzić objawy choroby poprzez rozszerzenie dróg oddechowych, co ułatwia oddychanie. Lek ten jest dostępny w postaci kapsułek do inhalacji.

Xoterna Breezhaler

Xoterna Breezhaler to lek na receptę, dostępny w postaci kapsułek do inhalacji. Zawiera dwie substancje czynne: bromek glikopironium i indakaterol. Lek ten jest stosowany w regularnym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Działa poprzez rozszerzanie oskrzeli, co ułatwia przepływ powietrza przez płuca.