SILANDYL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SILANDYL? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Silandyl zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu (penisie), zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek Silandyl pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

Lek Silandyl stosuje się w leczeniu mężczyzn z zaburzeniem wzwodu określanym niekiedy jako impotencja. Definiuje się to jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

SKŁAD SILANDYL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest syldenafil (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 25 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 50 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 75 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Pozostałe składniki to: maltodekstryna, glicerol, polisorbat 20, glikolu propylenowego monokaprylan, poliwinylu octan dyspersja 30%, dodatek smakowy cytrynowo-grejpfrutowy (cytrynowy olejek aromatyczny, cytral, linalol, grejpfrutowy olejek aromatyczny, pomarańczowy olejek aromatyczny, nootkaton, butylowany hydroksyanizol (E 320), kwas askorbowy (E 300), maltodekstryna, guma arabska (E 414)), sukraloza, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132).

JAKIE JEST DAWKOWANIE SILANDYL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Leku Silandyl nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Silandyl należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Syldenafil w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej jest przeznaczony do podawania doustnego bez popijania wodą. Jednakże pacjent może też przyjmować syldenafil popijając go wodą.

Sposób użycia
Uwaga: Nie dotykać lamelek rozpadających się w jamie ustnej mokrymi rękami!

a) Wziąć do ręki saszetkę, znaleźć znak strzałki w górnej części saszetki i trzymać ją skierowaną tą stroną w górę. Saszetka nie jest zgrzana w tym miejscu.

b) Delikatnie rozerwać obie części saszetki. Chwycić każdą część saszetki jedną dłonią pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym.

c) Ostrożnie ciągnąć obie części saszetki w przeciwnych kierunkach, aż się rozdzielą. W tym momencie widoczna jest lamelka, leżąca na jednej z rozdzielonych części saszetki.

d) Chwycić lamelkę suchymi palcami, wyjąć ją z saszetki i umieścić od razu w ustach na języku. Lamelka rozpuści się szybko, dzięki czemu łatwo można ją połknąć.

W razie wrażenia, że działanie leku Silandyl jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Silandyl pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Silandyl jest różny u różnych osób, ale zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku Silandyl może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty razem z obfitym posiłkiem.

Jeśli po zażyciu leku Silandyl nie dochodzi do wzwodu lub czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SILANDYL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.
Nie należy przyjmować większej ilości lamelek rozpadających się w jamie ustnej, niż zaleci lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby lamelek niż zalecona. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Silandyl może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Jednakże przyjmowanie leku Silandyl podczas obfitego posiłku może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości leku Silandyl, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SILANDYL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Silandyl nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Silandyl może spowodować zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na lek Silandyl.

ULOTKA LEKU SILANDYL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SILANDYL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SILANDYL CENA, REFUNDACJA

SILANDYL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here