Sebidin Intensive

Sebidin Intensive jest lekiem przeznaczonym do leczenia objawów, takich jak: ból i podrażnienie gardła, bezgłos, towarzyszących zakażeniom jamy ustnej i gardła przebiegającym bez gorączki. Ponadto może być stosowany w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej dla których charakterystyczne są drobne owrzodzenia błony śluzowej (afty).

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Sebidin Intensive, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chloroheksydyny dichlorowodorek oraz benzokaina.
Jedna tabletka zawiera 5 mg chloroheksydyny dichlorowodorku i 5 mg benzokainy.

Pozostałe składniki to: manitol, celuloza mikrokrystaliczna (PH 101), powidon K29/32, magnezu stearynian, sodu cyklaminian (E 952), sodu sacharynian (E 954), aromat mentolowy 611072E, aromat pomarańczowy 90103-71.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sebidin Intensive – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to: 1 tabletka co 2 godziny. W ciągu doby można przyjąć maksymalnie 8 tabletek.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na małą zawartość substancji czynnych w jednej dawce, ryzyko przedawkowania jest niewielkie. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów zatrucia, należy niezwłocznie zaprzestać stosowania produktu.

W przypadku przedawkowania należy zgłosić się do lekarza, gdyż może być konieczne zastosowanie leczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sebidin Intensive – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sebidin Intensive w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią nie zaleca się stosowania leku Sebidin Intensive w tej grupie pacjentów.

Ulotka Sebidin Intensive – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sebidin Intensive, 5 mg + 5 mg, tabletki do ssania (Chlorhexidini dihydrochloridum + Benzocainum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sebidin Intensive m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sebidin Intensive, 5 mg + 5 mg, tabletki do ssania (Chlorhexidini dihydrochloridum + Benzocainum)

Opinie o Sebidin Intensive - forum pacjentów

Stosujesz Sebidin Intensive? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz