Konsultacja merytoryczna:

Setal MR

Trimetazydyna jest lekiem o działaniu cytoprotekcyjnym. W warunkach niedokrwienia i niedotlenienia tkanek chroni struktury i czynności komórek tkanek i narządów. Podtrzymuje procesy metaboliczne w komórkach, zapobiega niedoborom energii. Trimetazydyna zmniejsza zapotrzebowanie mitochondriów na tlen. Pozwala to na optymalizację procesów energetycznych w komórkach i utrzymanie prawidłowego metabolizmu podczas niedotlenienia.

Lek po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie w osoczu osiąga po ok. 5 godzinach od podania leku. Stałe stężenie leku w osoczu jest uzyskiwane po 60 godzinach i utrzymuje się przez cały okres leczenia.

Lek jest wydalany głównie z moczem, w postaci nie zmienionej.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, razem z innymi lekami, w celu leczenia dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowej spowodowanego przez chorobę wieńcową).

Jaki jest skład Setal MR, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest trimetazydyny dichlorowodorek. Jedna tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 35 mg trimetazydyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: wapnia wodorofosforan dwuwodny, glicerolu dibehenian, powidon, magnezu stearynian.
Otoczka: kollicoat SR 30D, makrogol 6000, talk, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Setal MR – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nie należy zmieniać dawki lub przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Zalecana dawka leku Setal MR, 35 mg, to jedna tabletka przyjmowana dwa razy na dobę podczas posiłków, rano i wieczorem.

Jeśli pacjent ma chore nerki lub powyżej 75 lat, lekarz dostosuje zalecaną dawkę.

U pacjentów przed zabiegiem chirurgicznym modyfikacja dawki nie jest konieczna.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zanotowano przypadków wystąpienia zatrucia lekiem z powodu jego przedawkowania.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Setal MR – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę należy przyjmować podczas posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Setal MR w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie zaleca się stosowania leku Setal MR u kobiet w ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Setal MR w okresie karmienia piersią.

Ulotka Setal MR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SETAL MR, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Trimetazidini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 135 razy

Rozmiar plku 101.88 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Setal MR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SETAL MR, 35 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu (Trimetazidini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 86 razy

Rozmiar plku 109.65 KB

Cena - ile kosztuje Setal MR?

Cena Setal MR i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Setal MR.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Setal MR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay płyn miceralny do demakijażu skóry wrażliwej (Opakowanie: 200 ml)La Roche Posay płyn miceralny do demakijażu skóry wrażliwej (Opakowanie: 200 ml) pozwala dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz na peł…

Zastosowanie Oktaseptal (Opakowanie: 30 ml)Oktaseptal (Opakowanie: 30 ml) to specjalistyczny roztwór do rozpylania na powierzchni skóry, zawierający w składzie substancję czynną oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol.
Produkt może być stosowany w przypadku konieczności zdezynfekowania jamy ustnej…

Zastosowanie Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 60 )Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dostarczający do organizmu witaminę C. Preparat może być stosowany w przypadku problemów związanych z pracą układu immunologicznego.

Preparat można przyjmować…

Zastosowanie Enterol 250 (Opakowanie: 10 )Enterol 250 (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy wykazujący działanie wspomagające florę jelitową do przywrócenia naturalnej równowagi i tym samym niwelujący biegunkę.
Produkt przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania biegunki infekcyjnej czy…

Zastosowanie Weleda antycellulitowy olejek brzozowy (Opakowanie: 100 ml)Weleda antycellulitowy olejek brzozowy (Opakowanie: 100 ml) jest polecany w przypadku skóry, która utraciła jędrność i elastyczność, a także została dotknięta problemem cellulitu. Tzw. pomarańczowa skó…