Konsultacja merytoryczna:

Sildenafil IBSA

Lek Sildenafil IBSA zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu (penisie), zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek Sildenafil IBSA pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil IBSA stosuje się w leczeniu mężczyzn z zaburzeniem wzwodu określanym niekiedy jako impotencja. Definiuje się to jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Sildenafil IBSA, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest syldenafil (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 25 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 50 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 75 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
Każda lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Pozostałe składniki to: maltodekstryna, glicerol, polisorbat 20, glikolu propylenowego monokaprylan, poliwinylu octan dyspersja 30%, dodatek smakowy cytrynowo-grejpfrutowy (cytrynowy olejek aromatyczny, cytral, linalol, grejpfrutowy olejek aromatyczny, pomarańczowy olejek aromatyczny, nootkaton, butylowany hydroksyanizol (E 320), kwas askorbowy (E 300), maltodekstryna, guma arabska (E 414)), sukraloza, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sildenafil IBSA – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka początkowa to 50 mg. Leku Sildenafil IBSA nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Sildenafil IBSA należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Syldenafil w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej jest przeznaczony do podawania doustnego bez popijania wodą. Jednakże pacjent może też przyjmować syldenafil popijając go wodą.

Sposób użycia
Uwaga: Nie dotykać lamelek rozpadających się w jamie ustnej mokrymi rękami!

a) Wziąć do ręki saszetkę, znaleźć znak strzałki w górnej części saszetki i trzymać ją skierowaną tą stroną w górę. Saszetka nie jest zgrzana w tym miejscu.

b) Delikatnie rozerwać obie części saszetki. Chwycić każdą część saszetki jedną dłonią pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym.

c) Ostrożnie ciągnąć obie części saszetki w przeciwnych kierunkach, aż się rozdzielą. W tym momencie widoczna jest lamelka, leżąca
na jednej z rozdzielonych części saszetki.

d) Chwycić lamelkę suchymi palcami, wyjąć ją z saszetki i umieścić od razu w ustach na języku. Lamelka rozpuści się szybko, dzięki czemu łatwo można ją połknąć.

W razie wrażenia, że działanie leku Sildenafil IBSA jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych osób, ale zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie leku Sildenafil IBSA może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty razem z obfitym posiłkiem.

Jeśli po zażyciu leku nie dochodzi do wzwodu lub czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sildenafil IBSA – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Sildenafil IBSA może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Jednakże przyjmowanie leku podczas obfitego posiłku może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sildenafil IBSA w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Sildenafil IBSA nie jest wskazany do stosowania u kobiet.

Ulotka Sildenafil IBSA – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sildenafil IBSA, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sildenafil IBSA m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sildenafil IBSA, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Sildenafil IBSA?

Cena Sildenafil IBSA i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sildenafil IBSA.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sildenafil IBSA? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Vislube dawka jednorazowa (Opakowanie: 60X0.3 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

109.99 

Zastosowanie AlergoTeva (Flynise) tabletki (Opakowanie: 10 )#p_name jest lekiem przeciwalergicznym dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Nie powoduje senności. Hamuje działanie histaminy, która uwalniana jest w przypadku ekspozycji na alergen.
Skład1 tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, mannitol, talk, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygotyna (E132), lak.
Środki ostrożnoś…

8.81 

Zastosowanie Eubos Sensitive krem regenerujący na noc (Opakowanie: 50 ml)Posiada właściwości wygładzające i napinające skórę twarzy, redukuje zmarszczki. Działa kojąco
i regenerująco, neutralizuje wolne rodniki.Sposób użyciaNanieść krem na suchą i oczyszczoną skórę twarzy, delikatnie wmasować. Dodatkowe informacjeCera mieszana, sucha i bardzo sucha.Eubos Sensitive krem regenerujący na noc (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na…

79.99 

Zastosowanie MonArte (Opakowanie: 30 )MonArte (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób serca, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania MonArte (Opakowanie: 30 )MonArte (Opakowanie: 30 ) to kompozycja substancji odżywczych, witamin i ekstraktów roślinnych, które wspierają zdrowie serca i naczyń krwionośnych. Preparat obniża poziom złego…

23.96 

Zastosowanie AMOLowe na gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )AMOLowe na gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania. Preparat zawiera w składzie ekstrakty z ziela tymianku i korzenia prawoślazu, które mogą wspomóc prawidłową pracę gardła i strun głosowych.
Suplement przeznaczony jest dla osób borykających się z podrażnieniami gardła i strun głosowych…

9.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief