SALDIAM

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO

SUBSTANCJA CZYNNA:

SALDIAM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SALDIAM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SALDIAM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SALDIAM? – OPIS I WSKAZANIA

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Po zastosowaniu miejscowym łatwo przenika przez skórę w głąb tkanek, hamuje rozwój odczynów zapalnych, zapobiega powstawaniu bólu.

Wskazania
Lek stosuje się:
– w bolach reumatoidalnych mięśni i stawów;
– w chorobach zwyrodnieniowych stawów barku, kręgosłupa, kolan oraz stawów rąk i stop;
– w nerwobólach;
– w stanach zapalnych i bolach po urazach powstających w wyniku stłuczenia, naderwania ścięgna, krwiaków;
– w bolach mięśni po nadmiernym wysiłku.

SKŁAD SALDIAM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest dietyloaminy salicylan.

– Pozostałe składniki to:
alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, glicerol, cetylu palmitynian, sodu laurylosiarczan, olejek eteryczny lawendowy, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SALDIAM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Na bolące miejsca nakładać cienką warstwę kremu 2 lub 3 razy na dobę i lekko wcierać aż do wchłonięcia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SALDIAM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku nieprawidłowego stosowania (np. w przypadku stosowania na rozległe powierzchnie, skórę zmienioną zapalnie, u dzieci) mogą wystąpić objawy ogólnego działania salicylanów, objawy uszkodzenia nerek.
Dawki lecznicze stosowane długotrwale mogą wywołać łagodne zatrucie. Objawami są nudności, wymioty, bole brzucha, biegunki, zwiększone pragnienie, zaburzenia słuchu, bole głowy, uczucie zmęczenia lub pobudzenia. Objawy te przemijają po odstawieniu leku.

W razie przypadkowego połknięcia (np. przez dziecko) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SALDIAM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, ze względu na brak
danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku.

ULOTKA LEKU SALDIAM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SALDIAM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - SALDIAM CENA, REFUNDACJA

SALDIAM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. 22-01-2016r.
    Mam przepuklinę kręgosłupa lędźwiowego, z tego powodu mam obrzęki stóp, smaruję okolice kistek u nóg stosując Saldiam krem i Ibalgin Sport, krem w niewielkich ilościach co likwiduje obrzęki.

    W stanach grypowych, łamaniach w kościach smaruję pomiędzy łopatkami a kark, pomaga.

    W Krakowie brak w aptekach i hurtowniach.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here