SELENIUM AGUETTANT

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

SELENIUM AGUETTANT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SELENIUM AGUETTANT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SELENIUM AGUETTANT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SELENIUM AGUETTANT? – OPIS I WSKAZANIA

Lek SELENIUM Aguettant zawiera substancję czynną – selenin sodu. Należy on do grupy suplementów mineralnych i jest źródłem selenu. Selen jest pierwiastkiem śladowym niezbędnym do zapewnienia prawidłowego metabolizmu.

Lek SELENIUM Aguettant jest stosowany do:
– zapobiegania niedoborom selenu u pacjentów otrzymujących żywienie pozajelitowe (sztuczne odżywianie podawane dożylnie),
– leczenia niedoborów selenu, które nie mogą zostać wyrównane tylko poprzez przyjmowanie go z pokarmem.

Lek SELENIUM Aguettant może być stosowany u dorosłych oraz u dzieci.

Selen jest pierwiastkiem śladowym, co oznacza, że organizm potrzebuje tego składnika odżywczego tylko w bardzo małych ilościach. Selen jest niezbędny dla funkcjonowania niektórych narządów (tarczycy, wątroby, mięśni), a także do obrony przeciwko ewentualnym zakażeniom (układ odpornościowy). Selen wzmacnia również ochronę błon komórek organizmu przed potencjalnym atakiem chorób. Wszelkie niedobory selenu w ustroju mogą powodować osłabienie wcześniej wymienionych narządów lub układów, co może prowadzić do uczucia zmęczenia, duszności, dolegliwości mięśniowych lub nieprawidłowości w obrębie paznokci lub włosów.

SKŁAD SELENIUM AGUETTANT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest sodu selenin. Jedna fiolka 10 ml zawiera 219 mikrogramów seleninu sodu, co odpowiada 100 mikrogramom selenu. Jeden ml roztworu zawiera 21,9 mikrograma sodu seleninu, co odpowiada 10 mikrogramom selenu.

Pozostały składnik leku to: woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SELENIUM AGUETTANT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka leku wynosi:

– Dorośli:
o W celu uzupełnienia całkowitego żywienia pozajelitowego: od 60 do 100 mikrogramów na dobę.
o W innych sytuacjach, przy potwierdzonych niedoborach selenu: od 100 mikrogramów do maksymalnie 400 mikrogramów na dobę. Leczenie będzie kontynuowane do czasu normalizacji stężenia selenu.

– Dzieci i młodzież:
o Niemowlęta: 2 mikrogramy/kg/dobę, zaś niemowlęta z niską urodzeniową masa ciała: od 2 do 3 mikrogramów/kg/dobę:
o Dzieci: 2 mikrogramy/kg/dobę, maksymalnie do 30 mikrogramów na dobę.

Sposób podawania
Przed podaniem lek SELENIUM Aguettant należy rozcieńczyć i podawać w powolnej infuzji dożylnej.

Czas leczenia
Czas leczenia zostanie ustalony przez lekarza.

Lek ten powinien być podawany pacjentowi przez wykwalifikowany personel medyczny. lekarz określi dawkę leku SELENIUM Aguettant na podstawie potrzeb danego pacjenta. Podczas leczenia zostaną pobrane do analizy próbki krwi pacjenta. Lekarz będzie kontrolował stężenie selenu we krwi pacjenta, aby mieć pewność, że nie przekroczy ono dozwolonej wartości.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SELENIUM AGUETTANT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Objawy ostrego (krótkotrwałego) przedawkowania to: wyczuwalny zapach czosnku w oddechu, zmęczenie, wymioty, biegunka i ból brzucha. Objawy przewlekłego (długotrwałego) przedawkowania to zmiany skórne i zaburzenia wzrostu
paznokci i włosów; przedawkowanie może także prowadzić do polineuropatii obwodowej (zaburzenie układu nerwowego, które może powodować drętwienie i uczucie mrowienia). Leczenie w przypadku ostrego przedawkowania poprzez połknięcie dużych ilości selenu obejmuje płukanie żołądka i wymuszoną diurezę.

W przypadku skrajnego przedawkowania (przekroczenie normy o 1000 do 10 000 razy) leczenie może obejmować próbę usunięcia seleninu z ustroju porzez dializę. Brak swoistej odtrutki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SELENIUM AGUETTANT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża:
Podawanie leku SELENIUM Aguettant nie jest zalecane u pacjentek w ciąży, chyba że uzna się to za konieczne.

Karmienie piersią:
Selen przenika w mlea kobiecego, lecz przy dawkach terapeutycznych nie przewiduje się wpływu na karmione piersią noworodki/niemowlęta. Selen może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Płodność:
Brak danych odnośnie wpływu stosowania selenu na płodność u ludzi. Selen nie wpływał negatywnie na płodność samców szczurów, a działania niepożądane selenu u samic gryzoni zaobserwowano jedynie przy bardzo wysokich dawkach. Ogólnie, dawki uzupełniające niedobory selenu nie powinny wywierać działań niepożądanych na płodność.

ULOTKA LEKU SELENIUM AGUETTANT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SELENIUM AGUETTANT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SELENIUM AGUETTANT CENA, REFUNDACJA

SELENIUM AGUETTANT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here