Konsultacja merytoryczna:

Sachodent

Sachodent jest lekiem w postaci żelu, stosowanym w leczeniu bólu, stanów zapalnych, podrażnień, uszkodzeń lub owrzodzeń jamy ustnej.

Sachodent jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

Sachodent szybko wchłania się przez błonę śluzową i skutecznie łagodzi ból po zastosowaniu na dotknięty obszar. Ulga w bólu pojawia się po 2 – 3 minutach od nałożenia żelu na bolące miejsce i trwa 2 – 3 godziny.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Sachodent, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest choliny salicylan. 1 g żelu zawiera 87,1 mg choliny salicylanu.

– Pozostałe składniki to: etanol 96%, glicerol, hypromeloza 2910, sodu cyklaminian, olejek anyżowy, lewomentol, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sachodent – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 16 lat
Czystym palcem nanieść niewielką ilość, pasek żelu długości około 0,5 – 1 cm lub objętość ziarnka grochu na zmieniony chorobowo obszar błony śluzowej i delikatnie masować. Nie przekraczać ilości żelu zalecanej do pojedynczego podania. Stosować 3 – 4 razy na dobę.
Jeśli to konieczne, w razie silnego bólu, dawkę można powtarzać co 2 – 3 godziny. Nie należy przekraczać maksymalnej liczby 8 – 10 aplikacji na dobę.
Żel można stosować przed posiłkami i przed snem.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Bez porozumienia z lekarzem lek można stosować przez okres nie dłuższy niż 7 dni.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat
Ten lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Leku nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat w przypadku choroby przebiegającej z gorączką.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przedawkowanie salicylanami może pojawić się w trakcie stosowania wysokich dawek leku lub długotrwałego leczenia. Objawy przedawkowania to: bóle i zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia słuchu, splątanie, senność, zwiększone pocenie się, wymioty, biegunka, gorączka, przyspieszony oddech.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sachodent – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sachodent w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Sachodent należy stosować ostrożnie i zgodnie z instrukcjami lekarza u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Ulotka Sachodent – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sachodent, 87,1 mg/g, żel do stosowania w jamie ustnej c(holini salicylas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 331.74 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sachodent m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sachodent, 87,1 mg/g, żel do stosowania w jamie ustnej c(holini salicylas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 333.49 KB

Cena - ile kosztuje Sachodent?

Cena Sachodent i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sachodent.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sachodent? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Zovirax Intensive (Opakowanie: 2 g)Zovirax Intensive (Opakowanie: 2 g) to lek o działaniu przeciwwirusowym wykazujący silne działanie przeciw wirusowi opryszczki pospolitej. Krem może przyspieszyć proces zregenerowania zmienionej chorobowo tkanki.
Produkt przeznaczony jest dla osób doświadczających problemów wystąpieniem pierwszych objawów wirusa opryszczki pospolitej.
Preparat skierowany jest także dla osób doświadczających już późniejszego stadium zakażenia, takich…

Zastosowanie Allpresan Fuss Spezial 5 pianka do stóp przy nadmiernej potliwości (Opakowanie: 125 ml)Allpresan Fuss Spezial 5 pianka do stóp przy nadmiernej potliwości (Opakowanie: 125 ml) z wyciągiem z kory dębu i szałwią szczególnie skutecznie eliminuje nadmierną produkcję potu na skórze stóp, nie ingerując w jej naturalne funkcje. Gliceryna i cenne lipidy zapewniają dogłębną pielęgnację i działają kojąco…

Zastosowanie Olivenoel Hydro Sensitiv balsam po goleniu (Opakowanie: 50 ml)Olivenoel Hydro Sensitiv balsam po goleniu (Opakowanie: 50 ml) łagodzi i pielęgnuje wrażliwą skórę męską po goleniu oraz chroni ją przed przedwczesnym starzeniem się.
Do cery normalnej.Efekt działania Olivenoel Hydro Sensitiv balsam po goleniu (Opakowanie: 50 ml)Olivenoel Hydro Sensitiv balsam po goleniu (Opakowanie: 50 ml) zawiera wysokiej jakości tłoczoną na zimno oliwę z oliwek z…

Zastosowanie Frubiase Sport tabletki musujące (Opakowanie: 20 szt.)Frubiase Sport tabletki musujące (Opakowanie: 20 szt.) to suplement diety, który pomaga sportowcom w zaspokojeniu wysokich wymagań żywieniowych, w okresie zwiększonego wysiłku.

Zawiera wszystkie istotne minerały, witaminy oraz pierwiastki śladowe.

Frubiase Sport tabletki musujące (Opakowanie: 20 szt.) przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia podczas uprawiania sportu, a także do poprawy funkcjonowania mięśni i metabolizmu energetycznego.
Efekt…

Zastosowanie Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml) to krem z filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczony do skóry skłonnej do neurodermii. Ma działanie nawilżające i antyoksydacyjne. Jest wodoodporny, dzięki czemu sprawdza się także podczas wypoczynku nad wodą. Może być stosowany u dzieci od 6. miesiąca życia.
Efekt działania Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)…