Sanergy Heavy

Sanergy Heavy zawiera substancję czynną bupiwakainy chlorowodorek, który jest miejscowym znieczulającym z grupy amidów. Lek ten blokuje przewodzenie sygnałów nerwowych, co prowadzi do znieczulenia obszaru, w którym jest stosowany. Jest on powszechnie stosowany w chirurgii, położnictwie oraz w różnych zabiegach terapeutycznych i diagnostycznych. Sanergy Heavy jest lekiem na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Sanergy Heavy m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Sanergy Heavy i jakie są wskazania do stosowania?

Sanergy Heavy zawiera substancję czynną bupiwakainy chlorowodorek. Jest to środek znieczulający miejscowo stosowany do znieczulania (anestezji) dolnych części ciała podczas zabiegów chirurgicznych u dorosłych i dzieci w każdym wieku. Stosuje się go na przykład do znieczulania kończyn dolnych, poddawanych operacjom, w zabiegach urologicznych lub w zabiegach w obrębie jamy brzusznej.

Lek tymczasowo blokuje sygnały nerwowe w miejscu wstrzyknięcia i zmniejsza czucie lub powoduje brak czucia w określonej części ciała.

Kategorie powiązane:
Leki znieczulające,

Reklama

Jaki jest skład Sanergy Heavy, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest bupiwakainy chlorowodorek. Każdy 1 mL roztworu zawiera 5 mg bupiwakainy chlorowodorku (w postaci bezwodnej).

– Pozostałe składniki to: glukoza jednowodna, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sanergy Heavy – jak stosować?

Lek Sanergy Heavy zostanie podany pacjentowi przez lekarza, który zadecyduje o prawidłowej dawce. Zostanie on podany w postaci zastrzyku w dolną część kręgosłupa pacjenta.

Dawkowanie zależy od rodzaju zabiegu, wieku oraz masy ciała pacjenta i zostanie ustalone przez lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Sanergy Heavy jest wstrzykiwany powoli do kanału kręgowego (część kręgosłupa) przez lekarza doświadczonego w technikach wykonywania znieczuleń u dzieci.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma zbyt dużą dawkę tego leku, ponieważ będzie on otrzymywany w szpitalu i podawany przez personel medyczny. Jeśli pacjent obawia się, że otrzymał zbyt dużą dawkę lub ma jakiekolwiek pytania dotyczące otrzymanej dawki, należy porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką.

Zazwyczaj pierwsze objawy podania zbyt dużej dawki leku Sanergy Heavy są następujące:
– Wysokie ciśnienie tętnicze krwi;
– Niskie tętno;
– Nieregularny rytm pracy serca;
– Zawroty głowy lub wrażenie pustki w głowie;
– Drętwienie warg oraz okolic ust;
– Drętwienie języka;
– Problemy ze słuchem;
– Problemy ze wzrokiem.

Aby zapobiec wystąpieniu ciężkich działań niepożądanych, lekarz zaprzestanie podawania tego leku, natychmiast gdy wystąpi którykolwiek z objawów przedawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sanergy Heavy – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sanergy Heavy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lek Sanergy Heavy może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Dawka zostanie dostosowana przez lekarza, jeśli pacjentka jest w zaawansowanej ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Sanergy Heavy

AS GRINDEKS

Ulotka Sanergy Heavy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Sanergy Heavy w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Sanergy Heavy

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sanergy Heavy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Sanergy Heavy. Podziel się doświadczeniami na forum.