Konsultacja merytoryczna:

Bupivacaine Grindeks

Lek Bupivacaine Grindeks, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest długo działającym środkiem miejscowo znieczulającym. Bupivacaine Grindeks zapobiega odczuwaniu bólu, ciepła i zimna w obrębie miejsca wstrzyknięcia. Istnieje jednak możliwość odczuwania nacisku i dotyku.

W ten sposób, określone części ciała w obrębie odpowiednich nerwów zostają znieczulone. W wielu przypadkach zablokowane zostają również nerwy mięśni w danej części ciała, co powoduje tymczasowe ich osłabienie lub niedowład.

Lek Bupivacaine Grindeks stosowany jest do znieczulenia określonych części ciała podczas zabiegu chirurgicznego, jak też do uśmierzania bólu.

Bupivacaine Grindeks podaje się we wstrzyknięciach:
– do tkanek, w których będzie przeprowadzany zabieg chirurgiczny;
– w okolicy nerwu bądź grupy nerwów, które unerwiają operowana część ciała, np. wstrzykniecie pod pacha przed operacja przedramienia lub dłoni;
– zewnątrzoponowo.

Lek Bupivacaine Grindeks jest szczególnie zalecany w znieczuleniu pooperacyjnym lub w znieczuleniu podczas porodu.

Jaki jest skład Bupivacaine Grindeks, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna leku jest bupiwakainy chlorowodorek (Bupivacaini hydrochloridum).
1 ml roztworu zawiera 5 mg bupiwakainy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do pH 4,0-6,5), kwas solny (do pH 4,0-6,5), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bupivacaine Grindeks – jak stosować ten lek?

Lek Bupivacaine Grindeks jest podawany pacjentowi przez lekarza lub przez pielęgniarkę pod nadzorem lekarza. Znieczulenia bupiwakaina przeprowadza się w odpowiednio wyposażonych ośrodkach, w których jest dostępny odpowiedni sprzęt oraz leki konieczne do monitorowania i reanimacji pacjenta. Lekarz prowadzący znieczulenie zachowa szczególne środki ostrożności w celu uniknięcia podania donaczyniowego. Jest on odpowiednio przeszkolony oraz zna metody diagnozowania i postępowania w przypadku wystąpienia działań niepożądanych, ogólnych objawów zatrucia lekiem i innych powikłań.

Lekarz decyduje, jaka jest właściwą dawka dla pacjenta, uwzględniając przy tym cel kliniczny pożądany do osiągniecia i kondycje fizyczna pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ciężkie działania niepożądane po przedawkowaniu występują bardzo rzadko, jednakże wymagają specjalnego leczenia. Lekarz prowadzący musi być przygotowany na taka sytuacje.

Pierwszymi objawami przedawkowania są: uczucie zawrotów głowy, drętwienie ust i okolic ust, drętwienie języka, zaburzenia widzenia i słyszenia. Należy natychmiast informować lekarza w razie wystąpienia nawet jednego z powyższych objawów. Poważniejszymi objawami są trudności w mówieniu, zesztywnienie mięśni, drżenie. W przypadku ciężkiego przedawkowania lub niewłaściwego miejsca wstrzyknięcia może pojawić się drżenie, drgawki lub utrata przytomności.

Gdy wystąpią pierwsze objawy przedawkowania, należy przerwać wstrzykiwanie leku Bupivacaine Grindeks, co znacznie ograniczy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bupivacaine Grindeks – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bupivacaine Grindeks w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie ma dowodów na szkodliwe działanie leku Bupivacaine Grindeks na przebieg ciąży. Badania prowadzone na zwierzętach wykazały niekorzystny wpływ na rozwój zarodków i przeżywalność osesków.

Dlatego nie należy stosować bupiwakainy we wczesnym okresie ciąży.

W przypadku pacjentek w zaawansowanej ciąży należy zmniejszyć dawkę środka znieczulającego. Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią przed podaniem leku Bupivacaine Grindeks.

Nie ma dowodów na szkodliwe działanie leku Bupivacaine Grindeks podczas karmienia piersią.

Ulotka Bupivacaine Grindeks – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BUPIVACAINE GRINDEKS, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Bupivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 120.59 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bupivacaine Grindeks m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BUPIVACAINE GRINDEKS, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Bupivacaini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 123.48 KB

Cena - ile kosztuje Bupivacaine Grindeks?

Cena Bupivacaine Grindeks i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bupivacaine Grindeks.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bupivacaine Grindeks? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Physiolog. preparat do demakijażu oczu (Opakowanie: 125 ml)Delikatnie czyści i usuwa makijaż z okolic oczuEfekt działania La Roche Posay Physiolog. preparat do demakijażu oczu (Opakowanie: 125 ml) do codziennego stosowania
także do oczu wrażliwych
nie zawiera mydła
nie zawiera substancji zapachowych
nie zawiera parabenów
Bez alkoholu
pH neutralne
bez barwników
zawiera wodę termalną La Roche Posay SkładAQUA •…

69.99 

Zastosowanie LINOCHOLESTEROL A+E Krem cholesterolowy z witamin.A i E (Opakowanie: 50 g)LINOCHOLESTEROL A+E Krem cholesterolowy z witamin.A i E (Opakowanie: 50 g) to krem do stosowania na skórę wymagającą szczególnej pielęgnacji. Jest wskazany przy cerze suchej i skłonnej do podrażnień, także w przypadku atopowego zapalenia. Nadaje się do stosowania u dorosłych i dzieci.
Efekt działania LINOCHOLESTEROL A+E…

11.64 

Zastosowanie Rennie Antacidum (Opakowanie: 24 )Rennie Antacidum (Opakowanie: 24 ) to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w przebiegu objawów związanych z występowaniem nadkwaśności soku żołądkowego.
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przebiegu niestrawności, zgagi czy kwaśnego odbijania, a także przy uczuciu ciężkości i pełności w okolicach nadbrzusza.
Efekt działania Rennie Antacidum (Opakowanie: 24 )Produkt wykazuje działanie zobojętniające…

12.99 

Zastosowanie Iklen+ Rucinol serum do twarzy (Opakowanie: 30 ml)Iklen+ Rucinol serum do twarzy (Opakowanie: 30 ml) to serum do skóry z występującą hiperpigmentacją, które zmniejsza widoczność brązowych plamek spowodowanych czynnikami hormonalnymi, peelingiem, operacjami, przyjmowaniem leków, zapaleniem skóry.Efekt działania Iklen+ Rucinol serum do twarzy (Opakowanie: 30 ml)Iklen+ Rucinol serum do twarzy (Opakowanie: 30 ml) zawiera cztery składniki aktywne, które wpływają na…

194.99 

Zastosowanie Accu Sperm Test płodności d/mężczyzn określ.stężenie plemników (Opakowanie: 1 )Accu Sperm Test płodności d/mężczyzn określ.stężenie plemników (Opakowanie: 1 ) to test płodności dla mężczyzn do samodzielnego wykonania, który pozwala określić ilościowe stężenie plemników w nasieniu. Został opracowany na podstawie aktualnej wartości referencyjnej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dla…

49.12 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief