Konsultacja merytoryczna:

Bupivacaine-HM

Lek Bupivacaine-hm, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań jest długo działającym środkiem miejscowo znieczulającym. Lek Bupivacaine-hm zapobiega odczuwaniu bólu, ciepła i zimna w obrębie miejsca wstrzyknięcia. Istnieje jednak możliwość odczuwania nacisku i dotyku. W ten sposób określone części ciała w obrębie odpowiednich nerwów zostają znieczulone. W wielu przypadkach zablokowane zostają również nerwy mięśni w danej części ciała, co powoduje tymczasowe ich osłabienie lub niedowład.

Lek Bupivacaine-hm stosowany jest do znieczulenia określonych części ciała podczas zabiegu chirurgicznego, jak też do uśmierzania bólu.
Lek Bupivacaine-hm podaje się we wstrzyknięciach:
– do tkanek, w których będzie przeprowadzany zabieg chirurgiczny;
– w okolicy nerwu bądź grupy nerwów, które unerwiają operowaną część ciała, np.wstrzyknięcie pod pachą przed operacją przedramienia lub dłoni;
– zewnątrzoponowo.

Lek Bupivacaine-hm jest szczególnie zalecany w znieczuleniu pooperacyjnym lub w znieczuleniu
podczas porodu.

Jaki jest skład Bupivacaine-HM, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bupiwakainy chlorowodorek (Bupivacaini hydrochloridum).
1 ml roztworu zawiera 5 mg bupiwakainy chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do pH 4,0-6,5), kwas solny (do pH 4,0-6,5), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bupivacaine-HM – jak stosować ten lek?

Lek Bupivacaine-hm jest podawany pacjentowi przez lekarza lub przez pielęgniarkę pod nadzorem lekarza. Znieczulenia bupiwakainą przeprowadza się w odpowiednio wyposażonych ośrodkach, w których jest dostępny odpowiedni sprzęt oraz leki konieczne do monitorowania i reanimacji pacjenta. Lekarz prowadzący znieczulenie zachowa szczególne środki ostrożności w celu uniknięcia podania donaczyniowego. Jest on odpowiednio przeszkolony oraz zna metody diagnozowania i postępowania w przypadku wystąpienia działań niepożądanych, ogólnych objawów zatrucia lekiem i innych powikłań.

Lekarz decyduje, jaka jest właściwa dawka dla pacjenta, uwzględniając przy tym cel kliniczny pożądany do osiągnięcia i kondycję fizyczną pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ciężkie działania niepożądane po przedawkowaniu występują bardzo rzadko, jednakże wymagają specjalnego leczenia. Lekarz prowadzący musi być przygotowany na taką sytuację.

Pierwszymi objawami przedawkowania są uczucie zawrotów głowy, drętwienie ust i okolic ust, drętwienie języka, zaburzenia widzenia i słyszenia. Należy natychmiast informować lekarza w razie wystąpienia nawet jednego z powyższych objawów. Poważniejszymi objawami są trudności w mówieniu, zesztywnienie mięśni, drżenie. W przypadku ciężkiego przedawkowania lub niewłaściwego miejsca wstrzyknięcia może pojawić się drżenie, drgawki lub utrata przytomności.

Gdy wystąpią pierwsze objawy przedawkowania, należy przerwać wstrzykiwanie leku Bupivacaine-hm, co znacznie ograniczy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bupivacaine-HM – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bupivacaine-HM w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie ma dowodów na szkodliwe działanie leku Bupivacaine-hm na przebieg ciąży.
Badania prowadzone na zwierzętach wykazały niekorzystny wpływ na rozwój zarodków i przeżywalność osesków.
Dlatego nie należy stosować bupiwakainy we wczesnym okresie ciąży.
W przypadku pacjentek w zaawansowanej ciąży należy zmniejszyć dawkę środka znieczulającego.

Ulotka Bupivacaine-HM – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bupivacaine-HM m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Bupivacaine-HM?

Cena Bupivacaine-HM i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bupivacaine-HM.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bupivacaine-HM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Aromavernebler Ambiente (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

287.99 

Zastosowanie La Roche Posay Substiane+ Krem odbudowujący (Opakowanie: 40 ml)Intensywna terapia odbudowująca dla skóry dojrzałej. Przywraca odpowiednie napięcie i wyraziste kontury twarzy, zapewniając dodatkowo intensywne nawilżenie. Efekt działania La Roche Posay Substiane+ Krem odbudowujący (Opakowanie: 40 ml)Wysoko skoncentrowana substancja aktywna - Pro-Xylane™ wspomaga odbudowę skóry od wewnątrz, zapobiegając jej wiotczeniu i zapewniając odpowiednie nawilżenie oraz dostarczają…

123.99 

Zastosowanie Persen Noc (Opakowanie: 30 )Persen Noc (Opakowanie: 30 ) to roślinny preparat leczniczy wskazany do stosowania przy łagodnych zaburzeniach snu i napięciu nerwowym. Substancje czynne mają właściwości uspokajające i wspomagające relaksację, co zmniejsza bezsenność.
Efekt działania Persen Noc (Opakowanie: 30 )Persen Noc (Opakowanie: 30 ) zawiera wyciąg z kozłka lekarskiego, znanego również jako waleriana. Substancje czynne w roślinie obniżają aktywność ośrodkowego…

21.86 

Zastosowanie Vichy Aqualia Thermal lekki krem z kwasem hialuronowym (Opakowanie: 50 ml)Vichy Aqualia Thermal lekki krem z kwasem hialuronowym (Opakowanie: 50 ml) w 97% składa się z naturalnych składników, które są dobrze tolerowane przez skórę, nawet wrażliwą. Skuteczność potwierdzona dermatologicznie.
Vichy Aqualia Thermal lekki krem z kwasem hialuronowym (Opakowanie: 50 ml) polecany jest szczególnie do cery normalnej i suchej, która wymaga głębokiego nawilżenia…

83.99 

Accutrend Tg paski testowe (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

354.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief