Konsultacja merytoryczna:

Salaza

Salaza - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Salaza, 1000 mg i 500 mg, tabletki dojelitowe
Lek Salaza tabletki dojelitowe zawiera 1000 mg lub 500 mg substancji czynnej mesalazyna (znanej również pod nazwą kwas 5-acetylosalicylowy), która należy do grupy leków nazywanej dojelitowymi lekami przeciwzapalnymi.

Lek Salaza jest wskazany do leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (choroby zapalnej jelit).

Salaza, 1000 mg i 500 mg, czopki
Lek Salaza zawiera substancję czynną mesalazynę, która jest lekiem przeciwzapalnym stosowanym w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Lek Salaza jest wskazany do stosowania we wrzodziejącym zapaleniu końcowego odcinka jelita grubego, to jest chorobie zapalnej ostatniego odcinka jelita grubego, to znaczy jelita grubego i odbytnicy w celu:
– leczenia w fazie zaostrzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu;
– utrzymania remisji.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Salaza:

Skład

Salaza, 1000 mg, tabletki dojelitowe
– Każda tabletka dojelitowa zawiera 1000 mg mesalazyny.

– Pozostałe składniki to węglan sodu, bezwodny, glicyna, powidon K-30, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna, bezwodna, wapnia stearynian, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu (1:1), roztwór 30%, kopolimer kwasu metakrylowego i metakrylanu metylu (1:1), kopolimer kwasu metakrylowego i metakrylanu metylu (1:2), sebacynian dibutylu, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Salaza, 500 mg, tabletki dojelitowe
– Każda tabletka dojelitowa zawiera 500 mg mesalazyny.
– Pozostałe składniki to sodu węglan bezwodny, glicyna, powidon K30, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, wapnia stearynian, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), dibutylu sebacynian, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Salaza, 500 mg, czopki
– Substancją czynną leku jest mesalazyna. Każdy czopek zawiera 500 mg mesalazyny.

– Pozostałe składniki to: Tłuszcz stały.

Salaza, 1000 mg, czopki
– Substancją czynną leku jest mesalazyna. Każdy czopek zawiera 1000 mg mesalazyny.

– Pozostałe składniki to: Tłuszcz stały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Salaza, 1000 mg i 500 mg, tabletki dojelitowe
Decyzję o czasie trwania leczenia tym lekiem podejmuje lekarz. Nie należy przerywać leczenia wcześniej, nawet w razie poprawy samopoczucia, ponieważ z powodu zbyt wczesnego przerwania leczenia objawy mogą nawrócić. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących leczenia, zarówno w fazie ostrego zapalenia, jak i w czasie leczenia podtrzymującego.

Zalecana dawka w u dorosłych to:
W celu leczenia ostrego epizodu zapalenia jelita grubego lekarz zazwyczaj przepisuje dawkę w zakresie 1,5–4 gramów mesalazyny na dobę, która może być podawana raz na dobę lub w dawkach podzielonych. W celu zapobiegania występowaniu dalszych epizodów lekarz może przepisać dawkę w zakresie 1,5–3 gramów mesalazyny na dobę, która może być podawana raz na dobę lub w dawkach podzielonych.
Lek Salaza, tabletki dojelitowe, należy przyjmować doustnie.
Tabletki należy połykać w całości popijając płynem, przed posiłkiem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Salaza u dzieci w wieku poniżej 18 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności. Nie stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Stosowanie u pacjentów w wieku podeszłym
W przypadku osób w podeszłym wieku lek Salaza należy stosować ostrożnie oraz zawsze wyłącznie u pacjentów z prawidłową czynnością nerek.

Salaza, 1000 mg i 500 mg, czopki
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób podawania:
Ten lek można stosować wyłącznie doodbytniczo, a więc należy go wprowadzić do odbytu. NIE przyjmować doustnie.

Przed zastosowaniem czopka zaleca się pójść do toalety i wypróżnić się.
Zaleca się wprowadzać czopek w pozycji leżącej na lewym boku i pozostać w tej pozycji przez około 1 godzinę.
Czopki należy wprowadzać głęboko do odbytu. Czopki powinny pozostać w odbytnicy przez 1 do 3 godzin w celu zwiększenia skuteczności.
Lekarz może dostosować dawkę, w zależności od charakterystyki pacjenta i charakterystyki choroby. Zalecana dawka u dorosłych to:
– Leczenie w fazie zaostrzenia: jeden czopek dwa lub trzy razy na dobę (1000-1500 mg);
– Utrzymanie remisji: jeden czopek raz lub dwa razy na dobę (500-1000 mg).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Istnieją ograniczone informacje na temat stosowania leku Salaza u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania więcej niż zalecana dawki leku Salaza należy skontaktować się z lekarzem, szpitalem lub oddziałem ratunkowym, by zasięgnąć opinii na temat ryzyka i porady dotyczącej dalszego postępowania. Należy wziąć ze sobą opakowanie czopków Salaza.

Pokarm, napoje (alkohol)

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Doświadczenia dotyczące stosowania mesalazyny w okresie ciąży i karmienia piersią są ograniczone. U noworodka mogą wystąpić reakcje alergiczne po karmieniu piersią, np. biegunka. Jeśli u noworodka wystąpi biegunka należy przerwać karmienie piersią.

Nie należy przyjmować leku Salaza w okresie ciąży lub karmienia piersią, chyba że zaleci to lekarz.

Salaza ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Salaza, 500 mg, tabletki dojelitowe (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 140.10 KB

Salaza, 500 mg, czopki (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 159.97 KB

Salaza, 1000 mg, czopki (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 160.91 KB

Salaza, 1000 mg, tabletki dojelitowe (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 155.69 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Salaza m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Salaza, 500 mg, tabletki dojelitowe (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 234.72 KB

Salaza, 500 mg, czopki (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 169.46 KB

Salaza, 1000 mg, czopki (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 187.38 KB

Salaza, 1000 mg, tabletki dojelitowe (mesalazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 252.01 KB

Salaza cena

Cena Salaza i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Salaza.

Salaza opinie - forum pacjentów

Stosujesz Salaza? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz