Konsultacja merytoryczna:

Saxenda

Saxenda jest lekiem powodującym zmniejszenie masy ciała, zawierającym substancję czynną liraglutyd. Substancja ta przypomina naturalnie występujący hormon, zwany GLP-1, który jest uwalniany w jelitach po posiłku. Saxenda działa poprzez wpływ na receptory w mózgu, które kontrolują apetyt, powodując uczucie pełności i zmniejszenie odczucia głodu. Może to pomóc w ograniczeniu ilości spożywanego pokarmu i zmniejszeniu masy ciała.

W jakim celu stosuje się lek Saxenda
Saxenda jest produktem wspomagającym utratę masy ciała, stosowanym łącznie z dietą i ćwiczeniami fizycznymi u osób dorosłych w wieku 18 lat i powyżej, u których:
• BMI wynosi 30 lub powyżej (otyłość) lub
• BMI wynosi od 27 do mniej niż 30 (nadwaga) oraz u których występują stany związane z nadwagą (takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie tętnicze, nieprawidłowy poziom tłuszczów we krwi lub zaburzenia oddychania podczas snu zwane „bezdechem sennym”).

Wskaźnik masy ciała (ang. Body Mass Index, BMI) jest współczynnikiem masy ciała w stosunku do wzrostu.

Stosowanie leku Saxenda należy kontynuować tylko wówczas, gdy początkowa masa ciała zmniejszyła się o co najmniej 5% w ciągu 12 tygodni stosowania leku w dawce 3 mg/dobę (patrz punkt 3). Aby kontynuować leczenie należy skonsultować się z lekarzem.

Dieta i ćwiczenia
Lekarz rozpocznie od wprowadzenia diety i programu ćwiczeń fizycznych. Należy stosować się do tych zaleceń w trakcie leczenia lekiem Saxenda.

Jaki jest skład Saxenda, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest liraglutyd. Jeden ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 6 mg liraglutydu. Jeden fabrycznie napełniony wstrzykiwacz zawiera 18 mg liraglutydu.

Pozostałe składniki to: disodu fosforan dwuwodny, glikol propylenowy, fenol, kwas chlorowodorowy i wodorotlenek sodu (do dostosowania pH) oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Saxenda – jak stosować ten lek?

Lekarz rozpocznie od wprowadzenia diety i programu ćwiczeń fizycznych. Należy stosować się do tych zaleceń w trakcie leczenia lekiem Saxenda.

Jaką ilość leku należy wstrzykiwać
Leczenie rozpoczyna się od niskiej dawki, którą należy stopniowo zwiększać w ciągu pierwszych pięciu tygodni leczenia.
• Dawka początkowa leku Saxenda wynosi 0,6 mg raz na dobę, przez co najmniej tydzień.
• Należy zwiększać dawkę o 0,6 mg co tydzień, aż do osiągnięcia zalecanej dawki 3,0 mg raz na dobę.

Lekarz udzieli informacji, jaką ilość leku Saxenda należy przyjąć w kolejnych tygodniach terapii.
Zwykle zalecany jest sposób dawkowania przedstawiony w tabeli poniżej.

Tydzień 1. 0,6 mg raz na dobę
Tydzień 2. 1,2 mg raz na dobę
Tydzień 3. 1,8 mg raz na dobę
Tydzień 4. 2,4 mg raz na dobę
Od 5. tygodnia 3,0 mg raz na dobę

Po osiągnięciu zalecanej dawki 3,0 mg w tygodniu 5. należy ją utrzymać do końca terapii. Nie należy dalej zwiększać dawki.

Wyniki leczenia lekarz będzie oceniać regularnie.

Jak i kiedy stosować lek Saxenda
• Przed pierwszym użyciem wstrzykiwacza, lekarz lub pielęgniarka pokażą, jak należy go używać.
• Lek można przyjmować o każdej porze dnia, razem z pokarmem i napojami lub niezależnie od nich.
• Należy przyjmować lek w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia – pacjent może wybrać najbardziej dogodną dla siebie porę. Miejsce wstrzyknięcia
Lek należy wstrzykiwać pod skórę (wstrzyknięcie podskórne).
• Najlepsze miejsca do wykonania wstrzyknięcia to przednia część talii (brzuch) lub ud oraz ramię.
• Nie należy wstrzykiwać leku do żyły ani do mięśnia.

Szczegółowa instrukcja znajduje się na końcu załączonej poniżej ulotki ulotki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Saxenda

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Saxenda, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Pacjent może wymagać leczenia. Mogą wystąpić następujące objawy:
• mdłości (nudności),
• wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Saxenda – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Saxenda można przyjmować razem z pokarmem i napojami lub niezależnie od nich.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Saxenda w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, nie powinna stosować produktu Saxenda. Brak jest danych na temat wpływu leku na zdrowie dziecka.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku. Brak jest informacji dotyczących przenikania leku do mleka matki.

Ulotka Saxenda – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Saxenda, 6 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (liraglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 500 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Saxenda m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Saxenda, 6 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu (liraglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 253 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Saxenda?

Cena Saxenda i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Saxenda.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Saxenda? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

99 komentarzy do “Saxenda”

 1. Witam . Mam pytanie Czy ktoś z was odstawił już lek saksenda ? Planuje odstawic i chciałabym wiedzieć jak to wyglądało u was 🙂

  Odpowiedz
 2. Witam mam 2 opakowania w stanie nienaruszonym Saxendy. Nie mogę już jej zażywać. Jeśli ktoś byłby chętny na terenie śląska proszę o kontakt:

  Odpowiedz
 3. Witam. Saxende biorę 5 tydzień. Z zaleceń kardiologa zatrzymałam się na dawce 1.8 i tak mam przyjmować cały czas. Póki co schudłam 7 kg. Jem dużo mniejsze porcje, nie czuję głodu. Samopoczucie ogólnie dobre, przy zmianie dawki trochę mdliło, ale do zniesienia. Jestem zadowolona z działania i efektów.

  Odpowiedz
 4. Witam, biorę saxenda trzeci tydzień, do tego dieta, zwiększona aktywność fizyczna straciłam 3kg, przez 2 dni miałam lekkie nudności, żadnych innych skutków ubocznych polecam:)

  Odpowiedz
 5. Witam,stosuję kurację Saxendą już drugi tydzień, spadek masy to 4 kg,brak apetytu,jem małe ilości, bo więcej nie jestem w stanie,na początku i przy zmianie dawkowania mdłości, ogólne złe samopoczucie i odbijanie,po 3 dniach przechodzi.Jeżeli spadek masy będzie się utrzymywał, to warto te niedogodności przetrwać. Męczę się już kilka lat z insulinoopornością,dieta dała spadek minus 25 kg,a później wszystko stanęło. Ten lek jest dla mnie ogromną szansą, dlatego nie poddaje się. Oczywiście zmiana nawyków żywieniowych i ćwiczenia, bez tego cudów nie ma. Pozdrawiam wszystkich, którzy męczą się z nadwagą.

  Odpowiedz
 6. Lek jest drogi, ale działa rewelacyjnie. Biorę go dokładnie 2 tygodnie i 2 dni schudłam przez ten czas 4,5 kg. Są mdłości rzeczywiście podczas przyjmowania leku, ale są one do zniesienia. Nie wymiotowałam przy nich ani razu. Dobra rada brzmi: „ Bierz lek o jednej godzinie i pij minimum 2,5 litra wody na dobę”. To wydaje się bardzo dużo dla kogoś nie przyzwyczajonego, ale wystarczy ściągnąć aplikację przypominającą o piciu wody i będzie ok. Dodatkowo lek rzeczywiście utrzymuje poziom cukru i insuliny na odpowiednim poziomie. Człowiekowi nie chce się spać w ciągu dnia, po posiłku itp. Ośrodek odpowiedzialny za uczucie głodu zostaje zablokowany, więc nie podjadamy, mamy dużo energii. Polecam wszystkim z czystym sumieniem

  Odpowiedz
  • Strasznie ale to strasznie boję się skutkow ubocznych. Będę brała za tydzień pierwszy zastrzyk. Dużo pracuje i boję się czy dam radę. Czy te nudności mdłości biegunki o których piszą da się „przechodzić”? Gdzie Państwo najtaniej kupuja?

   Odpowiedz
  • czy ten lek można wziąść na noc ponieważ jem zawsze dopiero po południu. w pracy nie mam możliwości wstrzyknięć a wracam około 21. nie chcę zaburzać skuteczności -czy ktoś ma takie doświadczenia, proszę powiedzcie o której godzinie robicie wstrzyknięcie?

   Odpowiedz
 7. Witam biorę lek 3 tyg . Bardzo źle się czuję prawie 1,5 tyg przeleżałam w łóżku z Mdłościami osłabieniem i bólem głowy . Plus straszna zgaga . Proszę powiedzcie czy to przejdzie czy te objawy zostają na cały okres leczenia ?

  Odpowiedz
 8. Biorę lek saxenda od prawie dwóch tygodni, jestem przy dawce 1.2. Przez pierwszy tydzień 3kg mniej. Jeżeli chodzi o samopoczucie to pierwsze trzy dni okropnie się czułam, ból i zawroty głowy, mdłości, zmęczenie, senność. I przy zwiększeniu dawki tak samo 3 dni masakra, a później ok. Fakt że nie chce mi się jeść, wręcz nie mam ochoty na jedzenie. Stosuje dietę i jem 4 posiłki dziennie co 3 godziny. Mam nadzieję że jakoś dam radę i to przetrwam. Wszystkim życzę wytrwałości ?

  Odpowiedz
  • Marlena jak kolejny tydzień Ci mija? Mój lekarz kazał mi poczytać za i przeciw i zadecydować czy chcę spróbowałć. Waże 94kg przy 170cm. Schudłam 25kg rok temu ale zaczęłam brać sterydy i 10kg wróciło jakoś super szybko mimo nieobjadania się.

   Odpowiedz
 9. Biorę lek saxenda od tygodnia przeszłam na dawkę 1,2 żadnych skutków ubocznych mam nadzieje ze tak zostanie.Proszę napisać ile trzeba stosować tem lek.

  Odpowiedz
 10. Dziwie się osoba które piszą ciagle zapytania jak stosować,?lekarz na pewno wszystko wyjaśnił ,poza tym jest ulotka która jest bardzo czytelna.

  Odpowiedz
  • Zgadzam się z Panem, lekarz dokładnie tłumaczy jak stosować lek. Jak czytam te komentarze i zapytania np. jak stosować… Drodzy, wizyta u lekarza niezbędna, on zaleci zgodnie ze wskazaniami i wytłumaczy jakie mogą wystąpić działania niepożądane. Nie szukajcie opinii w internecie, można sobie bardzo zaszkodzić. To opinie ,,laików,, osób nie mających pojęcia o leczeniu otyłości.

   Odpowiedz
 11. Mam zamiar brać SAXENDĘ , ale nie bardzo rozumiem jak mam ją dawkowąć?:((( 1tydzień tj. siedem dni 06, drugi tydzień tj. siedem dni kolejną dawkę , trzeci tydzień tj. 7 dni , czy dobrze rozumiem? Brał ktoś przy niedoczynności tarczycy HASHIMOTO i są efekty? Dziękuję za odpowiedź;)

  Odpowiedz
  • Mam niedoczynność tarczycy i zapisaną dawkę docelową 1,2 mg, ale pierwszy tydzień biorę 0,6 mg zgodnie z ulotką Pierwszy dzień jestem na leku i póki co tylko zgagę mam.

   Odpowiedz
  • Pani Nino, co znaczy ma Pani zamiar brać, sama Pani tak zdecydowała, to lek który ordynuje tylko lekarz, czy Pani jest lekarzem, chyba nie.

   Odpowiedz
   • 1 skad pani wie kto jest a kto nie jest lekarzem?!
    2 zanim sie pojdzie do lekarza to trzeba sie naszukac naczytac obejrzec bo lekarz sie przewaznie pyta czego potrzebuje chce a nie co dolega ma rentgen w oczach i pozjadal wszystkie rozumy, tylko otoczenie tego nie zauwaza.

    Odpowiedz
 12. Witam zaczynam właśnie przygodę z saxende pracuje i obawiam się tych skutków ubocznych nie wiem czy będę mogła normalnie chodzić do pracy czy czy faktycznie jest aż tak źle podczas przyjmowania tego leku

  Odpowiedz
 13. Witam. Chce rozwiać wszystkie wątpliwości o saxendzie , chce przekazać i te dobre i złe opinie. Jestem 6ty tydzień , 10 kg mniej. Pierwsze opakowanie saxendy -3 peny po 5 ml powinno starczyć na miesiąc zg.z zaleceniami na opakowaniu i zaleceniami lekarza. Na kolejny miesiące 2 opakowania na m- ąc przy dawkowaniu 3ml dziennie. Moja waga wyjściowa to 95 kg, obecnie 85 kg. Od lat stosowałam niskokaloryczne diety, nabawiłam się insulinooporności i w ciągu roku przytyłam prawie 20 kg nie wiedząc , że mam niedoczynność tarczycy. Walka z wagą w takich okolicznościach jest ciężka i mało efektywna o ile nie uprawia die sportu a ja przyznam , że od paru lat zaniechałam tego. Jestem prowadzona na saxendzie przez lekarza dietetyka i lekarza specjalistę od otyłości. Te wszystkie objawy z saxendą to prawda ale mój lekarz mnie o tym poinformował i dał mi wskazówki jak mam postępować w przypadku gody się nasilą a ja będę musiała skorzystać z pomocy lekarza specjalisty . Nasilenie objawów następuje przy zwiększeniu dawki wówczas należy na 2-3 dni powrócić do poprzedniej. Mi pomogło aczkolwiek często korzystam z leków na zgagę – bez cukru. Nie widziałam aby w poniższych opiniach ktoś wspominał o diecie a to nieodłączny element, mimo, że faktycznie brak jest apetytu nie należy jeść co popadnie a mieć dietę zrównoważoną. Ja akurat zaczynałam od pudełek i najlepiej chyba czuje się na diecie sirt ze względu na koktajle, które zastępują mi 2 posiłki. Jeżeli chodzi o alkohol , można pić ale należy uwzględnić to w ilości dziennie spożytych cal. Ja chyba nie odważyłabym się stosować tego leku bez konsultacji lekarskiej . Zamierzam jeszcze chociaż ze 2 m-ce to przetrwać , i wiem, że nie będzie lekko ale chyba na dany moment jest to jedyne wyjście i pomimo dolegliwości , często zmęczenia ale głównie w trakcie wysiłku nie zamierzam się poddawać. Pamiętajcie , dieta jest niezbędna , nawet dla dobrego samopoczucia oraz co najmniej 2 litry wody. I moja uwaga aby nie kłaść się po jedzeniu , to złagodzi objawy niestrawności . Trzymam kciuki za Was.

  Odpowiedz
 14. Cześć wszystkim. Planuje rozpoczęcie kuracji w najbliższą sobotę. Bardzo się boje, że kuracja zaburzy mi rytm dnia i nie będę w stanie normalnie pracować. Czy są jakieś osoby które nie miały skutków ubocznych? Czy mam się nastawić, że ich nie uniknę? Może znacie inne fora dotyczące tego leku bo jest o nim stosunkowo mało opinii, a chętnie poznam doświadczenia innych osób i wymienię się swoimi, gdy już zacznę.

  Odpowiedz
  • Jestem po pierwszym dniu z saxendą i zastanawiam się czy nie wziąć pracy zdalnej. Nie jestem w stanie nic zjeść ani wypić i co chwilę mam torsje. Mam nadzieję, że to przejdzie, bo inaczej będzie ciężko.

   Odpowiedz
 15. Witam, proszę powiedzieć na ile starcza 3 wstrzykiwacze, jeżeli dawkować jak na ulotce 0,6 przez tydzień, potem 1,2 przez tydzień itd.

  Odpowiedz
 16. biore Saxende 4tydzien, na pocztku, byly mdlosci, zgaga i odbijanie,przy przejsciu na dawke 2,4 zaczelo ogarniac mnie straszne oslabienie i sennosc, moge spac i cala noc i caly dzien i ciagle jestem nie wyspana. Nie jestem w stanie nic robic, do pracy ledwo chodze a tam marze aby wrocic do domu i polozyc sie spac, do tego zaparcia, ktorych nigdy przedtem nie mialam, ciagle czuje sie pelna i chcialabym wreszczie porzadnie sie wyproznic. Waga spadla 1.5 kg i stoi narazie w miejscu.mam nadzieje ze to minie

  Odpowiedz
 17. Działa dzięki temu że nie ma się apetytu, a nawet wstręt do jedzenia. Efekty są zadowalające, ale jakim kosztem.. u mnie skutki uboczne czasem nie do zniesienia osłabienie, senność, wymioty, biegunki na zmianę z zaparciami i to okropne odbijanie.. no ale nie ma się co dziwić bo lek spowalnia trawienie aby czuć się sytym mimo małych ilości jedzenia. Także działa ale jeśli ktoś pracuje i musi być codziennie w pełni sił to może być ciężko ?

  Odpowiedz
  • Potwierdzam objawy.Jest ciężko a chudnę i to mnie pociesza bo groziła mi cukrzyca a teraz cukier mam ok. Myślę że warto się pomęczyć dla zdrowia.Miałam już hipoglikemię reaktywną b.dużą otyłość i zaczynały się problemy z sercem i nogami.Ale skutki uboczne nie zawsze są tak bardzo nieprzyjemne.Muszę się poobserwować.Życzę wytrwałości!!!! Jestem już.3 tydzień na leku przy dawce 1.8.Waga początkowa 105 a obecnie 97.

   Odpowiedz
 18. Biorę saxendę od ponad tygodnia (właśnie przeszłam na dawkę 1.2) Biorę codziennie i co tydzień zwiększam dawki. Dziwi mnie to, że przy tym leku po prostu nie ma się ochoty na jedzenie, zachcianek typu: lody, ciasto, batonik, co u mnie jest nowością bo dotąd nie mogłam przejść koło cukierni żeby nie mieć ochoty na cis słodkiego. Teraz to zupełnie zniknęło i wreszcie jak normalna osoba mogę powiedzieć że nie mam ochoty na zjedzenie lodów czy pizzy. Nie dojadam też posiłków co przedtem było nie do pomyślenia- co na talerzu musiało być zjedzone. Owszem czasem jest mi niedobrze tak, że nie mogę nawet patrzeć na jedzenie, ale dla mnie to nowość i cieszy mnie to.

  Odpowiedz
 19. Hejka hejka ja biorę saxende od 14 dni dziś zaczęłam dawkę 1.8
  Od tygodnia mam skutki uboczne
  -ból brzucha… Bardzo uporczywy
  -mdłości
  -wymioty
  -osłabienie
  -senność
  -wzdęty brzuch jak balon
  – apetyt jest ale zjem jak Wróbel bo szybko czuję się sytość.
  Waga początkowa przy wzroście 159 cm
  To 136.6kg obecnie po 14 dniach 130.4 kg
  Powiem tak jazda samochodem z mega dyskomfortem… Czuję się ucisk na żołądku i ból jest po prostu bardzo uciążliwy…
  Osłabienie że się nie ma na nic sił czynności domowe robię na raty…
  Niby to przejściowe… Ja po prostu czuję się po tym fatalnie.

  Odpowiedz
 20. zaczęłam brać zastrzyki 10 dni temu. Na wadze mam 4,5-5 kg mniej. Zero skutków ubocznych. Koszt 400 zł za 3 peny. Cały czas jestem na dawce 0.6. Jem trzy posiłki dziennie, owoce do południa i kolacja o 18.00. Nieznacznie zwiększyłam aktywność fiz. Myślę, że za kilka kg będzie łatwiej więcej się ruszać ;)

  Odpowiedz
  • biore Saxende 4tydzien, na pocztku, byly mdlosci, zgaga i odbijanie,przy przejsciu na dawke 2,4 zaczelo ogarniac mnie straszne oslabienie i sennosc, moge spac i cala noc i caly dzien i ciagle jestem nie wyspana. Nie jestem w stanie nic robic, do pracy ledwo chodze a tam marze aby wrocic do domu i polozyc sie spac, do tego zaparcia, ktorych nigdy przedtem nie mialam, ciagle czuje sie pelna i chcialabym wreszczie porzadnie sie wyproznic. Waga spadla 1.5 kg i stoi narazie w miejscu.mam nadzieje ze to minie

   Odpowiedz
 21. Rewelacyjny lek. Biore od miesiaca schudlem 4kg. Nie praktykuje diety, Zadnych efektow ubocznych. Polecam kazdemu kto chce w bezpieczny sposob schudnac.

  Odpowiedz
 22. Rewelacyjny lek. Biore od miesiaca schudlem 4kg. Zadnych efektow ubocznycg. Polecam kazdemu kto chce w bezpieczny sposob schudnac.

  Odpowiedz
 23. Powiedzcie mi proszę ile wychodzi kuracja 3 miesięczna? Ile kosztuje 1 zastrzyk bo nie rozumiem tego dawkowania i ile musiałabym kupic

  Odpowiedz
 24. Lek polecił mi znajomy, który stosuje saxende od 4 miesięcy, zrzucił 20kg (przy diecie i aktywności fizycznej) i przede wszystkim unormowal mu się poziom cukru we krwi. Ja stosuję od 3 tygodni, na wadze ubyło 2kg, glukoza jak w książce.. Oprócz tego dieta cukrzycowa, ćwiczę w domu. Na początku mialam trochę mdłości, ale przeszło po kilku dniach. Obecnie jestem na dawce 1,8, skutków ubocznych brak. Dodam jeszcze, że zmagam się z insulinoopornoscia i wcześniej przy diecie i ćwiczeniach waga ani drgnela. Sądzę, że dla wielu osób saxenda będzie jedynym ratunkiem w walce z nadwagą. I z tego co wiem, aby efekty były trwałe, lek należy przyjmować co najmniej pół roku (chodzi o to, żeby przywrócić i zakodować pamięć trzustki, tak tłumaczył mi lekarz).

  Odpowiedz
 25. Odstawilam po 2 dniach. Nie mialam apetytu, ale tez mialam mdlosci, wymiotowalam, bol glowy, okropny bol miesni, dreszcze, bylo mi strasznie zimno. Jakby sie mialo grype. 900 pln wyrzucone do kosza.

  Odpowiedz
 26. Dzień dobry, pisałem że brałam lek . Już go nie biorę. Brałem przez 5 miesiące. Spadek wagi 11 -13 kg.Koszmarne poranki , torsje, mdłości itp.Nic dziwnego że się chudnie jak nic nie można zjeść. Po odstawieniu leku przybrałam na wadze, w ciągu 1-2 miesięcy 6 kg. I nadal przybieram.Chyba trochę szkoda kasy , 700 zł co 2 tygodnie ( przy max. dawce). To trudny temat. Życzę powodzenia , może Wam się uda schudnąć.

  Odpowiedz
 27. Witam, od 3 tygodni przyjmuje lek. Skutki uboczne z jakimi się zmagam to zawroty głowy nudności, jazda samochodem też prowadzi do dyskomfort w postaci nudności. Jeśli chodzi o utratę łaknienia to jest ona minimalna. Na wadze w tej chwili nic się nie zmieniło.

  Odpowiedz
 28. Własnie rozpoczełam przyjmowanie leku SAXENDA.W trakcie wizyty lekarka zaleciła przyjmownie leku raz w tygodniu. Mam trzy wstrzykiwacze kazdy po 3 mg. Pamietam jak lekarka mówiła iz bedzie to jeden zastrzyk tygodniowo i powinno mi to starczyc na 1 m-c i tydzień nastepnego.. Czyli 0,6 mg w pierwszym tygodniu, nastepnie zwiekszam do1,2 mg w drugim, 1,8 mg – trzecim, 2,4 w czwartym i w piatym 3,0mg. Wszystko byłoby ok, ale w kazdej ulotce czytam ze lek przyjmuje sie codziennie ( przez 7 dni okreslona dawka). Zgłupiałam. Czy ktos moze podpowiedziec czy dawka przyjmowana raz w tygodniu i zwiekszana zawsze o 0,6 jest ok. Wg mnie rzeczywiscie trzy wstrzykiwacze po 3mg starcza na 5 tyg. Prosze o podpowiedz.

  Odpowiedz
 29. Witam,
  Mam pytanie potrzebuje puste opakowanie tego produktu wraz z ulotka, oraz jak jest możliwość pustym penem. Oczywiście zapłacę za to opakowanie oraz przesyłkę .
  Jeżeli ktos jest zainteresowany proszę o informacje tutaj : front@tutanota.com

  Odpowiedz
 30. ANIA A.
  Tak, ja teraz biorę , efekt jest bardzo zadowalający 11 kg mniej w 2,5 miesiąca. Szukałam forum na ten temat, ale nic nie znalazłam. Jestem ciekawa czy inny też mają takie efekty lub może znacznie lepsze. A Ty Kasiu bierzesz czy zaczynasz brać ?

  Odpowiedz
  • Biorę lek saxenda od 25 dni, przy diecie niskokalorycznej straciłam przez ten czas 5,5 kg przy czym ze względu na niepełnosprawność nie mogę podjąć większego wysiłku ,choćby marszu. Efektów ubocznych prawie nie ma oprócz początkowych paru dni z przechodzącymi nudnościami i dyskomfortem gastrycznym po wstrzyknięciu dawki. Ale jestem dobrej myśli bo łaknienie nie jest dokuczliwe co mi pomaga w przestawieniu się na inną niż dotychczas dietę. Ciekawa jestem efektów brania saxendy przez dłuższy czas.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Produkt leczniczy Extraspasmina to lek o działaniu uspokajającym. Tradycyjnie stosowany jest on przy łagodnych stanach napięcia nerwowego. Substancją czynną jest wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, liścia melisy, a także magnez i witamina B6.

Wyrób medyczny Mufluil ma postać ampułek z siarczanową wodą termalną i aminokwasem zawierającym siarkę. Jest to preparat do stosowania zapobiegawczo lub wspomagająco leczenie np. zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa i bólu gardła.

Kompozycja składników starannie wyselekcjonowana i zestawiona w suplemencie diety Clavin pomaga w przypadku problemów z erekcją. W skład preparatu wchodzi między innymi: L-arginina, L-cytrulina oraz ekstrakt z buzdyganka naziemnego.

Trzy olejki eteryczne w postaci plastra aromatycznego – Sinulan Forte Aroma. Wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia oraz dla dorosłych. Olejki eteryczne poprzez stopniowe uwalnianie się, udrażniają zatkany nos.

Otrivin Natural Eucaliptus to pozbawiony konserwantów aerozol do nosa zawierający naturalny hipertoniczny roztwór wody morskiej połączony z olejkiem eukaliptusowym oraz ekstraktem z dzikiej mięty

Suplement diety L-Lizyna to produkt, który w łatwy i szybki sposób uzupełni niedobory tego aminokwasu, spowodowane źle zbilansowaną dietą. Lizyna odpowiada za budowę białek organizmu, w tym tych związanych z odpornością.

SWANSON Ginkgo Biloba Liquid Extract pobudza krążenie mózgowe i obwodowe. Poprawia koncentrację, procesy pamięciowe i sprawność myślenia. Preparat polecany osobom w wieku zaawansowanym.

OPALESCENCE Toothpaste PF Vanilla Mint w postaci pasty do zębów wykazuje działanie zwiększające odporność zębów na działanie kwasów i cukrów oraz potrawy zimne i gorące. Eliminuje przebarwienia ze szkliwa…

Suplement diety Aliness Bromelaina 500mg Papaina 200mg zawiera dwa enzymy proteolityczne. Bromelaina pozyskiwana jest z ananasa, natomiast papaina z melonowca właściwego (papai). Preparat ma postać kapsułek wegetariańskich.

Produkt leczniczy pochodzenia naturalnego w postaci maści – Linomag. Preparat zawiera olej lniany z pierwszego tłoczenia, dzięki niemu doskonale sprawdza się w łagodzeniu objawów łuszczycy, a przede wszystkim stanów nadmiernej suchości skóry.

Biały cukier Ci nie służy? Zależy Ci na znalezieniu mniej kalorycznej alternatywy? Nic prostszego, wypróbuj Dr Gaja Ksylitol, czyli cukier naturalnie występujący w roślinach. Jest równie słodki jak sacharoza, a…

Maść kosmetyczna Propolis zawiera koncentrat propolisu 7%. Jest to produkt do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się, skutecznie odżywia oraz wygładza. Maść można stosować miejscowo na skórę podrażnioną, odparzoną i zmacerowaną.

Tabletki musujące do sporządzania napoju o smaku poziomkowym polecane jako uzupełnienie codziennej diety w wapń i witaminę C. Suplement diety Plusssz Junior Calcium+Wit. C polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Nailner Stop Paznokciom zniszczonym przez Grzybicę przenika wgłąb paznokcia i z pomocą opatentowanego połączenia składników aktywnych tworzy środowisko niekorzystne dla rozwoju dermatofitów.

CITIZEN CH-453 to naramienny ciśnieniomierz automatyczny z funkcją wykrywania arytmii. W pełni zautomatyzowany. Z funkcją automatycznego wyłączania, pamięć 90 pomiarów, pomiar tętna.

Kapsułki KreoActiv Trawienie to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w postępowaniu dietetycznym w przypadku zaburzeń trawienia. Preparat zawiera wieprzową pankreatynę, czyli źródło enzymów trawiennych: m.in. lipazy i proteazy.

Syrop Lipa & Malina to suplement diety dla dzieci powyżej 3. roku życia i dla osób dorosłych. Pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminę C oraz ekstrakty z lipy i malin. Witamina C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ukł…

KWIAT KONICZYNY CZERWONEJ (Koniczyna czerwona kwiat) często wykorzystywany w medycynie ludowej. Działa prozdrowotnie na organizm. Dodany do kąpieli przyczynia się do uzyskania stanu odprężenia i relaksu.

Doskonałe ciasteczka kakaowe z kremem mlecznym i białą polewą z kawałeczkami biszkoptów bez dodatku cukru Allnutrition Fitking delicious cookie white chocolate cream to propozycja dla miłośników słodyczy, którzy chcą ograniczyć ilość zjadanego…

Suplement diety DekristolVit D3 krople zawiera tylko dwa składniki – cholekalcyferol oraz olej kokosowy. Jedna kropla preparatu zawiera 20mcg witaminy D3. Produkt można stosować u osób dorosłych i u dzieci powyżej pierwszego roku życia.