Konsultacja merytoryczna:

Singulair 4

Lek Singulair 4 jest antagonistą receptora leukotrienowego, który blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami.

Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych. Poprzez blokowanie działania leukotrienów Singulair 4 łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę.

Lekarz zalecił stosowanie leku Singulair 4 w leczeniu astmy u dziecka, w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.
– Singulair 4 stosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
– Singulair 4 może być także stosowany zamiast wziewnych glikokortykosteroidów u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które ostatnio nie przyjmowały glikokortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i które nie potrafią stosować glikokortykosteroidów wziewnych.
– Singulair 4 pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Lekarz określi, jak stosować Singulair 4 w zależności od występujących u dziecka objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą.
W astmie występują:
– trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki.
– wrażliwość dróg oddechowych, które reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny.
– obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.

Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Jaki jest skład Singulair 4, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka do rozgryzania i żucia 4 mg zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

Inne składniki leku to:
mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza (E 463), żelaza tlenek czerwony (E 172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy, aspartam (E 951) i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Singulair 4 – jak stosować ten lek?

Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej. Dla dzieci, które mają problemy w zażywaniu tabletki do rozgryzania i żucia, dostępna jest postać granulatu.
Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę leku Singulair 4 raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku nagłego napadu astmy.
Lek Singulair 4 należy zawsze stosować u dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przyjmować doustnie.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
Należy przyjmować 1 tabletkę do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę, wieczorem. Leku Singulair 4, tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Tabletkę należy rozgryźć zanim zostanie połknięta.

Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje Singulair 4, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną, montelukast.

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat dostępny jest Singulair 4 w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, 4 mg oraz Singulair Mini 4 mg granulat.

Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat dostępny jest Singulair w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, 5 mg. Singulair 4, 4 mg tabletki do rozgryzania i żucia nie jest wskazany w wieku poniżej 2 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych. W przypadku przedawkowania u dzieci i osób dorosłych najczęściej obserwowano następujące objawy: ból brzucha, senność, nadmierne pragnienie, ból głowy, wymioty oraz nadpobudliwość ruchową.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Singulair 4 – czy mogę spożywać alkohol?

Leku Singulair 4, tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Singulair 4 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ten podpunkt nie dotyczy leku Singulair 4 tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, ponieważ lek ten przeznaczony jest do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, jednakże poniższe informacje są istotne w odniesieniu do substancji czynnej, montelukast.

Stosowanie w ciąży
Kobiety w ciąży lub planujące ciążę powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku Singulair 4. Lekarz oceni, czy mogą one przyjmować lek Singulair 4 w tym okresie.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Nie wiadomo czy Singulair 4 przenika do mleka kobiecego. Jeżeli kobieta karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem leku Singulair 4.

Ulotka Singulair 4 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SINGULAIR 4, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 287.08 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Singulair 4 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SINGULAIR 4, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 406.08 KB

Cena - ile kosztuje Singulair 4?

Cena Singulair 4 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Singulair 4.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Singulair 4? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda łagodzący migdałowy olejek do twarzy (Opakowanie: 10 ml)Weleda łagodzący migdałowy olejek do twarzy (Opakowanie: 10 ml) zawiera intensywnie regenerujący olejek migdałowy dla codziennej pielęgnacji cert podrażnionej. Weleda łagodzący migdałowy olejek do twarzy (Opakowanie: 10 ml) może być stosowany jako uzupełnienie pielęgnacji lub jako alternatywa tradycyjnego kremu do twarzy jak i preparatu do demakijażu oczu.
Właś…

13.99 

Zastosowanie Forlax saszetki (Opakowanie: 20 )Forlax saszetki (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy o działaniu przeczyszczającym do leczenia objawowego zaparć ostrych i przewlekłych. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 8. roku życia, także przez dłuższy czas.
Efekt działania Forlax saszetki (Opakowanie: 20 )Forlax saszetki (Opakowanie: 20 ) zawiera makrogol 4000 – polimer, który zatrzymuje wodę w organizmie. Zmniejsza jej wchłanianie z jelit, co przyczynia się…

23.16 

Zastosowanie Doppelherz glukozamina 500 kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)Doppelherz glukozamina 500 kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) to suplement diety, który stosuje się w przypadku: przeciążenia stawów (spowodowanego przez nadwagę czy intensywne uprawianie sportu), urazów stawów i ścięgien, ograniczonej ruchomości stawów, a także w okresie menopauzy i u osób w podeszłym wieku.

Preparat dostarcza niezbędnych składników odżywczych takich, jak:…

89.99 

Zastosowanie Gelatum Alum.Phosph. zawiesina doustna (Opakowanie: 250 g)Gelatum Alum.Phosph. zawiesina doustna (Opakowanie: 250 g) jest lekiem zobojętniającym kwas solny soku żołądkowego oraz działającym
również osłaniająco i ściągająco, przeznaczonym do stosowania w leczeniu dolegliwości występujących w przebiegu następujących chorób:
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (wspomagająco lub doraźnie w razie dolegliwoś…

6.99 

Zastosowanie D-Vitum forte 2000 j.m. kapsułki dla dorosłych (Opakowanie: 60 )D-Vitum forte 2000 j.m. kapsułki dla dorosłych (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z dużą dawką witaminy D, która poprawia odporność organizmu - szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo wspiera zdrowie kości i zębów. Zapobiega wielu poważnym chorobom.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania D-Vitum forte 2000 j.m. kapsuł…

17.37 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief