Konsultacja merytoryczna:

Montelukast LEK-AM

Montelukast LEK-AM - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Lek Montelukast LEK-AM jest antagonistą receptora leukotrienowego, który blokuje działanie substancji zwanych leukotrienami. Leukotrieny powodują zwężenie i obrzęk dróg oddechowych. Poprzez blokowanie działania leukotrienów Montelukast LEK-AM łagodzi objawy astmy i pomaga kontrolować astmę oraz (dodatkowo dla Montelukast LEK-AM, 10 mg) łagodzi objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (nazywanego również katarem siennym).
Lekarz zalecił stosowanie leku Montelukast LEK-AM w leczeniu astmy, w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy w ciągu dnia i w nocy.

Montelukast LEK-AM, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Montelukast LEK-AM stosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 6 do 14 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
– Montelukast LEK-AM może być także stosowany zamiast wziewnych glikokortykosteroidów u dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które ostatnio nie przyjmowały glikokortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i które nie potrafią stosować glikokortykosteroidów wziewnych.
– Montelukast LEK-AM pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym.

Montelukast LEK-AM, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Montelukast LEK-AM stosowany jest w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
– Montelukast LEK-AM może być także stosowany zamiast wziewnych glikokortykosteroidów u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które ostatnio nie przyjmowały glikokortykosteroidów doustnie w leczeniu astmy i które nie potrafią stosować glikokortykosteroidów wziewnych.
– Montelukast LEK-AM pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane
– Montelukast LEK-AM stosowany jest w leczeniu pacjentów, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli astmy za pomocą stosowanych dotychczas leków i konieczne jest zastosowanie dodatkowych leków.
– Montelukast LEK-AM pomaga także zapobiegać zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu wysiłkiem fizycznym.
– U pacjentów z astmą oskrzelową, u których lek Montelukast LEK-AM stosowany jest w leczeniu astmy, lek Montelukast LEK-AM może również złagodzić objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Lekarz określi, jak stosować Montelukast LEK-AM, w zależności od występujących u pacjenta objawów i stopnia nasilenia astmy.

Co to jest astma?
Astma jest chorobą przewlekłą.

W astmie występują:
– trudności w oddychaniu spowodowane zwężeniem dróg oddechowych. Zwężenie to nasila się
i zmniejsza w odpowiedzi na różne czynniki;
– wrażliwość dróg oddechowych, które reagują na wiele czynników, takich jak dym papierosowy, pyłki roślin, zimne powietrze lub wysiłek fizyczny;
– obrzęk (stan zapalny) błony wyściełającej drogi oddechowe.
Do objawów astmy należą: kaszel, świszczący oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Co to są sezonowe alergie? (dotyczy Montelukast LEK-AM, 10 mg)
Sezonowe alergie (znane również jako katar sienny lub sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) są to alergiczne reakcje organizmu często wywoływane przez obecne w powietrzu pyłki drzew, traw i ziół. Do typowych objawów sezonowych alergii mogą należeć: uczucie zatkania nosa, katar, swędzenie nosa; kichanie; łzawienie, obrzęk, zaczerwienienie i swędzenie oczu.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Montelukast LEK-AM:

Skład

Montelukast LEK-AM, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 5 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

– Pozostałe substancje pomocnicze to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, aromat malinowy, aspartam i magnezu stearynian.

Montelukast LEK-AM, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

– Pozostałe substancje pomocnicze to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, aromat malinowy, aspartam i magnezu stearynian.

Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane
– Substancją czynną leku jest montelukast. Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

– Pozostałe substancje pomocnicze to:
rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, laktoza jednowodna, triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Montelukast LEK-AM, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Należy stosować tylko jedną tabletkę leku Montelukast LEK-AM, 5 mg raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u pacjenta nie występują objawy astmy, a także
w przypadku nagłego napadu astmy.
– Lek Montelukast LEK-AM należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 14 lat
Należy przyjmować jedną tabletkę do rozgryzania i żucia 5 mg raz na dobę, wieczorem. Leku Montelukast LEK-AM, tabletki do rozgryzania i żucia 5 mg, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.
Tabletkę należy rozgryźć zanim zostanie połknięta.

Należy upewnić się, że pacjent, który przyjmuje lek Montelukast LEK-AM, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną, montelukast.

Montelukast LEK-AM, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia
– Lek ten należy podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej.
– Dziecku należy podawać tylko jedną tabletkę leku Montelukast LEK-AM, 4 mg, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u dziecka nie występują objawy astmy, a także w przypadku nagłego napadu astmy.
– Lek Montelukast LEK-AM, 4 mg należy zawsze stosować u dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Stosowanie u dzieci w wieku od 2 do 5 lat
Należy przyjmować jedną tabletkę do rozgryzania i żucia 4 mg raz na dobę, wieczorem. Leku Montelukast LEK-AM, tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.
Tabletkę należy rozgryźć zanim zostanie połknięta.

Należy upewnić się, że dziecko, które przyjmuje lek Montelukast LEK-AM, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną, montelukast.

Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane
– Należy stosować tylko jedną tabletkę leku Montelukast LEK-AM 10 mg raz na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Lek należy podawać nawet wówczas, gdy u pacjenta nie występują objawy astmy, a także
w przypadku nagłego napadu astmy.
– Lek Montelukast LEK-AM należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie
wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
– Lek należy przyjmować doustnie.

Stosowanie u pacjentów w wieku 15 lat i starszych
Należy przyjmować jedną tabletkę powlekaną 10 mg raz na dobę, wieczorem. Montelukast LEK-AM można przyjmować niezależnie od posiłków.

Należy upewnić się, że pacjent, który przyjmuje Montelukast LEK-AM, nie przyjmuje innych leków, które zawierają tę samą substancję czynną, montelukast.

Przedawkowanie

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
W większości przypadków przedawkowania nie zaobserwowano działań niepożądanych.
W przypadku przedawkowania u dzieci i osób dorosłych najczęściej obserwowano następujące objawy: ból brzucha, senność, nadmierne pragnienie, ból głowy, wymioty oraz nadpobudliwość ruchową.

Pokarm, napoje (alkohol)

Leku Montelukast LEK-AM, tabletki do rozgryzania i żucia 5 mg lub 4 mg, nie należy przyjmować podczas posiłku; lek należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.
Lek Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku. Lekarz oceni, czy może ona przyjmować lek Montelukast LEK-AM w tym okresie.

Karmienia piersią
Nie wiadomo, czy montelukast przenika do mleka ludzkiego. Jeżeli kobieta karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Montelukast LEK-AM.

Montelukast LEK-AM ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Montelukast LEK-AM, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 233.68 KB


Montelukast LEK-AM, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 225.54 KB


Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 237.97 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Montelukast LEK-AM m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Montelukast LEK-AM, 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 230.75 KB


Montelukast LEK-AM, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 254.68 KB


Montelukast LEK-AM, 10 mg, tabletki powlekane (Montelukastum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 240.04 KB

Montelukast LEK-AM cena

Cena Montelukast LEK-AM i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Montelukast LEK-AM.

Montelukast LEK-AM opinie - forum pacjentów

Stosujesz Montelukast LEK-AM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz