Senes Phytopharm

Lek roślinny o działaniu przeczyszczającym przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w przypadku zaparć występujących sporadycznie.

Jaki jest skład Senes Phytopharm, jakie substancje zawiera?

Każda saszetka zawiera 1 g Cassia senna L. (C. acutifolia Delile) i/lub Cassia angustifolia Vahl, folium (liść senesu), co odpowiada 25 – 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Zobacz listę produktów zawierających substancję:

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Senes Phytopharm – jak stosować ten lek?

Młodzież od 12 lat, dorośli oraz osoby w podeszłym wieku:
Nie przekraczać zaleconego dawkowania, jedna saszetka na dobę.

1 saszetkę leku zalać 200 ml wrzącej wody (1 niepełną szklanką). Zaparzać pod przykryciem przez ok. 10 min. Ciepły napar wypić raz na dobę przed snem. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Przyjmowanie leku raz dziennie, do 2 czy 3 razy w tygodniu jest zwykle wystarczające do uzyskania efektu terapeutycznego.

Stosowanie powyżej 1 – 2 tygodni wymaga nadzoru lekarza.

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Głównymi objawami przedawkowania lub nadużywania liści senesu są nagły, kurczowy ból brzucha i ostra biegunka prowadząca do utraty płynów i elektrolitów (w tym potasu), które należy uzupełnić. Straty potasu mogą doprowadzić do zaburzeń czynności serca i mięśni, zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu leków wymienionych w punkcie Ostrzeżenia.

Przewlekłe stosowanie zbyt dużych dawek produktów zawierających antranoidy może prowadzić do toksycznego zapalenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Senes Phytopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Senes Phytopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Senes Phytopharm i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Senes Phytopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Senes Phytopharm. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SENES PHYTOPHARM 25 – 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B / na saszetkę zioła do zaparzania w saszetkach

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Senes Phytopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SENES PHYTOPHARM 25 – 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B / na saszetkę zioła do zaparzania w saszetkach

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Senes Phytopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 4,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.