SENES PHYTOPHARM

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SENES PHYTOPHARM? – OPIS I WSKAZANIA

Lek roślinny o działaniu przeczyszczającym przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w przypadku zaparć występujących sporadycznie.

SKŁAD SENES PHYTOPHARM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Każda saszetka zawiera 1 g Cassia senna L. (C. acutifolia Delile) i/lub Cassia angustifolia Vahl, folium (liść senesu), co odpowiada 25 – 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SENES PHYTOPHARM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Młodzież od 12 lat, dorośli oraz osoby w podeszłym wieku:
Nie przekraczać zaleconego dawkowania, jedna saszetka na dobę.

1 saszetkę leku zalać 200 ml wrzącej wody (1 niepełną szklanką). Zaparzać pod przykryciem przez ok. 10 min. Ciepły napar wypić raz na dobę przed snem. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Przyjmowanie leku raz dziennie, do 2 czy 3 razy w tygodniu jest zwykle wystarczające do uzyskania efektu terapeutycznego.

Stosowanie powyżej 1 – 2 tygodni wymaga nadzoru lekarza.

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SENES PHYTOPHARM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Głównymi objawami przedawkowania lub nadużywania liści senesu są nagły, kurczowy ból brzucha i ostra biegunka prowadząca do utraty płynów i elektrolitów (w tym potasu), które należy uzupełnić. Straty potasu mogą doprowadzić do zaburzeń czynności serca i mięśni, zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu leków wymienionych w punkcie Ostrzeżenia.

Przewlekłe stosowanie zbyt dużych dawek produktów zawierających antranoidy może prowadzić do toksycznego zapalenia wątroby.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SENES PHYTOPHARM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

ULOTKA LEKU SENES PHYTOPHARM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SENES PHYTOPHARM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SENES PHYTOPHARM CENA, REFUNDACJA

SENES PHYTOPHARM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here