SENES PHYTOPHARM

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

SENES PHYTOPHARM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SENES PHYTOPHARM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SENES PHYTOPHARM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SENES PHYTOPHARM? – OPIS I WSKAZANIA

Lek roślinny o działaniu przeczyszczającym przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w przypadku zaparć występujących sporadycznie.

SKŁAD SENES PHYTOPHARM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Każda saszetka zawiera 1 g Cassia senna L. (C. acutifolia Delile) i/lub Cassia angustifolia Vahl, folium (liść senesu), co odpowiada 25 – 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SENES PHYTOPHARM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Młodzież od 12 lat, dorośli oraz osoby w podeszłym wieku:
Nie przekraczać zaleconego dawkowania, jedna saszetka na dobę.

1 saszetkę leku zalać 200 ml wrzącej wody (1 niepełną szklanką). Zaparzać pod przykryciem przez ok. 10 min. Ciepły napar wypić raz na dobę przed snem. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Przyjmowanie leku raz dziennie, do 2 czy 3 razy w tygodniu jest zwykle wystarczające do uzyskania efektu terapeutycznego.

Stosowanie powyżej 1 – 2 tygodni wymaga nadzoru lekarza.

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SENES PHYTOPHARM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Głównymi objawami przedawkowania lub nadużywania liści senesu są nagły, kurczowy ból brzucha i ostra biegunka prowadząca do utraty płynów i elektrolitów (w tym potasu), które należy uzupełnić. Straty potasu mogą doprowadzić do zaburzeń czynności serca i mięśni, zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu leków wymienionych w punkcie Ostrzeżenia.

Przewlekłe stosowanie zbyt dużych dawek produktów zawierających antranoidy może prowadzić do toksycznego zapalenia wątroby.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SENES PHYTOPHARM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

ULOTKA LEKU SENES PHYTOPHARM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SENES PHYTOPHARM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SENES PHYTOPHARM CENA, REFUNDACJA

SENES PHYTOPHARM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here