Silungo

Silungo zawiera substancję czynną syldenafil, który należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5).
Silungo obniża ciśnienie tętnicze w płucach rozkurczając naczynia płuc.
Lek Silungo jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach tętniczych płuc (tętniczego nadciśnienia płucnego) u dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku od 1 roku do 17 lat.

 

 

Może Cię także zainteresować: Poradnik - zdrowe serce i układ krążenia

Jaki jest skład Silungo, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 20 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).
– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (PH 101), wapnia wodorofosforan, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza (5 cp), celuloza mikrokrystaliczna (PH 102), magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (15 cp), tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, triacetyna.

 

Zobacz listę produktów zawierających: .

Dawkowanie preparatu Silungo – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla dorosłych wynosi 20 mg trzy razy na dobę (przyjmowana co 6-8 godzin), przyjmowana wraz z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dla dzieci i młodzieży w wieku od 1. roku do 17 lat, zalecana dawka wynosi 10 mg trzy razy na dobę w przypadku dzieci i młodzieży o masie ciała ≤ 20 kg lub 20 mg trzy razy na dobę dla dzieci i młodzieży o masie ciała > 20 kg, przyjmowane wraz z posiłkiem lub niezależnie od niego. Nie należy stosować większych dawek u dzieci. Ten lek powinien być stosowany tylko w przypadku podawania dawki 20 mg trzy razy na dobę. Dla pacjentów o masie ciała ≤ 20 kg i pozostałych młodszych pacjentów, którzy nie mogą połknąć tabletek, mogą być odpowiednie inne, dostępne postacie farmaceutyczne leku.

 

 

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większej niż zalecona przez lekarza dawki leku.
W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie większej dawki leku Silungo niż zalecana może zwiększyć ryzyko wystąpienia opisanych działań niepożądanych.

 

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Silungo – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie stosowania leku Silungo nie należy spożywać soku grejpfrutowego.

 

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Silungo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Silungo może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, kiedy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku Silungo u kobiet w wieku rozrodczym, chyba że stosują one odpowiednie metody antykoncepcji.
W momencie rozpoczęcia terapii lekiem Silungo należy przerwać karmienie piersią. Nie należy stosować leku Silungo u kobiet karmiących piersią, ponieważ nie ma informacji dotyczących przenikania leku do mleka ludzkiego.

 

 

 

 

Ulotka Silungo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Silungo, 20 mg, tabletki powlekane (Syldenafil)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Silungo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Silungo, 20 mg, tabletki powlekane (Syldenafil)

 

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Silungo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz