Konsultacja merytoryczna:

Sildenafil Espefa

Sildenafil Espefa zawiera substancję czynną – syldenafil, która należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Sildenafil Espefa pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Espefa jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Sildenafil Espefa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci syldenafilu cytrynianu).

Pozostałe składniki to:
– rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian;
– otoczka tabletki: Opadry II blue 31K80956 (laktoza jednowodna, hypromeloza 15cp, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, indygotyna (E132), lak) i Opadry clear 02K19253 (hypromeloza 5cp, triacetyna).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sildenafil Espefa – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować doustnie. Zalecana dawka początkowa to 50 mg (1/2 tabletki po 100 mg).

Leku Sildenafil Espefa nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek należy przyjmować na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Sildenafil Espefa umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zastosowaniu leku nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Tabletkę można podzielić na równe dawki (po 50 mg syldenafilu).

Lek nie może być stosowany, gdy dla pacjenta wskazana jest dawka 25 mg. W tej sytuacji lekarz zastosuje inny lek zawierający syldenafil w odpowiedniej dawce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sildenafil Espefa – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Sildenafil Espefa może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezaleznie od niego. Przyjmowanie leku podczas spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sildenafil Espefa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Sildenafil Espefa

Ulotka Sildenafil Espefa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sildenafil Espefa 100 mg tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sildenafil Espefa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sildenafil Espefa 100 mg tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Sildenafil Espefa?

Cena Sildenafil Espefa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sildenafil Espefa.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sildenafil Espefa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Sildenafil Espefa”

  1. Mam 60 lat i od roku problem z pełnym wzwodem,stosowałem kilka leków na potencję ale na chwile obecną najbardziej skuteczny okazał się Sildenafil Espefa ,który staram się częściej stosować ,oczywiście nastawiając z całej siły psychikę na to że to się uda .Dużo rolę odgrywa gra wstępna i delikatne pieszczenia w kroku partnerki …….co kto lubi ,efekt powinien nastąpić po kilku minutach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz