SILDENAFIL ESPEFA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SILDENAFIL ESPEFA? – OPIS I WSKAZANIA

Sildenafil Espefa zawiera substancję czynną – syldenafil, która należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Sildenafil Espefa pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Espefa jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

SKŁAD SILDENAFIL ESPEFA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest syldenafil.
Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci syldenafilu cytrynianu).

Pozostałe składniki to:
– rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian;
– otoczka tabletki: Opadry II blue 31K80956 (laktoza jednowodna, hypromeloza 15cp, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, indygotyna (E132), lak) i Opadry clear 02K19253 (hypromeloza 5cp, triacetyna).

JAKIE JEST DAWKOWANIE SILDENAFIL ESPEFA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek należy stosować doustnie. Zalecana dawka początkowa to 50 mg (1/2 tabletki po 100 mg).

Leku Sildenafil Espefa nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę.

Lek należy przyjmować na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Sildenafil Espefa umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zastosowaniu leku nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Tabletkę można podzielić na równe dawki (po 50 mg syldenafilu).

Lek nie może być stosowany, gdy dla pacjenta wskazana jest dawka 25 mg. W tej sytuacji lekarz zastosuje inny lek zawierający syldenafil w odpowiedniej dawce.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SILDENAFIL ESPEFA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Sildenafil Espefa może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezaleznie od niego. Przyjmowanie leku podczas spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SILDENAFIL ESPEFA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

ULOTKA LEKU SILDENAFIL ESPEFA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SILDENAFIL ESPEFA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SILDENAFIL ESPEFA CENA, REFUNDACJA

SILDENAFIL ESPEFA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here