Konsultacja merytoryczna:

Selincro

Lek Selincro zawiera substancję czynną nalmefen.

Lek Selincro jest stosowany w celu redukcji spożycia alkoholu u dorosłych pacjentów uzależnionych od alkoholu i z wciąż dużym spożyciem alkoholu, utrzymującym się 2 tygodnie po pierwszej konsultacji z lekarzem.

Uzależnienie od alkoholu występuje wtedy, gdy dana osoba jest fizycznie lub psychicznie uzależniona od spożycia alkoholu.

Duże spożycie alkoholu definiuje się jako picie ponad 60 g czystego alkoholu na dobę w przypadku mężczyzn oraz ponad 40 g czystego alkoholu na dobę w przypadku kobiet. Na przykład butelka wina (750 ml; 12% v/v alkoholu) zawiera około 70 g alkoholu, a butelka piwa (330 ml; 5% v/v alkoholu) zawiera około 13 g alkoholu.

Lekarz prowadzący przepisał pacjentowi lek Selincro, ponieważ pacjent nie był zdolny samodzielnie doprowadzić do zmniejszenia spożywanego przez siebie alkoholu. Lekarz prowadzący zapewni pacjentowi odpowiednie wsparcie motywacyjne, aby pacjent stosował się do zaleceń dotyczących leczenia i tym samym zmniejszył spożycie alkoholu.

Lek Selincro pomaga zmniejszyć spożycie alkoholu poprzez oddziaływanie na procesy zachodzące w mózgu, odpowiedzialne za odczuwanie potrzeby ciągłego picia.

Duże spożycie alkoholu zwiększa ryzyko problemów zdrowotnych i społecznych. Lek Selincro może pomóc w zmniejszeniu ilości spożywanego alkoholu i utrzymywać to spożycie na zmniejszonym poziomie.

Nie ma ryzyka rozwoju uzależnienia od leku.

Jaki jest skład Selincro, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka zawiera 18,06 miligramów nalmefenu (w postaci nalmefenu chlorowodorku dwuwodnego)

Pozostałe składniki to:

rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu
stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Selincro – jak stosować ten lek?

Jaką dawkę przyjmować
– Zalecana dawka to jedna tabletka na dobę w dniach, w których, w ocenie pacjenta istnieje ryzyko wypicia alkoholu.
– Maksymalna dawka to jedna tabletka na dobę.

Jak i kiedy lek przyjmować
– Należy zażyć tabletkę na 1 do 2 godzin przed rozpoczęciem picia alkoholu.
– Należy połykać tabletkę w całości, nie rozkruszać jej i nie dzielić.
– Lek Selincro można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu.
– Pacjent może spodziewać się, że będzie w stanie zmniejszyć spożycie alkoholu w pierwszym miesiącu po rozpoczęciu leczenia.
– Lekarz będzie umawiał pacjenta na regularne wizyty kontrolne, na przykład co miesiąc po rozpoczęciu leczenia; częstotliwość wizyt będzie zależała od postępów w
leczeniu. Pacjent wraz z lekarzem podejmą decyzję jak dalej prowadzić leczenie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent uważa, że przyjął zbyt wiele tabletek Selincro, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Selincro – czy mogę spożywać alkohol?

Selincro nie zapobiega zatruciu alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Selincro w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie wiadomo, czy stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią jest bezpieczne.

Nie zaleca się stosowania leku, jeśli pacjentka jest w ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią powinna wraz z lekarzem podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią lub przerwać leczenie, biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Ulotka Selincro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Selincro 18 mg tabletki powlekane (nalmefen)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Selincro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Selincro 18 mg tabletki powlekane (nalmefen)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Selincro?

Cena Selincro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Selincro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Selincro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Selincro”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Stoperan 2 mg kapsułki twarde (Opakowanie: 18 )Stoperan 2 mg kapsułki twarde (Opakowanie: 18 ) to skuteczny lek na biegunkę, który można przyjmować w przebiegu biegunek o pochodzeniu innym niż bakteryjne, przy przy dolegliwości ostrej i przewlekłej, wynikającej na przykład z zatruć pokarmowych lub stosowania antybiotykoterapii.

Preparat może być stosowany u osób dorosłych oraz dzieci od 6. roku życia.Efekt działania Stoperan 2 mg…

11.48 

Zastosowanie Migea (Opakowanie: 4 )Migea (Opakowanie: 4 ) jest lekiem przeznaczonym do stosowania w przypadku ostrego napadu migreny. Migreną określa się pulsujący, jednostronny, umiarkowany lub silny ból głowy, który może nasilać się podczas wysiłku fizycznego. Czasami towarzyszą mu nudności, wymioty i nadwrażliwość na światło, dźwięk i zapach. Ból głowy mogą czasami poprzedzać pewne objawy, takie jak krótkotrwałe…

21.49 

Zastosowanie Hansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.)Hansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.) to uznany plaster tekstylny do zabezpieczenia i pielęgnacji drobnych urazów takich jak skaleczenia i otarcia. Nadaje się do wszystkich rodzajów ran.SkładHansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.) zawiera kompozycję kleju który jest utworzony jest z naturalnego lateksu. Środki ostrożnościW przypadku nadwrażliwości na składnik produktu…

63.99 

Zastosowanie La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml) to intensywna pielęgnacja i kuracja przeciwzmarszczkowa.Widocznie zmniejsza objawy przedwczesnego starzenia się skóry oraz skutecznie redukuje głębokie zmarszczki poprzez odbudowę tkanek skórnych.

La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml) nie…

96.66 

Zastosowanie Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml)Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml) przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji:
skóry bardzo suchej, swędzącej i podrażnionej
skóry atopowej
wrażliwej skóry dzieci i niemowląt
Efekt działania Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml)Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml) stosowany jest do specjalistycznej pielęgnacji skóry swędzącej, bardzo suchej i podraż…

74.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief