Signelon

Signelon należy do grupy substancji zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy.

Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Lek jest stosowany w leczeniu otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona.

Jaki jest skład Signelon, jakie substancje zawiera?

Zawartość kapsułki:
Substancją czynną jest: rywastygminy wodorowinian
Ponadto lek zawiera: hypromeloza 5cp, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka kapsułki:
żelatyna, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172) (tylko w otoczkach kapsułek 3; 4,5 i 6 mg) i tusz do nadruku.
tusz do nadruku: szelak, glikol propylenowy, stężony roztwór amoniaku, żelaza tlenek czarny i potasu wodorotlenek.

Każda kapsułka zawiera 1,5 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 3 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 4,5 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 6 mg rywastygminy.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Signelon – jak stosować ten lek?

Signelon należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, bez otwierania ich lub rozgniatania.

Lek przyjmuje się dwa razy na dobę, z posiłkiem porannym i wieczornym.

Lekarz prowadzący określi wielkość dawki leku, zaczynając od niskiej i stopniowo będzie zwiększać dawkę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie. Maksymalna dawka leku wynosi 6 mg, dwa razy na dobę. Jeżeli przyjmowanie leku Signelon zostało przerwane na kilka dni, przed przyjęciem kolejnej dawki należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

W celu uzyskania pożądanego działania leczniczego, lek należy przyjmować codziennie.

Należy poinformować opiekuna o przyjmowaniu leku przez pacjenta.

Lek ten powinien być przepisywany wyłącznie przez lekarza specjalistę, a lekarz prowadzący powinien prowadzić systematyczną ocenę jego skuteczności. Lekarz prowadzący będzie kontrolował masę ciała pacjenta w trakcie stosowania tego leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia przez pacjenta większej niż zalecona dawki leku Signelon, należy powiadomić lekarza prowadzącego, gdyż może być potrzebna pomoc medyczna. U niektórych osób, po przypadkowym przyjęciu zbyt dużej dawki leku, zaobserwowano nudności, wymioty, biegunkę, wysokie ciśnienie krwi i omamy. Może również wystąpić zwolnione bicie serca i omdlenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Signelon – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Signelon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Signelon w czasie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia. Kobiety przyjmujące lek nie powinny karmić piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Signelon i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Signelon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Signelon. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SIGNELON, 1,5 mg; 3 mg; 4,5 m; 6 mg, kapsułki twarde (Rywastygmina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Signelon m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SIGNELON, 3 mg, kapsułki twarde (Rywastygmina)
SIGNELON, 4,5 mg, kapsułki twarde (Rywastygmina)
SIGNELON, 3,5 mg, kapsułki twarde (Rywastygmina)
SIGNELON, 6 mg, kapsułki twarde (Rywastygmina)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Signelon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.