SIGNELON

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

SIGNELON - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SIGNELON. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SIGNELON w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SIGNELON? – OPIS I WSKAZANIA

Signelon należy do grupy substancji zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy.

Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Lek jest stosowany w leczeniu otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona.

SKŁAD SIGNELON, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Zawartość kapsułki:
Substancją czynną jest: rywastygminy wodorowinian
Ponadto lek zawiera: hypromeloza 5cp, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka kapsułki:
żelatyna, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172) (tylko w otoczkach kapsułek 3; 4,5 i 6 mg) i tusz do nadruku.
tusz do nadruku: szelak, glikol propylenowy, stężony roztwór amoniaku, żelaza tlenek czarny i potasu wodorotlenek.

Każda kapsułka zawiera 1,5 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 3 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 4,5 mg rywastygminy.
Każda kapsułka zawiera 6 mg rywastygminy.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SIGNELON? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Signelon należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, bez otwierania ich lub rozgniatania.

Lek przyjmuje się dwa razy na dobę, z posiłkiem porannym i wieczornym.

Lekarz prowadzący określi wielkość dawki leku, zaczynając od niskiej i stopniowo będzie zwiększać dawkę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie. Maksymalna dawka leku wynosi 6 mg, dwa razy na dobę. Jeżeli przyjmowanie leku Signelon zostało przerwane na kilka dni, przed przyjęciem kolejnej dawki należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

W celu uzyskania pożądanego działania leczniczego, lek należy przyjmować codziennie.

Należy poinformować opiekuna o przyjmowaniu leku przez pacjenta.

Lek ten powinien być przepisywany wyłącznie przez lekarza specjalistę, a lekarz prowadzący powinien prowadzić systematyczną ocenę jego skuteczności. Lekarz prowadzący będzie kontrolował masę ciała pacjenta w trakcie stosowania tego leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SIGNELON, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia przez pacjenta większej niż zalecona dawki leku Signelon, należy powiadomić lekarza prowadzącego, gdyż może być potrzebna pomoc medyczna. U niektórych osób, po przypadkowym przyjęciu zbyt dużej dawki leku, zaobserwowano nudności, wymioty, biegunkę, wysokie ciśnienie krwi i omamy. Może również wystąpić zwolnione bicie serca i omdlenie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SIGNELON W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy przyjmować leku Signelon w czasie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia. Kobiety przyjmujące lek nie powinny karmić piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU SIGNELON – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SIGNELON CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE
REZERWACJA LEKU W APTECE - SIGNELON CENA, REFUNDACJA

SIGNELON OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here