Konsultacja merytoryczna:

Sildenafil Genoptim

Sildenafil Genoptim zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Sildenafil Genoptim pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek Sildenafil Genoptim jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Sildenafil Genoptim, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sildenafil Genoptim – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg.

Leku Sildenafil Genoptim nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Sildenafil Genoptim powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Sildenafil Genoptim jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Sildenafil Genoptim umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku Sildenafil Genoptim, jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Sildenafil Genoptim nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone.

Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy zażywać większej ilości tabletek, niż przepisze lekarz.

Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sildenafil Genoptim – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Sildenafil Genoptim może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Chociaż przyjmowanie leku Sildenafil Genoptim w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sildenafil Genoptim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Sildenafil Genoptim nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Sildenafil Genoptim

Ulotka Sildenafil Genoptim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SILDENAFIL GENOPTIM, 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 115 razy

Rozmiar plku 284.84 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sildenafil Genoptim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SILDENAFIL GENOPTIM, 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 82 razy

Rozmiar plku 316.57 KB

Cena - ile kosztuje Sildenafil Genoptim?

Cena Sildenafil Genoptim i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sildenafil Genoptim.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sildenafil Genoptim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

12 komentarzy do “Sildenafil Genoptim”

 1. Tabletką jestem mile zaskoczony gdyż brałem ja pierwszy raz w życiu, dawkę jaką wiozłem to 50mg ( czyli połowa tabletki 100mg) .tabletkę wziąłem godzinę przed stosunkiem jak w ulotce nad czo, i zaczęła już działać po 30 min. (UWAGA !!! tabletka dziwnie reaguje na organizm podczas prowadzenia samochodu) Daję ogromny power w wzwodzie jak i w twardości. Po odbyciu pierwszego stosunku , po kilku minutowym odpoczynku i stymulacji członka ponownie masz kolejny wzwód , i tak przez kolejne 3 godz. za każdy razem. Podczas odbywania stosunku nie czuć zmęczenia ,brak potu możesz uprawiać seks bez ograniczeń, jednakże proszę kontrolować swoje tętno bo jest lekko przyspieszone. Masz małe bóle głowy , bardzo dobrze śpi się do rana po tej tabletce. Rano też występuje mocny wzwód po 8 godzinach od brania tabletki , lecz nie jest tak bardzo mocny jak po godzinie od podania tabletki. Na pewno jesteś bardzo psychicznie spełniony dając kobiecie dużo przyjemności.
  Co do orgazmu swojego po takiej tabletce musisz mocno się postarać żeby dojść , a to daleka droga , ale jak dojdziesz tu uczucie jest zajebiste.
  Na 7 odbytych stosunków , możesz liczyć na 3 swoje orgazmy, ale wiadomo każdy organizm jest inny.
  Podsumowując tabletka Sildenafil Genoptim uważam za bardzo dobry produkt i z czystym sumieniem każdemu polecam.

  Odpowiedz
 2. Jestem bardzo zadowolony. Wystarczy 1/2 tabletki, albo 1/3 i po pół godziny do godziny już mogę . Oczywiście po jedzeniu później działa i słabiej. Minus taki że czasem okazuje się że żona nie ma ochoty i mam „duży” problem :-)

  Odpowiedz
 3. lek bardzo dobry kiedyś brałem zastrzyki kułem se w małego i nic nie pomogło kosztowało dużo kasy i czasu chodziłem na wizyty do lekarza a teraz 3 razy w nocy

  Odpowiedz
  • No to ty jesteś szczęściarzem jak ci laska dała trzy razy w nocy zastanówcie się co piszecie bo zamiast reklamy robicie antyreklame.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz