Konsultacja merytoryczna:

Polcortolon TC

Polcortolon TC

Polcortolon TC aerozol na skórę, zawiesina, zawiera dwie substancje czynne – tetracyklinę i triamcynolon.

Tetracyklina – jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Triamcynolon – jest kortykosteroidem o umiarkowanie silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne.

Polcortolon TC działa na wrażliwe na tetracyklinę bakterie, znajdujące się w ogniskach zapalnych skóry oraz ogranicza miejscowe procesy zapalne, zmniejsza rumień i świąd.

Wskazania do stosowania
Miejscowe leczenie stanów zapalnych skóry powikłanych zakażeniem wywołanym przez bakterie wrażliwe na tetracykliny, w przebiegu takich chorób jak:
– alergiczne choroby skóry z wtórnym zakażeniem bakteryjnym,
– oparzenia i odmrożenia I stopnia,
– owrzodzenia podudzi.

Jaki jest skład Polcortolon TC, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tetracykliny chlorowodorek i triamcynolon acetonidu.

1 g zawiesiny zawiera:
23,12 mg tetracykliny chlorowodorku oraz 0,58 mg triamcynolonu acetonidu

Pozostałe składniki leku to: trójoleinian sorbitanu (Span 85), lecytyna, izopropylu myrystynian, Drivosol 35 (mieszanina izobutanu 72%, n-butanu 4%, propanu 24%).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Polcortolon TC – jak stosować ten lek?

Lek Polcortolon TC należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zalecana dawka

Dorośli i dzieci powyżej 3 lat
Chorobowo zmienione miejsca na skórze należy spryskiwać strumieniem zawiesiny, trzymając pojemnik pionowo, główką rozpyłową do góry, w odległości od 15 cm do 20 cm, przez 1 do 3 sekund.
Zwykle lek stosuje się od 2 do 4 razy na dobę, w równych odstępach czasowych.

Dzieci
Nie należy stosować u dzieci w wieku do 3 lat.

Skrajnie łatwopalny aerozol. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu.
Uwaga: Chronić oczy przed lekiem, nie wdychać rozpylanej substancji.

Przed każdym użyciem kilkakrotnie energicznie wstrząsnąć pojemnik.

Po każdym nałożeniu leku, należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą.

Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent odnosi wrażenie, że działanie leku jest za mocne lub za słabe powinien zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli lek jest stosowany na rozległe powierzchnie skóry, w dużych dawkach, pod opatrunkiem okluzyjnym lub na uszkodzoną skórę, może wchłaniać się do krwi i powodować wystąpienie ogólnoustrojowego działania triamcynolonu lub tetracykliny.

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polcortolon TC – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Polcortolon TC z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Polcortolon TC w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Polcortolon TC – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

POLCORTOLON TC (23,12 mg + 0,58 mg)/g, aerozol na skórę, zawiesina (Tetracyclini hydrochloridum + Triamcinoloni acetonidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 228.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Polcortolon TC m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rampar, 37,5 mg + 325 mg, tabletki powlekane (Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 115.46 KB

Cena - ile kosztuje Polcortolon TC?

Cena Polcortolon TC i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Polcortolon TC.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Polcortolon TC? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
6.48 

Arovital Immuno (Opakowanie: 150 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

31.99 

Zastosowanie Femibion 0 Planowanie ciąży tabletki (Opakowanie: 28 )Femibion 0 Planowanie ciąży tabletki (Opakowanie: 28 ) to suplement diety dla kobiet zamierzających zajść w ciążę. Zawiera wszystkie niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. Przygotowuje ciało do wzmożonego wysił…

21.70 

Zastosowanie Pelafen Baby 6m+ kapsułki twist-off (Opakowanie: 20 )Pelafen Baby 6m+ kapsułki twist-off (Opakowanie: 20 ) to suplement diety dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, wzmacniający odporność organizmu oraz funkcjonowanie górnych dróg oddechowych. Minimalizuje ryzyko infekcji wirusowych…

19.99 

Zastosowanie Scopolan tabletki (Opakowanie: 30 )Scopolan tabletki (Opakowanie: 30 ) jest lekiem, który stosuje się na ból wynikający ze skurczów przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa) i…

12.99 

Zastosowanie NervoCalm Forte (Opakowanie: 20 )NervoCalm Forte (Opakowanie: 20 ) to suplement diety zawierający w składzie specjalistyczną kompozycję ekstraktów roślinnych i witamin. Preparat wspiera organizm w złagodzeniu doświadczeń stresowych.
Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief