Spis leków zawierających substancję: Lewonorgestrel

Empil

Empil to lek zawierający substancję czynną lewonorgestrel, który jest stosowany jako środek antykoncepcyjny w przypadkach nagłych. Może być zastosowany w ciągu 72 godzin (3 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcji. Lewonorgestrel jest szybko i całkowicie wchłaniany po podaniu doustnym, a maksymalne stężenie osiąga po około 1-2 godzinach. Lek Empil jest dostępny na receptę.

Erlibelle

Erlibelle to lek hormonalny, który zawiera etynyloestradiol i lewonorgestrel. Jest to środek antykoncepcyjny, który jest często stosowany do zapobiegania ciąży. Lek ten działa poprzez zapobieganie owulacji, zmianę śluzu szyjki macicy, co utrudnia plemnikom dotarcie do jaja oraz zmianę błony śluzowej macicy, co utrudnia zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja. Erlibelle jest dostępny na receptę.

Escapelle

Escapelle to lek popularnie nazywany “tabletką po” lub “pigułką dzień po”, który uniemożliwia zajście w ciążę w ciągu 72 godzin po stosunku seksualnym. Jest to lek hormonalny, który oddziałuje na proces uwalniania komórki jajowej. Jedna dawka preparatu zawiera 1500 mcg lewonorgestrelu i jest stosowana przez kobiety w przypadku stosunku bez zabezpieczenia lub kiedy stosowana metoda antykoncepcyjna zawiodła. Lek jest dostępny na receptę.

Halyone

Lek Halyone zawiera substancję czynną lewonorgestrel, który jest syntetycznym hormonem. Lewonorgestrel działa podobnie do progesteronu, tworząc barierę dla migracji plemników w drogach rodnych. Lek ten jest stosowany jako antykoncepcja awaryjna, podawany doustnie w ciągu 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku płciowym. Skuteczność leku jest większa, jeśli zostanie przyjęty jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym.

Jaydess

Jaydess to system terapeutyczny domaciczny o kształcie litery “T”, który zawiera hormon – lewonorgestrel. Działa poprzez miejscowe uwalnianie niewielkiej dawki lewonorgestrelu, co powoduje zagęszczenie śluzu szyjki macicy, uniemożliwiające przenikanie plemników, oraz rozrost śluzówki macicy, której błona staje się cienka i niezdolna do przyjęcia komórki jajowej. Jest stosowany w zapobieganiu ciąży na okres do trzech lat. Każda wkładka zawiera 13,5 mg lewonorgestrelu.

Klimonorm

Klimonorm to lek hormonalny, który zawiera dwa hormony żeńskie: estradiol i lewonorgestrel. Jest stosowany w ramach hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) w leczeniu objawów niedoboru estrogenów u kobiet po menopauzie. Dodatkowo, jest wskazany do profilaktyki osteoporozy po menopauzie u kobiet, u których istnieje potencjalne ryzyko złamań kości, a inne leki stosowane w zapobieganiu osteoporozie są przeciwwskazane lub nie są dobrze tolerowane przez pacjentkę. Klimonorm jest dostępny na receptę.

Kyleena

Kyleena to system terapeutyczny domaciczny, który jest stosowany do zapobiegania ciąży. Substancją czynną leku jest lewonorgestrel. System zawiera 19,5 mg lewonorgestrelu. Kyleena działa poprzez zmniejszanie comiesięcznego wzrostu śluzówki macicy i zagęszczenie śluzu szyjkowego, co zapobiega przedostawaniu się plemników przez kanał szyjki macicy. Lek dostępny jest na receptę.

Leverette

Leverette to doustny środek antykoncepcyjny zawierający hormony – etynyloestradiol i lewonorgestrel. Jest stosowany do zapobiegania ciąży. Leverette jest dostępny na receptę. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku, należy skonsultować się z lekarzem, aby omówić potencjalne ryzyko i korzyści.

Leverette mini

Leverette Mini to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera estrogen i progestagen. Każde opakowanie zawiera 21 aktywnych tabletek (żółte) i 7 tabletek placebo (białe). Lek jest stosowany do zapobiegania ciąży. Leverette Mini jest dostępny na receptę.

Levomine

Levomine to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów: estrogen (etynyloestradiol) i progestagen (lewonorgestrel). Działa poprzez zatrzymanie jajeczkowania i powoduje zmiany w obrębie endometrium. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest doustna antykoncepcja.

Levomine midi

Levomine midi to doustny, złożony środek antykoncepcyjny, który służy do zapobiegania ciąży. Każda tabletka zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich: etynyloestradiolu i lewonorgestrelu. Ze względu na niską dawkę hormonów, uważany jest za środek antykoncepcyjny o małej dawce. Wskazaniem do stosowania jest doustna antykoncepcja. Lek jest dostępny na receptę.

Levomine mini

Levomine mini to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa żeńskie hormony: etynyloestradiol i lewonorgestrel. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Lek jest dostępny na receptę. Powinien być przyjmowany codziennie, o tej samej porze, bez przerw między opakowaniami. Właściwe stosowanie leku jest kluczowe dla jego skuteczności.

Levosert

Levosert to wewnątrzmaciczny system terapeutyczny, który uwalnia hormon – lewonorgestrel bezpośrednio w jamie macicy. Jest to skuteczna metoda antykoncepcji, a także stosowany jest w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych. Lek dostępny jest na receptę.

Levosert Easy

Levosert Easy to innowacyjny system terapeutyczny domaciczny, który skutecznie zapobiega ciąży poprzez stopniowe uwalnianie hormonu lewonorgestrelu w jamie macicy. Jest także skuteczną metodą leczenia nadmiernych krwawień miesiączkowych. System jest skuteczny przez 6 lat jako metoda antykoncepcyjna oraz przez 5 lat w leczeniu krwawień miesiączkowych. Lek jest dostępny na receptę.

Livopill

Livopill to lek hormonalny stosowany jako antykoncepcja awaryjna. Zawiera substancję czynną lewonorgestrel, który działa poprzez hamowanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki oraz zapobieganie zapłodnieniu przez plemniki już uwolnionej komórki jajowej. Lek ten jest przeznaczony do stosowania w ciągu 72 godzin (3 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcyjnej. Livopill jest dostępny na receptę.

Microgynon 21

Microgynon 21 to złożony doustny środek antykoncepcyjny. Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich: lewonorgestrel (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Głównym celem tych substancji jest hamowanie owulacji i zmiany śluzu szyjkowego, co w dużej mierze przyczynia się do osiągnięcia efektu antykoncepcyjnego. Lek jest dostępny na receptę.

Mirena

Mirena to system terapeutyczny domaciczny, którego substancją czynną jest lewonorgestrel. Jest stosowany do zapobiegania ciąży oraz w leczeniu idiopatycznych nadmiernych krwawień miesiączkowych. System zakłada się do jamy macicy i jest dostępny na receptę. Przed założeniem systemu należy przeprowadzić badania lekarskie, w tym badanie narządów miednicy mniejszej, badanie piersi i wymazu z szyjki macicy. Należy wykluczyć ciążę, zmiany w endometrium i choroby przenoszone drogą płciową. System należy usunąć po 5 latach.

Nopregy

Nopregy to lek, który zawiera substancję czynną eplerenon. Należy do grupy leków nazywanej selektywnymi blokerami aldosteronu. Leki te hamują działanie aldosteronu, który kontroluje ciśnienie krwi oraz funkcję serca. Zbyt wysokie stężenie aldosteronu może prowadzić do niewydolności serca. Lek jest dostępny na receptę.

Orlifique

Orlifique

Orlifique to lek hormonalny stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda różowa tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich: lewonorgestrel (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Białe tabletki nie zawierają substancji czynnych i są nazwane tabletkami placebo. Lek jest dostępny na receptę.

Ramonna

Lek Ramonna jest lekiem stosowanym w zapobieganiu ciąży w przypadkach nagłych, w ciągu 72 godzin (3 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcji. Lek Ramonna zawiera jako substancję czynną syntetyczny hormon zwany lewonorgestrelem. Jest dostępny na receptę.

Rigevidon

Rigevidon to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa rodzaje hormonów: etynyloestradiol (estrogen) oraz lewonorgestrel (progestagen). Te hormony działają wspólnie, aby zapobiec owulacji, zmienić śluz szyjki macicy oraz wpłynąć na wyściółkę macicy, co utrudnia zapłodnienie i zagnieżdżenie się zarodka. Rigevidon jest stosowany zgodnie z instrukcją lekarza, zazwyczaj przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa, w której może wystąpić krwawienie miesiączkowe. Po upływie tej przerwy, kobieta zaczyna kolejne opakowanie tabletek. Lek jest dostępny na receptę.

Seasonique

Seasonique to doustny środek antykoncepcyjny o rozszerzonym cyklu. Lek jest dostępny w blistrach zawierających po 91 tabletek do przyjmowania raz na dobę w kolejności wskazanej na opakowaniu. Produkt Seasonique jest dostępny wyłącznie na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja.

Smilla

Smilla to lek na receptę, który jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym. Zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów: estrogen – etynyloestradiol oraz progestagen – lewonorgestrel. Jest stosowany do zapobiegania ciąży. Nie zawiera zbóż, soi, cukru ani laktozy, co czyni go odpowiednim dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Stediril 30

Stediril 30 to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa aktywne składniki: etynyloestradiol (formę estrogenu) i lewonorgestrel (formę progestagenu). Główne zastosowanie Stediril 30 polega na zapobieganiu ciąży. Stosowanie tego leku jest jedną z najbardziej niezawodnych i odwracalnych metod antykoncepcji, jeśli jest stosowane prawidłowo. Lek jest dostępny na receptę.

Triquilar

Triquilar to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa żeńskie hormony płciowe: lewonorgestrel i etynyloestradiol. Każda tabletka zawiera niewielką ilość tych dwóch różnych hormonów. Ze względu na małą zawartość hormonów, Triquilar zalicza się do leków o małej dawce. Jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Triquilar jest antykoncepcja.