Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Witamina B9 (kwas foliowy)

100% ABDOS Men

100% ABDOS Men to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn, który ma na celu wzmocnienie mięśni i poprawę ich rozwoju. Jest szczególnie polecany dla osób aktywnie uprawiających sport. Wskazania do stosowania obejmują wzmocnienie i ujędrnienie mięśni brzucha, pobudzenie procesu budowania mięśni brzucha, czystą masę mięśniową oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Produkt jest dostępny bez recepty.

Acidum folicum Hasco

Acidum folicum Hasco to lek zawierający kwas foliowy, który jest witaminą z grupy B. Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu, wpływa na stan tkanek płodowych, nabłonek przewodu pokarmowego i układ krwiotwórczy. Lek stosuje się profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru kwasu foliowego, takich jak niedokrwistość megaloblastyczna, zaburzenia wchłaniania jelitowego, niedożywienie, alkoholizm, łuszczyca oraz u pacjentów przyjmujących leki przeciwdrgawkowe lub doustne środki antykoncepcyjne. Lek jest dostępny na receptę.

Acidum folicum Polfarmex

Acidum Folicum Polfarmex to lek zawierający witaminę B9, znaną również jako kwas foliowy. Jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym dla procesów podziałów komórkowych, syntezy istotnych makrocząsteczek biologicznych oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i krwiotwórczego. Lek jest stosowany w profilaktyce i leczeniu stanów wywołanych niedoborem kwasu foliowego, takich jak niedokrwistość megaloblastyczna i hemolityczna. Jest dostępny na receptę.

Acifolik

Acifolik

Acifolik to lek zawierający kwas foliowy, który jest witaminą z grupy B. Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu, wpływa na stan tkanek płodowych, nabłonek przewodu pokarmowego i układ krwiotwórczy. Lek stosuje się profilaktycznie, aby zapobiec niedoborom kwasu foliowego u kobiet we wczesnym okresie ciąży i przed poczęciem, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad cewy nerwowej u potomstwa. Acifolik jest dostępny na receptę.

Apetizer Junior

Apetizer Junior

Apetizer Junior to suplement diety w postaci syropu, który zawiera wyciągi ziołowe i witaminy. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Składniki preparatu wspomagają trawienie i prawidłową pracę układu pokarmowego. Produkt jest szczególnie polecany dla dzieci, które wykazują niechęć do jedzenia. Apetizer Junior nie jest lekiem na receptę.

Cernevit

Cernevit to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji. Zawiera zestaw witamin rozpuszczalnych w wodzie i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest stosowany do dostarczania witamin pacjentom żywionym pozajelitowo. Lek jest dostępny na receptę.

Elevit Plus

Elevit Plus to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera 12 witamin i 8 składników mineralnych. Jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także dla kobiet planujących zajść w ciążę. Lek dostarcza niezbędne składniki odżywcze, które nie mogą być samodzielnie wytwarzane przez organizm. Elevit Plus jest dostępny bez recepty.

Elevit Pronatal

Elevit Pronatal

Elevit Pronatal to lek dostępny bez recepty, który zawiera witaminy i składniki mineralne niezbędne dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jest również zalecany dla kobiet planujących zajść w ciążę. Lek ten chroni przed zaburzeniami wywołanymi przez niedobór witamin i substancji mineralnych. Wskazany jest do profilaktyki i leczenia zaburzeń witaminowo-mineralnych, zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza i kwasu foliowego oraz zapobiegania wadom wrodzonym cewy nerwowej i innym wrodzonym wadom rozwojowym płodu.

Eliminacid

Eliminacid

Eliminacid to suplement diety, który jest polecany osobom z zakwaszonym organizmem. Zawiera wyciągi ziołowe, witaminy i minerały, które wspierają eliminację produktów przemiany materii z organizmu oraz kontrolowanie i utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Eliminacid dostępny jest bez recepty. Wskazany jest do codziennej suplementacji osobom odczuwającym efekty zakwaszenia organizmu. Produkt wspomaga eliminację zbędnych metabolitów oraz utrzymanie równowagi kwasowej.

Folacid

Folacid to preparat zawierający kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Jest stosowany w profilaktyce niedoboru kwasu foliowego u kobiet przed zajściem w ciążę oraz we wczesnym okresie ciąży, aby zmniejszyć ryzyko występowania wad wrodzonych cewy nerwowej. Folacid występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.

Folidex

Folidex to preparat w postaci tabletek, który dostarcza organizmowi kwasu foliowego. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Zaleca się stosowanie preparatu u kobiet planujących potomstwo oraz będących w ciąży w celu zredukowania ryzyka pojawienia się wad rozwojowych cewy nerwowej u płodu. Folidex jest dostępny bez recepty.

Folifer

Folifer to lek, który zawiera żelazo i kwas foliowy. Jest stosowany w leczeniu niedoborów żelaza i kwasu foliowego, które mogą wystąpić w różnych stanach, takich jak ciąża, okres karmienia piersią, okres wzrostu, starość, dieta niewłaściwa lub uboga w żelazo i kwas foliowy. Lek jest dostępny na receptę.

Folik

Folik to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas foliowy, witaminę z grupy B. Jest przeznaczony do stosowania dla kobiet ciężarnych i planujących powiększenie rodziny, w celu zapobiegania niedoborom kwasu foliowego, które mogą prowadzić do powstania wad wrodzonych u płodu. Kwas foliowy przyczynia się do prawidłowego rozwoju płodu, w szczególności cewy nerwowej.

Pharmaton Geriavit

Pharmaton Geriavit to suplement diety zawierający kompozycję witamin, składników mineralnych oraz standaryzowanego wyciągu G115 z żeń-szenia. Preparat wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu w okresach osłabienia i zmęczenia, a także korzystnie wpływa na pamięć i funkcje poznawcze. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, zwłaszcza po 50. roku życia. Pharmaton Geriavit dostępny jest bez recepty.

Pregna Plus

Pregna Plus to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera składniki takie jak kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz DHA, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, szczególnie układu nerwowego. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazane jest przyjmowanie jednej kapsułki dziennie.

Soluvit N

Soluvit N to lek zawierający witaminy rozpuszczalne w wodzie, stosowany dożylnie, gdy żywienie doustne jest niemożliwe. Jest stosowany razem z białkami, węglowodanami, tłuszczami i innymi substancjami w dożylnych preparatach do żywienia pozajelitowego. Wskazaniem do jego stosowania jest uzupełnienie dobowego zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w wodzie podczas żywienia pozajelitowego u dorosłych pacjentów i dzieci. Lek jest dostępny na receptę.

SuperOptic

SuperOptic to suplement diety zawierający składniki korzystnie wpływające na wzrok. W składzie znajdują się między innymi: luteina, zeaksantyna, kwasy DHA, witaminy i składniki mineralne. Te substancje wspomagają utrzymanie zdrowych oczu i wyraźnego widzenia. Produkt jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla osób dorosłych.

Szelazo + SR

Szelazo + SR to suplement diety zawierający żelazo w postaci chelatu aminokwasowego oraz witaminy C, B6, B12 i kwas foliowy. Preparat jest dostępny w postaci żelowych, twardych kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, co sprzyja lepszemu wchłanianiu żelaza i witamin oraz lepszej tolerancji preparatu. Wskazaniem do stosowania preparatu Szelazo+SR jest uzupełnienie dziennego zapotrzebowania na żelazo i wymienione witaminy. Jest to preparat zalecany w szczególności kobietom w ciąży, karmiącym piersią, a także kobietom w czasie zbliżającej się miesiączki. Ponadto powinny po nie sięgać osoby w okresach intensywnego wysiłku fizycznego, a także te regularnie oddające krew. Szelazo + SR jest dostępny bez recepty.

Tardyferon-Fol

Tardyferon-Fol to lek w postaci tabletek powlekanych o zmodyfikowanym uwalnianiu, który stosuje się w leczeniu niedoborów żelaza. Składnikiem czynnym leku jest Ferrosi sulfas (siarczan żelaza) oraz Acidum folicum (kwas foliowy). Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest niedokrwistość z niedoboru żelaza oraz zapobieganie niedoborowi żelaza u kobiet w ciąży.

Viantan

Viantan to preparat w postaci proszku, który służy do przygotowania roztworu do infuzji. Jego skład opiera się na aż 13 witaminach, które są podawane bezpośrednio do krwi pacjenta za pomocą kroplówki. Dzięki temu, organizm otrzymuje niezbędne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jest dostępny na receptę.

Vitotal dla Kobiet

Vitotal dla Kobiet

Vitotal dla Kobiet to suplement diety specjalnie skomponowany dla kobiet, zawierający zestaw witamin, minerałów oraz substanc

Vitotal dla Mężczyzn

Vitotal dla Mężczyzn

Vitotal dla Mężczyzn to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn, zawierający składniki mineralne, witaminy, wyciągi roślinne oraz luteinę, likopen i lecytynę. Preparat zawiera zestaw składników mineralnych i witamin, wyciągi roślinne: z liści mate, z korzenia żeń-szenia i z kłącza imbiru oraz luteinę, likopen i lecytynę sojową. Jest przeznaczony do stosowania w celu wsparcia funkcjonowania organizmu. Vitotal dla Mężczyzn jest dostępny bez recepty.

Witagin

Witagin to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wspomagający w stanach zmęczenia i wyczerpania fizycznego oraz w okresie rekonwalescencji. Zawiera zestaw witamin i minerałów, które uzupełniają niedobory tych związków powstałe z różnych przyczyn, takich jak niedożywienie, niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania czy zwiększone zapotrzebowanie. Lek jest dostępny bez recepty.