Pregna Plus

Działanie i wskazania

Pregna PLUS to nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią w formie nutraceutyka, opracowany według standardów Evidence Based Medicine.

Zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne ilości kwasu foliowego, żelaza, jodu i witaminy D według najnowszych zaleceń ekspertów. Są to składniki, których pozytywny wpływ jednoznacznie udowodniono. [1] Skład produktu jest wzbogacony o ważne w tym okresie kwasy omega-3, w tym DHA, oraz o biologicznie dostępną formę folianu – MetaPregnaFolic (L-metylofolian wapnia), która jest łatwiej i szybciej przyswajana niż kwas foliowy.

Składniki suplementu diety Pregna PLUS pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, które w sposób fizjologiczny wpływają na prawidłowy przebieg ciąży. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu.
Żelazo bierze udział w procesie podziału komórek oraz pomaga w produkcji czerwonych krwinek. Dodatkowo żelazo i kwas foliowy w sposób korzystny wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego przyszłej mamy. Witamina D pomaga w prawidłowy wykorzystywaniu wapnia i fosforu przez organizm kobiety. Dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 jest bardzo ważne i zalecane przez Ekspertów w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią, szczególnie istotny jest kwas dokozaheksaenowy DHA. Do czasu porodu dziecko pobiera niezbędne ilości DHA z organizmu matki, po porodzie nowo narodzone dziecko otrzymuje je wraz z jej pokarmem.

Pregna Plus cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Pregna Plus:

  • cena leku Pregna Plus (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Pregna Plus z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Pregna Plus - cena leku.

Skład

Kwas foliowy 400 µg
MetaPregnaFolic™ (L-metylofolian wapnia) 208 µg
Żelazo 26 mg
Witamina D 2000 IU (50 µg)
Jod 200 µg
Olej rybi: min. 60% zawartości kwasów omega-3, w tym 100 mg
EPA 30 mg
DHA 20 mg

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , , , , , , .

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie.

Ocena i opinie pacjentów o Pregna Plus - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(1 ocen, średnia: 10,00 na 10)
Loading...

1 OPINIA O LEKU

  1. Ten suplement zlecił mi lekarz ze względu na zawartość wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach dla przyszłej mamy. Używałam go przez całą ciąże, i podczas karmienia piersią.

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here