Konsultacja merytoryczna:

Acidum folicum Hasco

Lek zawiera kwas foliowy, który jest witaminą z grupy B. Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Wpływa na stan tkanek płodowych, nabłonek przewodu pokarmowego i układ krwiotwórczy.

ACIDUM FOLICUM HASCO stosuje się profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru kwasu foliowego:
– w niedokrwistości megaloblastycznej
– w zaburzeniach wchłaniania jelitowego, sprue
– w niedożywieniu, alkoholizmie, łuszczycy
– u pacjentów przyjmujących leki przeciwdrgawkowe lub doustne środki antykoncepcyjne

Jaki jest skład Acidum folicum Hasco, jakie substancje zawiera?

1 tabletka zawiera:

substancją czynną
kwas foliowy (Acidum folicum) 5 lub 15 mg

substancje pomocnicze
laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Acidum folicum Hasco – jak stosować ten lek?

Kwas foliowy stosuje się doustnie
– w niedokrwistości megaloblastycznej {zawsze w skojarzeniu z witaminą B12): 5 mg na dobę przez 4 miesiące
– w stanach złego wchłaniania: 15 mg na dobę
– w przewlekłych stanach hemoł¡tycznych (lalasemia. niedokrwistość sierpowata): 5 mg co 1 do 7 dni, przez miesiąc; podobne dawki stosuje się u pacjentów poddawanych hemodializie, w celu zapobiegania niedoborowi folianów
– w ciąży i okresie poprzedzającym zajście w ciążę u kobiet ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad cewy nerwowej u ich potomstwa: 5 mg na dobę przez miesiąc przed planowanym zajściem w ciążę, kontynuując podawanie podczas pierwszego trymestru ciąży.

W przypadku wrażenia, że działanie leku AC ¡DUM FOLICUM MASCO jest za mocne łub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia znacznie większej niż zalecana dawki leku. należy zwrócić się do lekarza łub farmaceuty.

W wyniku stosowania wysokich dawek mogą wystąpić zaburzenia snu, drażliwość, nadpobudliwość, złe samopoczucie, nadmierna aktywność, przyspieszony oddech, mdłości, wzdęcia, zaburzenia wchłaniania cynku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acidum folicum Hasco – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acidum folicum Hasco w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ciąża
Lek można stosować u kobiet ciężarnych wyłącznie z przepisu z lekarza.

Karmienie piersią
Lek można stosować u kobiet karmiących piersią wyłącznie z przepisu z lekarza.

Ulotka Acidum folicum Hasco – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Acidum folicum Hasco 5 mg, tabletki (Acidum folicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 1.54 MB


Acidum folicum Hasco 15 mg, tabletki (Acidum folicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 1.35 MB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acidum folicum Hasco m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Acidum folicum Hasco 5 mg, tabletki (Acidum folicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 1.88 MB


Acidum folicum Hasco 15 mg, tabletki (Acidum folicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 1.67 MB

Cena - ile kosztuje Acidum folicum Hasco?

Cena Acidum folicum Hasco i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Acidum folicum Hasco.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Acidum folicum Hasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

PLIVAFEM F Żel do higieny intymnej (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

26.94 

Zastosowanie Climea Forte (Opakowanie: 30 )Climea Forte (Opakowanie: 30 ) jest suplementem diety przeznaczonym do spożywania przez kobiety odczuwające skutki menopauzy. Preparat może wpłynąć pozytywnie na złagodzenie tychże objawów.
Spożywanie suplementu zalecane jest dla kobiet przechodzących przez okres menopauzy i odczuwają problemy z nią związane.
Produkt może być spożywany także przez kobiety przed i po menopauzie, które są nadmiernie…

19.99 

Zastosowanie Gum Paroex Chlorhexidine 0,06% płyn do płukania (Opakowanie: 500 ml)Cierpisz na problemy z próchnicą? Wypróbuj czegoś, co zadziała skutecznie i rozwiąże twoje kłopoty raz na zawsze! Gum Paroex Chlorhexidine 0,06% płyn do płukania (Opakowanie: 500 ml) Produkt służy do płukania jamy ustnej, działa zapobiegawczo, przeciwdziała osadzaniu się kamienia nazębnego i powstawaniu stanów zapalnych w obrębie…

20.15 

Zastosowanie Tribiotic saszetki (Opakowanie: 10 )Tribiotic saszetki (Opakowanie: 10 ) jest maścią o działaniu przeciwbakteryjnym. Zapobiega rozwojowi zakażeń bakteryjnych w ranach i otarciach.

Maść w saszetkach Tribiotic posiada szerokie spektrum działania. Efekt działania Tribiotic saszetki (Opakowanie: 10 )Tribiotic w saszetkach zawiera aż trzy substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym. Powodują uszkodzenie błony komórkowej u bakterii, a tym samym ich obumarcie. Hamowana jest także synteza ich biał…

12.99 

Riposton (Opakowanie: 2 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.52 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief