Spis leków zawierających substancję: Moksyfloksacyna

Avelox

Avelox to antybiotyk, który należy do grupy leków zwanych fluorochinolonami. Jego działanie polega na hamowaniu wzrostu bakterii, co pozwala na skuteczne zwalczanie zakażeń bakteryjnych. Lek jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu takich schorzeń jak zapalenie zatok, zaostrzenie przewlekłego zapalenia dróg oddechowych, zapalenie płuc oraz niektóre zakażenia górnego odcinka dróg rodnych. Avelox jest dostępny na receptę.

Flomixa

Flomixa to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu bakteryjnych zakażeń oka, takich jak zapalenie spojówek. Substancją czynną leku jest moksyfloksacyna, skuteczny lek przeciwbakteryjny, który działa bezpośrednio na patogeny odpowiedzialne za infekcję. Lek jest dostępny na receptę. Zwykle stosowana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku, i dzieci to 1 kropla do chorego oka lub oczu, 3 razy na dobę.

Floxamic

Floxamic to lek w postaci kropli do oczu, którego substancją czynną jest moksyfloksacyna, antybiotyk z grupy fluorochinolonów. Stosuje się go w przypadku bakteryjnych zakażeń oczu, takich jak ropne bakteryjne zapalenie spojówek wywołane przez szczepy wrażliwe na moksyfloksacynę. Lek ten jest dostępny na receptę. Zachowuje ważność przez 28 dni od pierwszego otwarcia butelki.

Floxamic Neo

Floxamic Neo

Floxamic Neo to lek na receptę, który jest dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną moksyfloksacynę, która jest antybiotykiem z grupy fluorochinolonów. Lek ten jest stosowany w miejscowym leczeniu ropnego bakteryjnego zapalenia spojówek wywołanego przez szczepy bakterii wrażliwe na moksyfloksacynę. Zwykle poprawa następuje po około 5 dniach, ale leczenie należy kontynuować jeszcze przez kolejne 2-3 dni.

Floxitrat

Floxitrat to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który zawiera moksyfloksacynę. Lek ten wykazuje działanie bakteriobójcze poprzez blokowanie aktywności gyrazy DNA i topoizomerazy IV bakterii. Wskazaniami do stosowania Floxitratu są zakażenia bakteryjne u dorosłych, takie jak zakażenie zatok, nagłe pogorszenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zakażenie płuc (zapalenie płuc) nabyte poza szpitalem (oprócz ciężkich przypadków), a także lekkie lub umiarkowane zakażenia górnego odcinka dróg rodnych, w tym zakażenia jajowodów i błony śluzowej macicy. Floxitrat jest dostępny na receptę.

Floxitrat Ofta

Floxitrat Ofta to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który jest dostępny na receptę. Wywiera działanie bakteriobójcze poprzez hamowanie gyrazy DNA i topoimerazy IV. Jest stosowany miejscowo w leczeniu ropnego bakteryjnego zapalenia spojówek wywołanego przez szczepy wrażliwe na moksyfloksacynę. Dawkowanie to jedna kropla do chorego oka trzy razy na dobę.

Kimoks

Kimoks to lek, który zawiera moksyfloksacynę – substancję czynną z grupy fluorochinolonów, będących antybiotykami. Moksyfloksacyna działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Lek ten jest stosowany u pacjentów powyżej 18 roku życia w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, pod warunkiem, że są one wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Kimoks jest zalecany w przypadkach, gdy zastosowanie innych antybiotyków jest niemożliwe lub nieskuteczne. Jest dostępny na receptę.

Moloxin

Moloxin to lek zawierający moksyfloksacynę, antybiotyk z grupy fluorochinolonów. Wykazuje działanie bakteriobójcze, zwalczając bakterie powodujące zakażenia. Stosuje się go u dorosłych w leczeniu zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, zapalenie płuc oraz niektóre zakażenia układu rozrodczego. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Monafox

Monafox

Monafox to lek, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę, należącą do grupy antybiotyków fluorochinolonowych. Wykazuje działanie bakteriobójcze i jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych oka, takich jak zapalenie spojówek. Monafox jest dostępny wyłącznie na receptę.

Moxifloxacin Accord

Moxifloxacin Accord to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę. Działa on bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Lek ten jest przeznaczony dla pacjentów w wieku 18 lat i starszych, którzy cierpią na zakażenia bakteryjne wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Jest stosowany w leczeniu zapalenia zatok, nagłego zaostrzenia przewlekłego zapalenia dróg oddechowych lub zapalenia płuc, jeśli do zakażenia nie doszło w szpitalu (oprócz ciężkich przypadków). Ponadto, Moxifloxacin Accord jest skuteczny w leczeniu lekkich lub umiarkowanie ciężkich zakażeń górnego odcinka dróg rodnych, takich jak zapalenie narządów miednicy mniejszej, w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy. Lek jest dostępny na receptę.

Moxifloxacin Aurovitas

Moxifloxacin Aurovitas to antybiotyk w postaci tabletek powlekanych. Jest stosowany w leczeniu zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalnego zapalenia płuc, ostrego bakteryjnego zapalenia zatok oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej. Lek dostępny jest na receptę.

Moxifloxacin Genoptim

Moxifloxacin Genoptim to lek, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę. Jest to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, ostre bakteryjne zapalenie zatok, zapalenie narządów miednicy mniejszej, pozaszpitalne zapalenie płuc oraz powikłane zakażenia skóry i tkanki podskórnej.

Moxifloxacin Kabi

Moxifloxacin Kabi to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia układu oddechowego, zakażenia układu moczowego i zakażenia przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc, ostre bakteryjne zapalenie zatok i zapalenie narządów miednicy mniejszej o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu.

Moxifloxacin MSN

Lek Moxifloxacin MSN to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę. Działa on bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Jest stosowany u pacjentów powyżej 18 roku życia w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, pod warunkiem, że są one wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Lek jest dostępny na receptę.

Moxifloxacin Noridem

Moxifloxacin Noridem to lek, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę. Jest to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który działa poprzez hamowanie syntezy DNA w komórkach bakteryjnych. Lek jest stosowany w leczeniu różnych infekcji bakteryjnych, takich jak zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc, ostre bakteryjne zapalenie zatok czy infekcje narządów miednicy mniejszej. Moxifloxacin Noridem jest dostępny na receptę.

Moxifloxacin Polpharma

Moxifloxacin Polpharma to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalnego zapalenia płuc (z wyjątkiem ciężkich przypadków), ostrego bakteryjnego zapalenia zatok oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu. Lek ten należy do grupy fluorochinolonów i działa poprzez hamowanie enzymów bakteryjnych niezbędnych do replikacji i naprawy DNA bakterii. Moxifloxacin Polpharma jest dostępny w postaci tabletek powlekanych do podawania doustnego.

Moxifloxacinum Stulln

Moxifloxacinum Stulln to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów, który jest skuteczny wobec wielu szczepów bakterii powodujących zakażenia oczu. Moksyfloksacyna podawana miejscowo do oka przenika do krążenia ogólnego, jednakże jej stężenie w osoczu jest ponad 1500 razy mniejsze niż stężenie uzyskiwane podczas podań doustnych. Lek jest dostępny na receptę.

Moxinea

Moxinea to lek na receptę, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę, należącą do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami. Stosuje się go u pacjentów powyżej 18 roku życia w leczeniu zakażeń bakteryjnych, jeżeli są wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Moksyfloksacyna działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Lek ten jest stosowany w leczeniu zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, pozaszpitalnego zapalenia płuc (z wyjątkiem ciężkich przypadków), ostrego bakteryjnego zapalenia zatok, zapalenia narządów miednicy mniejszej o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu, przebiegającego bez ropnia jajowodowo-jajnikowego ani ropnia w miednicy mniejszej.

Pellisorec

Pellisorec to lek w postaci kropli do oczu, stosowany do leczenia bakteryjnych zakażeń oka, takich jak zapalenie spojówek. Jest dostępny na receptę. Lek ten jest częścią ogólnego programu leczenia, mającego na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby.

Vigamox

Vigamox to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera moksyfloksacynę. Jest to skuteczny lek przeciwzakaźny stosowany w okulistyce. Vigamox jest stosowany w miejscowym leczeniu ropnego bakteryjnego zapalenia spojówek, wywołanego przez szczepy wrażliwe na moksyfloksacynę. Lek jest dostępny na receptę.

Xiflodrop

Xiflodrop to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną moksyfloksacynę. Jest stosowany miejscowo do leczenia ropnego, bakteryjnego zapalenia spojówek wywołanego przez szczepy wrażliwe na moksyfloksacynę. Zwykle stosuje się go poprzez podanie jednej kropli do worka spojówkowego trzy razy dziennie. Lek jest dostępny na receptę.