MOLOXIN

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

MOLOXIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku MOLOXIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku MOLOXIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - MOLOXIN CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MOLOXIN? – OPIS I WSKAZANIA

Moloxin zawiera jako substancję czynną – moksyfloksacynę, która należy do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami. Lek Moloxin działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Moloxin stosuje się u pacjentów w wieku 18 lat i starszych w leczeniu wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych, jeżeli są wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Moloxin można stosować do leczenia tych zakażeń tylko wówczas, gdy zastosowanie zwykle podawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne:
– zapalenie zatok;
– nagłe zaostrzenie przewlekłego zapalenia dróg oddechowych lub zapalenie płuc, kiedy do zakażenia nie doszło w szpitalu (oprócz ciężkich przypadków);
– lekkie do umiarkowanie ciężkich zakażeń górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej) w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy. Lek zastosowany pojedynczo nie jest wystarczający do leczenia tego typu zakażeń, więc lekarz powinien przepisać dodatkowo inny lek przeciwbakteryjny do leczenia zakażeń górnego odcinka żeńskiego narządu rodnego.

Jeżeli podczas leczenia wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych nastąpiła poprawa w wyniku podawania moksyfloksacyny w postaci roztworu do infuzji, lekarz może również przepisać lek Moloxin w postaci tabletek powlekanych, w celu dokończenia leczenia: zakażenie płuc (zapalenie płuc) nabyte poza szpitalem, zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek Moloxin nie powinien być stosowany w celu rozpoczęcia leczenia dla każdego typu zakażenia skóry i tkanek miękkich lub w ciężkich zakażeniach płuc.

SKŁAD MOLOXIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest moksyfloksacyna.

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg moksyfloksacyny (w postaci moksyfloksacyny chlorowodorku).

Pozostałe składniki to celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza 6 mPa∙s, makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E171) i żelaza tlenek czerwony (E172) w otoczce tabletki.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE MOLOXIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 1 tabletka powlekana 400 mg raz na dobę.
Tabletki leku Moloxin stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć w całości (aby zamaskować gorzki smak) popijając dużą ilością płynu. Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków.
Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze dnia.
Nie ma konieczności modyfikacji dawki u pacjentów w podeszłym wieku, z małą masą ciała lub pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zakażenia. O ile lekarz nie zalecił inaczej, zalecany czas stosowania leku Moloxin wynosi:
– nagłe nasilenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli): 5 do 10 dni
– zakażenia płuc, z wyjątkiem zapalenia płuc, które rozpoczęło się podczas leczenia szpitalnego: 10 dni
– ostre zapalenie zatok (ostre bakteryjne zapalenie zatok): 7 dni
– lekkie do umiarkowanego zakażenia górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej), w tym zakażenie jajowodów oraz zakażenie błony śluzowej macicy: 14 dni.

Jeśli lek Moloxin jest stosowany w celu uzupełnienia cyklu leczenia moksyfloksacyną w postaci roztworu do infuzji, zalecany czas leczenia wynosi:
– zakażenia płuc nabyte poza szpitalem: 7 – 14 dni

U większości pacjentów z zapaleniem płuc zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 4 dni.
– zakażenia skóry i tkanek miękkich: 7 – 21 dni.

U większości pacjentów z zakażeniami skóry i tkanek miękkich zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 6 dni.
Ważne jest ukończenie pełnego cyklu leczenia, nawet jeśli po kilku dniach nastąpi poprawa samopoczucia. W razie zbyt wczesnego przerwania przyjmowania tego leku zakażenie może nie zostać całkowicie wyleczone, może dojść do nawrotu choroby lub jej pogorszenia, jak również może dojść do wytworzenia się oporności bakterii na lek Moloxin.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przedłużać czasu leczenia (patrz punkt 2,”Informacje ważne przed zastosowaniem leku Moloxin”, “Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MOLOXIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia więcej niż jednej przepisanej tabletki na dobę, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej i, jeśli to możliwe, zabrać wszystkie pozostałe tabletki, opakowanie leku oraz niniejszą ulotkę w celu pokazania lekarzowi lub farmaceucie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków (w tym posiłków nabiałowych).

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MOLOXIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku Moloxin w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność podczas przyjmowania moksyfloksacyny.

ULOTKA LEKU MOLOXIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MOLOXIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

MOLOXIN OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

63 KOMENTARZE

 1. Witam, jestem w szoku po przeczytaniu komentarzy. Moloxin dostałam na przewlekle zapalenie zatok. Od wczoraj mam ogromnie silne bóle brzucha, wymioty i biegunka. Byłam przekonana ze to jelitówką, ale po konsultacji z lekarzem okazało się ze to prawdopodobnie silna reakcja alergiczna na ten lek… najgorsze jest to ze praktycznie zakończyłam kuracje(jutro kija ostatni dzień), przyjęłam aż 10dawek!!! (Jedna tabletka raz dziennie) czuje się fatalnie nigdy nie miałam tak okropnego bólu brzucha. Objawy zapalenia zatok ustąpiły ale gdybym wiedziała ze są aż tak ogromne skutki uboczne nigdy bym go nie wzięła… kołatanie serca, ból głowy i bezsenność do tego wszystkiego powoduje ze nie mam siły wstawać z łóżka. Mam Nadziejewie to wszystko minie!!

 2. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania o wlasnej opinii.
  Ale….nie chce czy nie moge to nie biore i juz.
  Z wiekszosci opinii wynika jakis horror i…..panika😎

 3. Witam wczoraj pierwsza tabletka o 19:30 o 23 się zaczęło kołatanie serca ból w klatce nie o wytrzymania . Tętno słabe siedziałem jak warzywo majaki silne lęki dreszcze coś strasznego a dostałem 10 tab po 2 bym chyba umarł. I tak znalazłem was zapraszam tutaj lekarzy wszechwiedzących niech poczytają co dają .

 4. Lek przypisany na zapalenie zatok, po przeczytaniu opinii miałem dylemat czy go zażyć czy nie. Wziąłem jedną tabletkę. Cały dzień czułem się fatalnie: przyspieszony puls, lęki, jakieś dziwne myśli, chodziłem „po ścianach”, nie miałem siły na nic, mogłem jedynie leżeć lub siedzieć. Wieczorem oblały mnie zimne poty i czułem się jak podczas grypy (wcześniej nic takiego mi nie dolegało). Na pewno nie można po tym jeździć samochodem, jest duże ryzyko omdlenia. Jeszcze nigdy nie czułem się tak źle. Zdecydowanie nie polecam. Może lek jest silny i skuteczny jednak uważam, że większość ludzi go nie toleruje.

 5. Biore moloxin 4dzień objawy rozmazany obraz , nogi jak z waty, bezsenność, drzenie rak, kołotanie serca, duszności, zawroty glowy dziwne myśli, brak koncentracji, ucisk w głowie i oczach,u mnie działa moczopędnie. Odstawiam z dniem dzisiejszym zobaczymy co będzie się działo. Osobiście nie polecam . Lek przypisany na pluca.

 6. Lek jest OK. zgadza się, jest ciężki, ale dobrze leczy i szybko sobie radzi z zatokami. Ważne jest by wraz z tym lekiem brać magnez i potas.

   • Nie, ale miałem te same objawy co większość, nawet po odstawieniu leku, dopiero głownie magnez (i potas) rozwiązał problem w 3 dni. Zgodnie z opisem, magnez zmniejsza wchłanianie moksyfloksacyny, dlatego powinno się go brać w odstępie co najmniej 2h. Innych interakcji z lekiem nie ma.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here