Moloxin

Moloxin zawiera jako substancję czynną – moksyfloksacynę, która należy do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami. Lek Moloxin działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Moloxin stosuje się u pacjentów w wieku 18 lat i starszych w leczeniu wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych, jeżeli są wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Moloxin można stosować do leczenia tych zakażeń tylko wówczas, gdy zastosowanie zwykle podawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne:
– zapalenie zatok;
– nagłe zaostrzenie przewlekłego zapalenia dróg oddechowych lub zapalenie płuc, kiedy do zakażenia nie doszło w szpitalu (oprócz ciężkich przypadków);
– lekkie do umiarkowanie ciężkich zakażeń górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej) w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy. Lek zastosowany pojedynczo nie jest wystarczający do leczenia tego typu zakażeń, więc lekarz powinien przepisać dodatkowo inny lek przeciwbakteryjny do leczenia zakażeń górnego odcinka żeńskiego narządu rodnego.

Jeżeli podczas leczenia wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych nastąpiła poprawa w wyniku podawania moksyfloksacyny w postaci roztworu do infuzji, lekarz może również przepisać lek Moloxin w postaci tabletek powlekanych, w celu dokończenia leczenia: zakażenie płuc (zapalenie płuc) nabyte poza szpitalem, zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek Moloxin nie powinien być stosowany w celu rozpoczęcia leczenia dla każdego typu zakażenia skóry i tkanek miękkich lub w ciężkich zakażeniach płuc.

Jaki jest skład Moloxin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest moksyfloksacyna.

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg moksyfloksacyny (w postaci moksyfloksacyny chlorowodorku).

Pozostałe składniki to celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza 6 mPa∙s, makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E171) i żelaza tlenek czerwony (E172) w otoczce tabletki.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Moloxin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 1 tabletka powlekana 400 mg raz na dobę.
Tabletki leku Moloxin stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć w całości (aby zamaskować gorzki smak) popijając dużą ilością płynu. Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków.
Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze dnia.
Nie ma konieczności modyfikacji dawki u pacjentów w podeszłym wieku, z małą masą ciała lub pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zakażenia. O ile lekarz nie zalecił inaczej, zalecany czas stosowania leku Moloxin wynosi:
– nagłe nasilenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli): 5 do 10 dni
– zakażenia płuc, z wyjątkiem zapalenia płuc, które rozpoczęło się podczas leczenia szpitalnego: 10 dni
– ostre zapalenie zatok (ostre bakteryjne zapalenie zatok): 7 dni
– lekkie do umiarkowanego zakażenia górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej), w tym zakażenie jajowodów oraz zakażenie błony śluzowej macicy: 14 dni.

Jeśli lek Moloxin jest stosowany w celu uzupełnienia cyklu leczenia moksyfloksacyną w postaci roztworu do infuzji, zalecany czas leczenia wynosi:
– zakażenia płuc nabyte poza szpitalem: 7 – 14 dni

U większości pacjentów z zapaleniem płuc zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 4 dni.
– zakażenia skóry i tkanek miękkich: 7 – 21 dni.

U większości pacjentów z zakażeniami skóry i tkanek miękkich zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 6 dni.
Ważne jest ukończenie pełnego cyklu leczenia, nawet jeśli po kilku dniach nastąpi poprawa samopoczucia. W razie zbyt wczesnego przerwania przyjmowania tego leku zakażenie może nie zostać całkowicie wyleczone, może dojść do nawrotu choroby lub jej pogorszenia, jak również może dojść do wytworzenia się oporności bakterii na lek Moloxin.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przedłużać czasu leczenia (patrz punkt 2,”Informacje ważne przed zastosowaniem leku Moloxin”, „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia więcej niż jednej przepisanej tabletki na dobę, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej i, jeśli to możliwe, zabrać wszystkie pozostałe tabletki, opakowanie leku oraz niniejszą ulotkę w celu pokazania lekarzowi lub farmaceucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Moloxin – czy mogę spożywać alkohol?

Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków (w tym posiłków nabiałowych).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Moloxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Moloxin w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność podczas przyjmowania moksyfloksacyny.

Ulotka Moloxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Moloxin, 400 mg, tabletki powlekane (Moxifloxacinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Moloxin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Moloxin, 400 mg, tabletki powlekane (Moxifloxacinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Moloxin - forum pacjentów

Stosujesz Moloxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

82 komentarze do wpisu „Moloxin”

 1. Moloxin 400 brałam na zapalenie pluc.
  Żadnych skutków ubocznych i szybka poprawa.
  Każdy organizm jest inny ,reakcje też mogą być różne….

  Odpowiedz
 2. Lekarz przepisał mi lek na przewlekłe zapalenie zatok(10tabletek) Lek pomógł momentalnie ale dałem radę przyjąć 8 tabletek bo stwierdziłem, że skutecznie uporałem się z chorobą a nie chciałem się więcej truć. Skutki uboczne to faktycznie zwalenie z nóg zaraz po wzięciu tabletki, uczucie jakby się było naćpanym, otępienie, nieprzyjemny zapach z ust jakby organizm gnił od środka i powrót tego stanu albo pogłębienie z każda kolejną dawką. Lek skuteczny ale skutki uboczne mogę być ciężkie, jedyny pozytywny efekt to wyleczenie zatok i bujne sny. Trzeba bardzo uważać i podobno przyjmować magnez i witaminę K(potas) podczas brania leku co dowiedziałem się po terapii tym świństwem. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Po zażyciu 3 tabletki (czyli w 3 dniu kuracji) zaczęły się dziać ze mną okropne rzeczy- w ciągu doby przespałam w sumie tylko 3 godziny i chociaż chciałam nie mogłam zasnąć. Kołatanie serca, nudności, zawroty głowy, utrata smaku… Dramat! Mam tylko 18 lat i naprawdę nie wyniszczony organizm, ale przy tym antybiotyku o mało się nie przekręciłam, więc szczerze nie polecam.

  Odpowiedz
 4. Dzis wzialem 7 i ostatnia tabletke, po opiniach bardzo sie obawialem. Jedyne efekty uboczne to lekki ucisk klatki piersiowej, ale nie wiem czy to po leku czy ze stresu.

  Odpowiedz
 5. Dostałam ten lęk na ostre zapalenie zatok. Po przeczytaniu tych opinii zmrozilo mnie. Bałam się to brać bo miałam już złe doświadczenia z różnymi antybiotykami Ale tak dokuczaly zatoki ze już nie wytrzymywalam z bólu. Biorę dzisiaj ostatni dzień moloxin i oprócz zdrowienia żadnych skutków ubocznych. Bardzo szybko ten lęk działa. Trochę jestem osłabiona ale wiadomo jak to po antybiotyku.

  Odpowiedz
 6. Stosuję lek od tygodnia, dostałam go na ostre zapalenie zatok. Czuję wyraźną poprawę, jeśli chodzi o skutki uboczne to nie zauważyłam żadnych, mimo wrażliwego żołądka. Chyba zależy od osoby, każdy lek może wywołać niepożądane działanie, ale jak ktoś źle się czuje to trzeba odstawić od razu..

  Odpowiedz
 7. Żałuję że nie przeczytałem opinii przed przyjęciem tego syfu. Po trzeciej tabletce, a nawet już po drugiej, ogromne problemy z brzuchem i jelitami.. Biegunka, skurcze, łączyło się to z parciem na pęcherz. Myślałem że się zatrulem, ale to co w nocy przeżywalem tj ten dodatkowy ból pęcherza kazalo mi sprawdzić opinie. Dostałem go na zataki. Odstawiam od razu bo się wykończe.

  Odpowiedz
 8. Lekaz przepisal mi Moxinea (moksyfloksacyna) Jako kolejny antybiotyk,bo od miesiaca nie moglam sie wyleczyc-zaroki, oskrzela,płuca. Po zażyciu 1 tabletki po ok.3h to byl jakis horror. Puls ponad 100 w spoczynku, kołatanie serca,straszny bol glowy pulsujacy,z uczuciem ucisku. Balam sie,ze dostane wylewu,ze mi glowe rozsadzi.Nie moglam wstac,podniesc glowy z poduszki..Czulam jakby to byla nie moja glowa, jakas doczepiona.Nie moglam dojsc do wc. Szlam z pomoca po scianach. Duze oszolomienie, szum. W nocy doszedl bol brzucha,wątroby. Po 20h od zazycia po nocy puls nadal ok.100 Szum w glowie.Bardzo duze oslabienie,zawroty glowy, Nie moglam spac,co usypialam to mnie wybudzalo.Ucisk w klatce piersiowej, Dodam,ze jestem ogolnie osoba zdrowa. Nie choruje czesto.To byl moj 4 antybiotyk w zyciu. Jakbym widziala wczesniej te opinie, nigdy bym go nie wziela. Przestrzegam! Bo skutki dla zdrowia moga byc potem nieublagane.Straszna chemia.

  Odpowiedz
 9. Poprawa jest- zapalenia oskrzeli zadzialao juz po 3 dawce.skutek uboczny…brak checi na sen i pobudzenie jak po jakims „cukierku”

  Odpowiedz
 10. Poszłam do lekarza z lekkim bólem gardła. Chciałam sprawdzić czy nic się nie dzieje bo 3 tygodnie temu przeszłam grypę. Lekarz stwierdził, że mam przewlekłe zapalenie zatok i straszny obrzęk gardła.
  Zapisał mi Moloxin. Informowałam go, że mam przewlekłe zapalenie zatok, ale chodziłam do laryngologa i ten nie kazał mi brać żadnych antybiotyków tylko brać tabletki ziołowe Zatoxin duo i steryd do nosa. Mam też alergie ( biorę leki na alergię).
  Po przeczytaniu informacji o tym leku myślę, że jest on za silny żeby go zastosować tylko na lekki ból gardła. Nie mam gorączki, głowa mnie nie boli, nie mam kataru, a same zatoki są w o wiele lepszym stanie po Zatoxinie.
  Nie biorę tej chemii

  Odpowiedz
 11. balam sie wziasc po tych wpisach mam67 lat wzielam jednak juz 5 dni i nic sie nie dzieje a czuje poprawe jest ciezki ale skuteczny na przyszlosc nie bede czytac tych wpisow kazdy ma inny organizm jak narazie jest ok

  Odpowiedz
 12. Dlaczego nie wycofano tego leku z obiegu? Po trzeciej dawce przeszłam horror. Czulam, jakby serce miało mi wyskoczyć, bylam oszołomiona i osłabiona. Nie bylam w stanie się ruszac. Dzis miną dwie dobry, jak to odstawilam po trzeciej dawce, a od wczoraj mam straszne kłucie w okolicy pępka i calego brzucha. To skandal, ze lekarze przepisują taką truciznę!

  Odpowiedz
 13. dzisiaj przepisan mi ten lek nie biorego dziekuje za wpisy jestem wystraszona trzeba cos zrobic zeby wycofano to swinstwo dlaczego lekarze nas truja

  Odpowiedz
 14. Lekarka przepisała mi Moloxin. Miałam prawdopodobnie ( nie robiono wymazu) zapalenie zatok z wydzieliną śluzową bezbarwną. Wydzielina spływała nizej atakując krtań i struny głosowe. Męczył mnie kaszel. Tyle z dolegliwości wstępnych. Moloxin bralam tylko 2doby czyli 2 tabletki. Po pierwszej pierwszego dnia zaczął bolec mnie brzuch i tylko tyle. Po drugiej zaś czulam się tak jakby wysiadała mi psychika, jakby mózg nie wysylal należytych bodzcow. Miałam zaburzoną koncentrację i kompletny brak kontroli nad własna psychiką. Gdyby ktoś polecił mi zejść z 3 piętra na ziemię przez balkon uczyniłabym to, nie potrafiłam napisać maila do męża aby natychmiast przyszedł z pracy do domu. Miałam też odczucie jaby oczodoły robiły się wieksze z obawami wypadnięcia gałek ocznych. stany nie do opanowania. położylam się na dywanie i tak przelezałam do rana bo balam się wyższej pozycji. stan powoli ustępował pow wypiciu duzej ilości wody. Rano byłam słaba, bez apetytu i oszołomiona. Nie tylko odstawiłam Moloxin, ale go po prostu wyrzuciłam.

  Odpowiedz
 15. Witam ,dzisiaj lekarka przepisała mi moloxin 400 jest to drugi antybiotyk w mojej kuracji. Pierwszy nie pomógł.. ok 14:30 zdążyłam lek 2 godz później wezwalam pogotowie . Czułam się jakbym odpływała. Nogi mi się uginały nie potrafiłam zaczerpnąć porządnie oddechu czułam sie jak na chaju. Nadmienię, że mąż jest za granicą A ja zostałam z rocznym dzieckiem w domu . Gdy pogotowie przyjechało. Dostałam dexaven w zastrzyku . Coś na alergię i żebym mogła oddychac. Po pół godzinie od zastrzyku wszystko przeszło . Jutro muszę znowu iść do lekarza po Nowy lek . Ps u lekarza byłam z córką lekarka wiedziała że jestem z małą sama.. I wydała taki lek !!!

  Odpowiedz
 16. Witam, jestem w szoku po przeczytaniu komentarzy. Moloxin dostałam na przewlekle zapalenie zatok. Od wczoraj mam ogromnie silne bóle brzucha, wymioty i biegunka. Byłam przekonana ze to jelitówką, ale po konsultacji z lekarzem okazało się ze to prawdopodobnie silna reakcja alergiczna na ten lek… najgorsze jest to ze praktycznie zakończyłam kuracje(jutro kija ostatni dzień), przyjęłam aż 10dawek!!! (Jedna tabletka raz dziennie) czuje się fatalnie nigdy nie miałam tak okropnego bólu brzucha. Objawy zapalenia zatok ustąpiły ale gdybym wiedziała ze są aż tak ogromne skutki uboczne nigdy bym go nie wzięła… kołatanie serca, ból głowy i bezsenność do tego wszystkiego powoduje ze nie mam siły wstawać z łóżka. Mam Nadziejewie to wszystko minie!!

  Odpowiedz
 17. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania o wlasnej opinii.
  Ale….nie chce czy nie moge to nie biore i juz.
  Z wiekszosci opinii wynika jakis horror i…..panika?

  Odpowiedz
 18. Witam wczoraj pierwsza tabletka o 19:30 o 23 się zaczęło kołatanie serca ból w klatce nie o wytrzymania . Tętno słabe siedziałem jak warzywo majaki silne lęki dreszcze coś strasznego a dostałem 10 tab po 2 bym chyba umarł. I tak znalazłem was zapraszam tutaj lekarzy wszechwiedzących niech poczytają co dają .

  Odpowiedz
 19. Lek przypisany na zapalenie zatok, po przeczytaniu opinii miałem dylemat czy go zażyć czy nie. Wziąłem jedną tabletkę. Cały dzień czułem się fatalnie: przyspieszony puls, lęki, jakieś dziwne myśli, chodziłem „po ścianach”, nie miałem siły na nic, mogłem jedynie leżeć lub siedzieć. Wieczorem oblały mnie zimne poty i czułem się jak podczas grypy (wcześniej nic takiego mi nie dolegało). Na pewno nie można po tym jeździć samochodem, jest duże ryzyko omdlenia. Jeszcze nigdy nie czułem się tak źle. Zdecydowanie nie polecam. Może lek jest silny i skuteczny jednak uważam, że większość ludzi go nie toleruje.

  Odpowiedz
 20. Biore moloxin 4dzień objawy rozmazany obraz , nogi jak z waty, bezsenność, drzenie rak, kołotanie serca, duszności, zawroty glowy dziwne myśli, brak koncentracji, ucisk w głowie i oczach,u mnie działa moczopędnie. Odstawiam z dniem dzisiejszym zobaczymy co będzie się działo. Osobiście nie polecam . Lek przypisany na pluca.

  Odpowiedz
 21. Lek jest OK. zgadza się, jest ciężki, ale dobrze leczy i szybko sobie radzi z zatokami. Ważne jest by wraz z tym lekiem brać magnez i potas.

  Odpowiedz
   • Nie, ale miałem te same objawy co większość, nawet po odstawieniu leku, dopiero głownie magnez (i potas) rozwiązał problem w 3 dni. Zgodnie z opisem, magnez zmniejsza wchłanianie moksyfloksacyny, dlatego powinno się go brać w odstępie co najmniej 2h. Innych interakcji z lekiem nie ma.

    Odpowiedz
 22. Od 3 tygodni bardzo mało jadłem, zero apetytu, najpierw zapalenie oskrzeli i leczenie innymi antybiotykami nie pomagalo, lekarz przepisał moloxin po jednym dniu odrazu znaczna poprawa apetytu i ogolnie samopoczucia.

  Odpowiedz
 23. Zgadzam się ze wcześniejszymi opiniami. Dostałam ten lek na zapalenie zatok. Skutki uboczne po zażyciu 2 tabletek bóle mięśni, mrowienie palców, bezsenność,osłabienie nóg,kołatanie serca .
  Leczenie zakończyłam po 5 tabletce.Lek nie jest odpowiedni dla mojego organizmu. Beata

  Odpowiedz
 24. Nie jestem zwolennikiem antybiotyków ale byłam zmuszona wziąść na zatoki. Pierwszy dzień było ok, na drugi dzień dziwny posmak w ustach oszolomienie dotego bezsenność, a horror się zaczął po 3 tabletce bo mój stan się pogarszaładnie doszło tętno 119 totalne osłabienie, powiększone źrenice czułam się jak na haju. Dopiero po 20 h moje ten spadło do 83 z obawy ze mogę nie wstać bo pikawa mi siądzie, to 4 tabletki juz nie przyjęłam.
  Nie polecam tego leku aczkolwiek każdy organizm inaczej reaguje .

  Odpowiedz
  • Przeczytałam Twój komentarz zanim zaczęłam przyjmować ten antybiotyk,wiec byłam przygotowana na takie,a nie inne samopoczcie.Moje skutki uboczne były identyczne,ale przebrnęłam i po 4 tabletce wstałam z wyra jak nowo narodzona-dosłownie jak Feniks z popiołów

   Odpowiedz
 25. Dobrze, że jest coś takiego jak forum. Po przeczytaniu opinii nie sięgnęłam już po 3 tabletkę. Lekarze powinni sami przeczytać te fora i ulotki co przepisuja ludziom za świństwo. Ale oczywiście kogo później winić skoro skutek uboczny był zapisany w ulotce? Mi po 2 tabletkach nic się nie działo ale z tego co poczytałam skutki występują od 3 tabletki w górę. Lepiej dmuchać na zimne..

  Odpowiedz
 26. Moloxin był trzecim lekiem (po Zinnat 500 i Azitrolek 500) jaki dostałam na zapalenie oskrzeli, które mimo dwóch różnych antybiotyków i dwukrotnego stawiania baniek nie chciało przejść. Zażywałam go przez 10 dni po jednej tabletce. Poprawę zauważyłam już po jednej dawce. Nie miałam żadnych skutków ubocznych poza lekkimi nudnościami po pierwszej dawce, które po około 1,5 godzinie minęły. Dla mnie był to strzał w dziesiątkę bo wkońcu pozbyłam się zapalenia oskrzeli! Obawiałam się zażycia go po poczytaniu opinii na jego temat aczkolwiek każdemu kto trafi na ten lek proponuję samemu się przekonać czy jest skuteczny czy też nie. Dla mnie był.

  Odpowiedz
 27. Zarzylam dwie tabletki Moloxin tak jak piszą osłabienie zawroty głowy wymioty bardzo źle samopoczucie lekarz kazał wybrać do końca czyli na 7 dni nie zgodziła się to jest jakaś trucizna nigdy wcześniej nie miałam takiej reakcji na antybiotyk a w życiu brałam ich nie malo!

  Odpowiedz
 28. Żałuje, baardzo zaluje, ze dalam się namówić na ten antybiotyk.
  Leku już nie brałam od 5 miesięcy a ciagle mam dolegliwosci w postaci mocnego bólu okolic brzucha.
  Nie bralam antybiotykow od lat ale pojawily się zatoki i laryngolog po pierwszym antybiotyku, ktory nie pomógł przepisala to świństwo.
  Po pierwszej dawce ledwo wrocilam z pracy a mam prawie 80 km do domu, bylam wyczerpana, senna i jakby naćpana na szkoleniu, ktore tego dnia mialam.
  Pozniej bylo tylko gorzej.
  Bole lewej ręki trwaly kilka tygodni, duze bole w okolicy serca. NOcą ze strachu budzilam męża, bo tętno było bardzo szybko, cała drzałam.
  Wzielam tylko 4 tabletki, bo nie bylam w stanie wstawać z łózka rano.
  I niestety to mocne osłabienie trwało jeszcze z 2 miesiące.
  Teraz męcze się bardzo z duzymi bolami brzucha i dolegliwościami przewodu pokarmowego.

  Odpowiedz
 29. Lek przepisał mi laryngolog na ostre zapalenie zatok.Jednak do dnia dzisiejszego nie ma oczekiwanej poprawy.
  Poza osłabieniem co jest normalne przy antybiotyku poza tym żadnych skutków ubocznych nie mam,jutro biorę ostatnią tabletkę.

  Odpowiedz
 30. po pierwszej dawce miałam furczenia w oskrzelach w nocy, kaszel. Po kolejnej dawce zglosiłam sie do lekarza prosząc o skierowanie na prześwietlenie płuc. Lekarz zasugerował, że to może być alergia na lek. Wczoraj po kolejnej dawce już serce biło bardzo szybko, słabłam, wszystko swędziało, wzięłam leki od alergii i wiecej nie wezme tego świństwa.

  Odpowiedz
 31. Po pierwszej tabletce mam niskie ciśnienie przyśpieszony rytm serca 99 czuje się fatalnie po przeczytaniu opinii niewiem czy jutro to brać mam chore zatoki

  Odpowiedz
 32. W piątek dr pierwszego kontaktu przypisal mi moloxin na chore gardło, które poprzedzały 2 dni podwyższonej temp. Powiedziałam lekarzowi, że opiekuję się synkiem, u którego pediatra stwierdził anginę więc pewnie przeszło na mnie. Po pierwszej dawce nic nie zaobserwowałam, ale po drugiej już coś senna byłam w ciągu dnia. Wczoraj na wieczór przyjęłam 3 dawke i dzisiaj czuje się otępiała. Ogólne osłabienie, nogi jak z waty. W ciągu dnia śpię a w nocy kręcę się z boku na bok. Zrezygnowalam z prowadzenia auta i poprosiłam siostrę, aby pojechała ze mną do lekarza. Przekazałam mu moje odczucia, ale stwierdził że mam dokończyć kurację i jak najwięcej leżeć, odpoczywać.
  Nie wiem co zrobić, bo jeszcze w życiu się tak źle nie czułam.

  Odpowiedz
 33. Dostałam od lekarza Moloxin. Po pierwszej tabletce zaczełam się gorzej czuć. Myślałam, że to jak zwykle pod wieczór się człowiekowi pogarsza. Następnego dnia po drugiej dawce było już dużo gorzej. Biegunka, olbrzymie mdłości, osłabienie ZMUSZAJĄCE do leżenia, ból wszystkiego- całego ciała. Trzeciego dnia nie mogłam się zwlec z łóżka.. otłumanienie, rozsadzanie czaszki, uszu, oczu (laryngolog stwierdził obrzęk alergiczny od leku), mimowolne rzuty dłoni i przedramienia.. totalne osłabienie… słuch pogorszył mi się o 50% (czasowo), ból WSZYSTKIEGO! Każdy staw, mięsień, skóra! Wylądowałam na wózku na zastrzyku i kroplówce bo prawie zeszłam… po przepłukaniu organizmu przez kroplówkę czułam się lepiej, ale po 3h znowu zaczyna mi wszystko wracać :/
  NIE BIERZCIE TEGO ŚWIŃSTWA!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 34. Uważam że lek działa świetnie – żadnych skutków ubocznycznych poza osłabieniem, ale to normalne przy antybiotykach. Jest to 3 antybiotyk, który biore w ciągu miesiąca – poprzednio brałem Levoxę i nic nie pomogło. Po 2 dniach stosowania Moloxinu już czułem znaczną poprawę – dodam że lekarka zapisała mi dodatkowo do niego Priobiotyk – Asecurin, Zatocan Forte + witamina c, Halaxe 5 mg oraz zestaw Rinse Zatoxin. Po ponad 20 dniach bólu i dziesiątkach zjedzonych tabletek przeciwbólowych żyję normalnie. Polecam oraz Pozdrawiam chorobowiczów. ☺

  Odpowiedz
 35. Po latach bólu zatok,głowy,problemów ze spaniem,wiecznie zatkanego nosa i wielu próbach z lekami ,inhalacjami i innymi mniej lub bardziej niekonwencjonalnymi metodami leczenia po Moloxinie WSZYSTKO ustąpiło jak ręką odjął żadnych skutków ubocznych nie stwierdziłem poza poprawą samopoczucia i ustąpieniem w/w dolegliwości czytam opinie i aż dziwie się że jeden lek a tak różnie działa na różne osoby

  Odpowiedz
 36. Witam. Po 2 dniach brania zauwazylam zawroty glowy, do tego stopnia ze zemdlalam i poubijalam kolana. Maz podpowiedzial zebym przeczytala ulotke. Nawet biegunka zgadzala sie z nieporzadanymi skutkami a po pierwszej tabletce wlasnie mialam. Jestem po 2 dniach od odstawienia i nadal mam tetno 77/ 62 a samopoczucie straszne. PROSZE JESLI KTOS TO CZYTA – NIE BIERZCIE TEGO SWINSTWA!!!!!

  Odpowiedz
 37. Po pierwszej tabletce ogólne złe samopoczucie i wielkie osłabienie. Po około 12 godzinach zaczęło się trochę poprawiać. Wybrałem się metrem do córki, ale nie dojechałem – zemdlałem i trafiłem na SOR.

  Odpowiedz
 38. biorę trzecią dawkę Moloxin 400mg – przeważa totalne wymęczenie i osłabienie, ogłupienie czasem brak kontaktu z rzeczywistością, macie rację to nie antybiotyk a chemia w czystej postaci

  Odpowiedz
 39. Żałuję, że wcześniej nie przeczytałam tych opinii. Biore moloxin 5 dzień. Wstając mam silne zawroty głowy, brak siły, ręce i nogi ciągle mi się trzęsą, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej i duszności. Od wczoraj bóle głowy. Nie mam poczucia rzeczywistości, jakbym żyła w innym wymiarze. Czuje się strasznie. Ten lek to trucizna! Boję się o swoje zdrowie. Przed moloxinem brałam jeszcze 3 różne antybiotyki na zapalenie węzłow chłonnych szyi ale po żadnym z nich nie czułam sie tak źle…

  Odpowiedz
 40. Rewelacyjny lek! Meczylam sie z zatokami ponad rok i nareszcie trafione lekarstwo. Zadnych skutkow ubocznych nie mam pojecia skad te bajki o zlym samopoczuciu!

  Odpowiedz
  • Proszę nie pisać, że ktoś bajki o złym samopoczuciu opisuje, bo jeśli Pandora30 ich nie zaznała to nie oznacza, że ktoś inny takowych nie odczuł.
   Jak coś nie tak a lekarz bagatelizuje objawy to człowiek szuka takiego forum, aby sprawdzić czy jego odczucia mogą być wywołane właśnie przez ten lek.

   Odpowiedz
 41. Szkoda, że trafiłam na te stronę dopiero dziś. Wzięłam już 5 dawek tego leku. Od.kilku dni strasznie boli mnie lewą stroną klatki piersiowej , taki,,ucisk serca,,. Serce wyraźnie zmęczone odczuwam każde uderzenie. Ból jest ciągły już od 3 dawki leku. Byłam u lekarza rodzinnego który wypisywal mi ten lęk z objawami bólu serca nie wiedział co mi jest nawet nie wspomniał ze to może być ten antybiotyk. Dziś po kolejnej nieprzespanej nocy sama wpadłam na to żeby poczytać coś o tym niby leku. I trafiłam tu. Mam 26 lat, nigdy jeszcze nie czułam zeby mój organizm był tak spustoszony ja teraz. Dziś już nie biorę kolejnej dawki czekam aż objawy miną, jeśli nie będę musiała to gdzieś skonsultować.

  Odpowiedz
 42. Brałam moloxin w styczniu 2017. Od drugiej doby brania tego leku pojawiła się bezsenność. Poszłam do internisty, ale kazał brać lek do końca opakowania. Teraz leczę się na bezsenność. Inny (dobry) lekarz psychiatra, u którego leczę bezsenność nie miał wątpliwości, że skład moloxinu wywołał u mnie bezsenność. Mógł równie dobrze wywołać napady padaczkowe.
  Jeśli ktoś cierpi na MIGRENY nie powinien brać MOLOXINU!!!!

  Odpowiedz
 43. Nie polecam tego leku!!! Dostałam go na zapalenie zatok, kuracja miała trwać 7 dni, ja natomiast ledwo dotrwałam do 3. Bardzo duże skutki uboczne: mdłości, brak apetytu, zawroty głowy, drżenie rąk i mięśni, bardzo duże osłabienie i otępienie, nawet nie ma mowy o prowadzeniu pojazdu czy jakiejkolwiek pracy bo można po prostu zejść! Myślałam że wyląduję w szpitalu. Uważajcie bardzo na ten lek i nie dajcie sobie wmówić że można mieć po nim ,,lekkie mdłości” bo skutków ubocznych jest o wiele wiecej do tego niebiezpiecznych dla zdrowia.

  Odpowiedz
 44. Ten lek to jakieś nieporozumienie! Przypisał mi go pulmonolog – wzięłam tylko 1 tabletkę, a przeżyłam coś okropnego: kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, rozmazany obraz, drętwienie ust i problem z wymową oraz ospałość. Wszystko trwało jakieś 12 godzin. Na drugi dzień drżenie mięśni i problem z normalnym funkcjonowaniem – obecnie jestem po badaniach i czekam wyniki. Jutro postaram się dodzwonic do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań… – podany jest kontakt w ulotce. Warto zgłaszać takie sytuacje!!! Uważajcie na ten lek!!!

  Odpowiedz
 45. Ja też brałam Milion na zatoki i zapalenie płuc i bardzo, bardzo źle się czułam, podwyższone tętno a bardzo niskie ciśnienie krwi, prawie zemdlalam , osłabienie, po pierwszej tabletce prawie cały dzień spałam po drugiej to samo ciśnienie 86na 50, myślałam że już po mnie bylo okropnie, odstawiłam ten lek i nie żałuję dostałam inny antybiotyk i jest lepiej cieszę się że w porę poszłam po rozum do głowy bo w końcu bym się nie obudziła. ( bardzo dziękuję za wpisy na forum).

  Odpowiedz
 46. Ostrzegam, pod żadnym pozorem nie Wilno brać tej trucizny. Moja 74 letnia mama po 3 tabletkach dostała udaru i ledwo z tego wyszła. Kobieta ogólnie zdrowa jak na swój wiek, dostała moloxin od pulmonologa, który stwierdził obecność bakterii w płucach. Mama o mały włos nie zmarła. Po odstawieniu leku wróciło wszystko do jako takiej normy. Ta trucizna powinna zostać wycofana z rynku. To się kwalifikuje do pozwu zbiorowego.

  Odpowiedz
 47. Proszę wszystkich ludzi, pod żadnym pozorem, nie bierzcie Moloxinu,moja mama, 84 letnia pani, umiera w jednym z warszawskich szpitali po kuracji tym lekiem.Przepisał go lekarz rodzinny,trafiła do szpitala ,robią co mogą,ale niewiele można,obrzęki,migotanie przedsionków,biegunka,zapalenie jelita,brak samodzielności, horror.Pozew zbiorowy jak najbardziej wskazany,ale czy w naszym tak skorumpowanym kraju o coś można wnosić.Wiem jedno ,lek ten powinien zniknąć z powierzchni Świata.Mój meil:kprokopczyk@wp.pl

  Odpowiedz
 48. Po pierwsze, należy podkreślić, że nie jest to antybiotyk, a chemioterapeutyk, tak więc w 100% sama chemia. Przepisano mi go na przewlekłe zapalenie zatok i wywołaną nim nawracające zapalenie gardła. Maiłam wziąć 10 tabletek, od początku źle go tolerowałam- osłabienie, dezorientacja, zawroty głowy. Mimo to nie odstawiłam, bo poprawa z zatokami była. 10go dnia trafiłam do lekarza z wysypką w gardle, stwierdził, że wszystko ok, podrażnione gardło i afty na migdałkach. Niestety wieczorem tego samego dnia trafiłam już do szpitala z reakcją alergiczną, zastrzyk ze sterydów, leki przeciwhistaminowe, potem 3 dni jeżdżenia po szpitalach aż wreszcie ktoś dał mi takie sterydy, które zadziałały i zatrzymały pogłębiającą się reakcję alergiczną. Krwawienie dziąseł, wysypka na całym ciele, bąble, (na szczęście ) łagodny zespół Stevensa-Johnsona, drętwienie mięśni. Teraz zakończyłam tygodniową kurację sterydami i czeka mnie miesiąc leków na alergię. A gardło jak bolało mnie to boli, a migdały mam 2krotnie powiększone :(

  Odpowiedz
 49. Moje odczucia:
  Dzień pierwszy : cudo wyraźna poprawa ze strasznego stanu
  Dzień drugi : Dalsza poprawa prawie do zdrowia ale dziwnie się czuje trochę jak na haju.
  Dzień trzeci : Przestałem brać wyraźne lęki dekoncentracja w sumie nie wiedziałem co się dookoła mnie dzieje.

  Odpowiedz
  • Dostalam ten abtybiotyk na przewkekle zapalenie zatok, grozil mi zabieg w szpitalu. po opiniach w internecie obawialam sie brac ten leku , natomiast wynik leczenia przekroczyl najsmielsze oczekiwania, zamiast ciagnacego sie miesiacami kataru, wieczbego bolu i choroby ciagnacej sie w nieskonczonosc wyzdrowialam i pisze to z pelna swiadomoscia , gdyz jestem ponad miesiac od zakonczenia leczenia i objawy nie powrocily???? Faktem jest to , iz wykonywanie powazniejszych dzialan nie wchodzi w rachube, gdyz czlowiek jest zdekoncentrowany i czulam sie jakbym conajmniej byla pilana- to uczucie poglebialo sie z dnia na dzien, chcialam w piatym dniu odstawic lek, ciesze sie , ze sie nie poddalam -JESTEM ZDROWA!!!!!!!! i nie potrzebuje juz kolejnej 10-tej serii antybiotykow ???

   Odpowiedz
  • Lek nie wątpliwie pomocny przy zapaleniu np. zatok , skutki uboczne nie doopisania , od 1 dnia uczucie osłabienia , które pogłębiało się z dnia na dzień a przy końcówce tj 7 dzień stosowania leku omdlenie zawroy=ty głowy i złość ze się nie odstawiło wcześniej leku , do dziś jestem bardzo słaba , nabawiłam się silnej anemii…….

   Odpowiedz
  • Jestem po drugiej dawce i też fatalnie sie czuje,jakiea dziwne stany lękowe,oszołomienie,kołatanie serca.
   Chcialabym to gdzieś zgłosić,tylko za bardzo nie wiem gdzie…

   Odpowiedz
 50. Najgorsze świństwo jakie kiedykolwiek brałam. Przepisano mi opakowanie 5 tabletek po jednej dziennie na zapalenie zatok i objaw grypy. Jestem w trakcie trzeciego dnia kuracji i czuję się bardzo źle, mam mdłości, zawroty głowy, uczucie suchości w ustach, nie mam na nic siły i samopoczucie psychiczne po tym antybiotyku też jest bardzo słabe. Czuję opustoszenie organizmu.Zdecydowanie nie polecam tego leku.

  Odpowiedz
 51. Moloxin to trucizna. Po pierwszej tabletce nie spałam cala noc i prawie nie zaszłam takie miałam kołatanie serca i omdlenia. Nie polecam to okropne świństwo. Nie wiem jak dopuszczono je do obrotu.

  Odpowiedz
 52. Po 1 już tabletce MOLOXINU bolą mnie wszystkie stawy i mięśnie. Nie mam siły wstać z łóżka a mam tylko 23 lata… nie wezmę tego nigdy więcej. UWAZAJCIE NA TEN „LEK”!!

  Odpowiedz
 53. Witam, moja mama dostała od laryngologa Maloxin, po 2 tabletce dostała omamów wzrokowych. Widziała różne postacie ludzi i zwierząt, tak jakby były wyświetlane z projektora na ścianie , lodówce,a nawet jak zamykała oczy. W miarę wypłukiwania się leku z organizmu te obrazy słabły. Wzięła tylko 2 tabletki, NIE BIERZCIE TEGO ŚWIŃSTWA

  Odpowiedz
 54. Dostalam moloxin na zatoki, laryngolog powiedziala mi ze to super nowy antybiotyk, od pierwszej dawki zaczelam zle sie czuc ale poczatkowo tego nie skojarzylam, potem bylo gorzej i znalazlam forum http://www.toksyczny.pl. mija tydzien a ja dalej nie mam na nic sily, mysli depresyjne, tzw brain fog, boka mnie wszystkie stawy, nerki. Ludzie nie bierzcie tego! Znalazlam nawet zagraniczne fora opisujace ak ludzie latami nie mogą wrocic o zdrowia. Jestem zainteresowana pozwem zbiorowym daria.sz780@gmail.com

  Odpowiedz
  • Rok temu wyladowalam po tym leku w szpitalu Grochowskim z racji tego ze tentno spadlo mi do 30. Lezalam tam 4 dni, po wielu badaniach i wykluczeniach wszystkich mozliwych chorob okazalo sie ze to ten lek prawie mnie usmiercil… Chetnie dolacze do pozwu zbiorowego, mam cala hostorie ze szpitala kardiologicznego

   Odpowiedz
 55. Leki z fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox, 
  gemifloxacyna, moxifloksacyna … i inne o roznych nazwach handlowych
  sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe) 
  i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie
  na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej
  ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo
  (czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym
  przewleklym bolem).
  W USA agencja FDA wystosowala mocniejsze komunikaty
  ostrzegajace o tych lekach:

  FDA Drug Safety Communication: FDA updates warnings for oral and injectable fluoroquinolone antibiotics due to disabling side effects

  Fluoroquinolone Antibacterial Drugs for Systemic Use: Drug Safety Communication – Warnings Updated Due to Disabling Side Effects

  FDA Drug Safety Communication: FDA advises restricting fluoroquinolone antibiotic use for certain uncomplicated infections; warns about disabling side effects that can occur together

  FDA strengthens safety warnings on Cipro, other antibiotics, due to dangerous side effects – CBS News

  Dodam jeszczcze ze fluorochinolony dzialaja toksycznie na mitochondria
  komorkowe, generalnie moga trwale uszkodzic kazdy narzad
  prowadzac do smierci (nerki, jelita, tarczyce, watrobe), ale mimo doniesien
  fda jeszcze nie wystosowala odpowiedniego komunikatu, ale jest to w trakcie.

  Uszkodzenia po fluorochinolonach kumuluja sie w organizmie i kazdy
  ma swoj wlasny limit tabletek tzn. mozna
  przyjac kilka serii tych lekow i dopiero po ktorejs tam serii czlowiek 
  moze stac sie kaleka.

  Odpowiedz
 56. Szanowni Państwo. W kwietniu 2016 r. lekarz przepisał mi Moloxin 400. nie poinformował mnie , że lek ten jest testowany. Obecnie lecze sie u alergologa, tam mnie poinformoano , że nie ma alergenu na ten lek ponieważ jest testowany. Po użyciu 6 tabletek – 7 już nie wzięłam. Zdjęcie RTG wykazało, serce powiększone w zakresie lewej komory. Aorta wydłużona, Pola płucne o wzmożonym rysunku zrębu. Miałam obolałą całą lewą stronę ciała, obrzęk ręki, okolice serca i wysypka. Obecnie leczę się na skutki ,które wywołał ten lek. Dlatego wnoszę o odszkodowanie, za poniesione koszty leczenia, i testowanie na mnie tego leku. Dostałam skierowanie do Szpitala Alergologi w Katowicach ul. Cegla 35. Wizytę będę miała dopiero w 2017 r. ponieważ dopiero w sierpniu będą rejestrować na 2017 r. w tym roku nie ma już miejsc. A teraz chodzę od jednego lekarza do drugiego. Ten lek to trucizna. Proszę o odpowiedź na mojego e- maila wiesbrzoza@wp. pl. Lek ten powinien być wycofany i nie dopuszczony do stosowania dla ludzi.

  Odpowiedz
 57. po leku moloxin czułem ogromne osłabienie, brak koncentracji zauważony również przez innych tragiczny lek. Nigdy więcej nie wezmę tego świństwa!!! Mój wiek to 27lat

  Odpowiedz
 58. Dodam jeszcze jedno Moloxin to trucizna. Nie wiem jak można przepisywać coś takiego. Najlepsze są nasze polskie leki. Nigdy więcej nie wezmę nowego leku z książki jak lekarz będzie chciał przepisywacz..
  Moloxin uszkodził mi serce. Doradzono mi , że powinna starać się o odszkodowanie od Firmy , która to wyprodukowała.

  Odpowiedz
  • Zgadzam sie z wszystkimi opiniami. Wlasnie stosuje lek i niemoge spać. Czuje jakbym miala zaraz zemdlec. Jakies odretwienie, dezorientacja, oszolomienie. Kolatanie serca i jakieś mam dziwne omamy Cos okropnego.nie mozna normalnie funkcjonować a juz napewno nie jedzic autem. Nigdy wiecej!

   Odpowiedz
 59. Po zażyciu 6 tabletek Moloxin lewa strona ciała ręka i bark okolice serca opuchły. Wystąpiło zaczerwienienie tej części ciała z wysypką.Na lewej stronie nie mogłam spać , uwierała mnie nawet bluzka. Chodziłam bez biustonosza. Obecnie mam powiększoną lewą komorę serca

  Odpowiedz

Dodaj komentarz