Moxifloxacinum Stulln

Moxifloxacinum Stulln to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów, który jest skuteczny wobec wielu szczepów bakterii powodujących zakażenia oczu. Moksyfloksacyna podawana miejscowo do oka przenika do krążenia ogólnego, jednakże jej stężenie w osoczu jest ponad 1500 razy mniejsze niż stężenie uzyskiwane podczas podań doustnych. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Krople do oczu Moxifloxacinum Stulln są stosowane do leczenia bakteryjnych zakażeń oka (zapalenia spojówek). Substancją czynną leku jest moksyfloksacyna, okulistyczny lek przeciwzakaźny.

Skład

– Substancją czynną leku jest moksyfloksacyna. 1 ml roztworu zawiera 5 mg moksyfloksacyny (jako moksyfloksacyny chlorowodorku 5,45 mg).

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, kwas borowy, sodu wodorotlenek oraz, jeśli dotyczy, kwas solny, stężony (do uzyskania właściwego pH) oraz woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku oraz dzieci: 1 kropla do chorego oka lub oczu, 3 razy na dobę (rano, po południu i na noc).
Lek Moxifloxacinum Stulln może być stosowany u dzieci, u pacjentów powyżej 65 lat oraz u pacjentów z chorobami nerek lub wątroby. Stosowanie tego leku nie jest zalecane u noworodków,
ponieważ dostępne są tylko bardzo ograniczone informacje na temat jego stosowania u tych pacjentów.

Przedawkowanie

Należy przemyć oczy ciepłą wodą. Nie zakraplać więcej leku, aż do normalnej pory podania następnej dawki.
W razie przypadkowego połknięcia leku Moxifloxacinum Stulln należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w celu uzyskania porady.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Moxifloxacinum Stulln

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Moxifloxacinum Stulln (forum)

Stosujesz Moxifloxacinum Stulln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Moxifloxacinum Stulln. Podziel się doświadczeniami na forum.