Spis leków zawierających substancję: Salbutamol

Aspulmo

Aspulmo to lek wziewny o działaniu rozszerzającym oskrzela oraz zapobiegającym stanom spastycznym oskrzeli, ułatwiający swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Jest stosowany w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli. Preparat zawiera substancję czynną – salbutamol. Lek jest dostępny na receptę.

Buventol Easyhaler

Buventol Easyhaler to lek wziewny, który zawiera substancję czynną salbutamol. Jest to selektywny agonista receptorów beta-2-adrenergicznych, który działa na oskrzela, powodując ich rozszerzenie. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu napadów astmy, zaostrzeń astmy oraz zaostrzeń przewlekłej obturacyjnej choroby płuc z odwracalną obturacją dróg oddechowych. Jest również stosowany w celu zapobiegania napadom astmy wywołanym przez wysiłek lub alergeny. Buventol Easyhaler jest dostępny na receptę.

Ipratropium /Salbutamol Cipla

Lek Ipratropium/Salbutamol Cipla jest lekiem na receptę, który zawiera dwa składniki aktywne: bromek ipratropium i salbutamol. Bromek ipratropium jest pochodną atropiny, lekiem przeciwcholinergicznym, który rozszerza oskrzela. Salbutamol jest lekiem beta-mimetycznym, który również działa przez rozszerzanie oskrzeli. Lek jest stosowany w leczeniu objawów astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Stosowany jest przy użyciu urządzenia zwanego nebulizatorem, które zmienia lek w aerozol do inhalacji.

Iprixon Neb

Iprixon Neb to lek rozszerzający oskrzela, który jest dostępny na receptę. Zawiera dwie substancje czynne: bromek ipratropinowy i salbutamol, które działają uzupełniająco, rozszerzając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Sabumalin

Sabumalin to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu trudności z oddychaniem spowodowanych różnymi chorobami, takimi jak astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Lek ten rozszerza drogi oddechowe i ułatwia przepływ powietrza przez nie. Sabumalin jest wskazany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

Salbutamol Hasco

Salbutamol Hasco to lek w formie syropu, który zawiera substancję czynną – salbutamol. Jest stosowany w stanach skurczowych oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej i w odwracalnej obturacji dróg oddechowych. Lek jest dostępny na receptę.

Salbutamol WZF

Salbutamol WZF

Salbutamol WZF to lek z grupy beta-adrenomimetyków, który powoduje rozkurczenie mięśni oskrzeli i dróg oddechowych. Jest stosowany w leczeniu astmy i innych stanów skurczowych dróg oddechowych. Salbutamol WZF występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań, który jest używany w ciężkich przypadkach, gdy pacjenci mają poważne trudności z oddychaniem. Jest dostępny na receptę.

Velaspir

Velaspir to lek stosowany w leczeniu ostrych napadów duszności spowodowanych przez odwracalne zwężenie dróg oddechowych, które mogą wystąpić podczas astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc. Jest również wskazany w długotrwałym leczeniu objawowym astmy oskrzelowej w skojarzeniu z terapią kortykosteroidami oraz w zapobieganiu napadom astmy wywoływanym przez wysiłek lub alergen. Lek jest dostępny na receptę.

Ventilastin Novolizer

Ventilastin Novolizer to lek wziewny, który zawiera substancję czynną salbutamol. Salbutamol jest środkiem przeciwastmatycznym, który powoduje rozszerzenie oskrzeli, jest to tzw. lek beta-sympatykomimetyczny. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu chorób przebiegających z odwracalnym zwężeniem dróg oddechowych, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) z wyraźną odwracalnością. Jest dostępny na receptę.

Ventolin

Ventolin to lek wziewny, który działa rozszerzająco na oskrzela, ułatwiając swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Jest stosowany w leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli, takich jak astma oskrzelowa czy przewlekła obturacyjna choroba płuc. Substancją czynną preparatu jest salbutamol. Ventolin jest dostępny na receptę.

Ventolin Dysk

Ventolin Dysk to lek wziewny, który zawiera substancję czynną salbutamol. Salbutamol jest lekiem z grupy szybko działających leków rozszerzających oskrzela. Lek ten pomaga w utrzymaniu drożności dróg oddechowych, ułatwiając oddychanie. Ventolin Dysk jest stosowany w objawowym leczeniu astmy, skurczu oskrzeli lub odwracalnej obturacji dróg oddechowych u dorosłych, młodzieży i dzieci po ukończeniu 4. roku życia. Może być również stosowany w zapobieganiu napadom astmy wywołanym przez wysiłek lub alergeny. Lek jest dostępny na receptę.