Spis leków zawierających substancję: Kwas fusydynowy

Dermisil

Dermisil

Dermisil to lek dostępny na receptę, który zawiera w swoim składzie antybiotyk oraz kortykosteroid. Dzięki temu działa dwukierunkowo – hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenie i zmniejsza zapalne zmiany skórne, takie jak wypryski, świąd czy obrzęk. Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry, wyprysk dziecięcy (u dzieci po 1. roku życia), wyprysk pieniążkowaty, wyprysk zastoinowy, kontaktowe zapalenie skóry i łojotokowe zapalenie skóry, z towarzyszącym wtórnym zakażeniem bakteryjnym lub podejrzeniem takiego zakażenia.

Fucibet Lipid

Fucibet Lipid to krem dermatologiczny, który zawiera w swoim składzie walerianian betametazonu, będący sterydem, oraz kwas fusydynowy. Jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry z towarzyszącym zakażeniem. Lek jest dostępny na receptę.

Fucidin

Fucidin to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym, który jest dostępny na receptę. Substancją czynną leku jest kwas fusydowy, który działa na niektóre bakterie Gram-dodatnie, szczególnie na gronkowce. Lek Fucidin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na kwas fusydowy, takie jak liszajec, czyraczność, zapalenie gruczołów potowych i mieszków włosowych, zanokcica, figówka. Ponadto krem można stosować także w trądziku pospolitym.

Fusacid

Fusacid to lek na receptę, który zawiera kwas fusydowy, antybiotyk o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Jest przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę w leczeniu zakażeń bakteryjnych, zwłaszcza wywołanych przez bakterie Staphylococcus aureus. Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie w przypadku zakażeń wywołanych przez oporne drobnoustroje, takie jak Pseudomonas aeruginosa.

Fusacid H

Fusacid H to lek na receptę, który zawiera kwas fusydowy i hydrokortyzon. Jest stosowany w miejscowym leczeniu stanów zapalnych skóry z obecnym lub możliwym zakażeniem bakteryjnym, wywołanym przez bakterie wrażliwe na kwas fusydynowy. Należy zachować ostrożność podczas stosowania, szczególnie w przypadku zakażeń wywołanych przez oporne drobnoustroje, takie jak Pseudomonas aeruginosa.

Fusicutan plus

Fusicutan Plus to lek w postaci kremu, który zawiera dwie substancje czynne: antybiotyk (kwas fusydynowy) i kortykosteroid (betametazon). Jest stosowany w początkowym leczeniu wyprysku lub zapalenia skóry, które są powikłane zakażeniami bakteriami wrażliwymi na kwas fusydynowy. Lek jest dostępny na receptę.

Hylosept

Hylosept to lek na receptę, który zawiera substancję czynną – kwas fusydynowy. Jest to antybiotyk stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na kwas fusydynowy, szczególnie zakażeń gronkowcem. Wskazania do stosowania to między innymi liszajec, zapalenie mieszków włosowych, figówka brody, zanokcica, łupież rumieniowaty.