Konsultacja merytoryczna:

Fusacid

Lek Fusacid ma postać kremu, zawiera kwas fusydynowy – antybiotyk o silnym działaniu przeciwbakteryjnym z grupy fusydanów.

Kwas fusydynowy działa głównie na bakterie Staphylococcus aureus, ponadto działa na bakterie z rodzajów Streptococcus spp., Corynebacterium spp., Neisseria spp. i niektóre gatunki Clostridium spp.

Fusacid stosuje się w miejscowym leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na kwas fusydynowy, zwłaszcza Staphylococcus aureus.

Jaki jest skład Fusacid, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest kwas fusydynowy.
1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego).

– Pozostałe składniki to: wazelina biała, glicerol, polisorbat 60, butylohydroksyanizol (E 320), parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Fusacid – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle oczyszczoną, chorą powierzchnię skóry pokrywa się niewielką ilością kremu 3 do 4 razy na dobę. Można również stosować krem pod ochronnym gazowym opatrunkiem, zmniejszając w takim przypadku częstość aplikacji do stosowania 1 lub 2 razy na dobę.

Po użyciu leku należy umyć ręce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fusacid – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fusacid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Fusacid nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że w opinii lekarza jest to niezbędne.

Ulotka Fusacid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FUSACID, 20 mg/g, krem (Acidum fusidicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 39.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fusacid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FUSACID, 20 mg/g, krem (Acidum fusidicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 50.66 KB

Cena - ile kosztuje Fusacid?

Cena Fusacid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fusacid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fusacid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Skin Food Masło do ciała (Opakowanie: 150 ml)Weleda Skin Food Masło do ciała (Opakowanie: 150 ml) zaspokaja pragnienie suchej i szorstkiej skóry oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie. Unikalna konsystencja Weleda Skin Food Masło do ciała (Opakowanie: 150 ml) zamienia codzienną pielęgnację ciała w bardzo szczególny moment pielęgnacji. Ekstrakty z bratków, nagietka i rumianku łagodzą skórę…

69.99 

Zastosowanie Vichy Mineralblend podkład nawilżający nr 03 gypsum (Opakowanie: 30 ml)Vichy Mineralblend podkład nawilżający nr 03 gypsum (Opakowanie: 30 ml) to ultralekki fluid do makijażu, który zapewnia nie tylko jednolity i zdrowy koloryt skóry, ale również nawilżenie i ochronę przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych. Doskonale nadaje się jako pierwsza warstwa koloryzująca pod makijaż właściwy.Efekt działania…

78.99 

Efferalgan (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.69 

Vitis orthodontic Mundspülung (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

28.27 

Olimp Gold-Vit D3 2000 j.m.+K2 (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

44.43 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief