Spis leków zawierających substancję: Rywastygmina

Aldemyl

Aldemyl to lek stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkim otępieniem typu alzheimerowskiego. Substancją czynną leku jest rywastygmina, która należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. Działanie rywastygminy polega na blokowaniu enzymów powodujących rozpad acetylocholiny, co pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera. Lek jest dostępny na receptę.

Atmina

Atmina to lek zawierający rywastygminę, substancję czynną z grupy inhibitorów cholinesterazy. Jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego o nasileniu łagodnym do umiarkowanie ciężkim. Rywastygmina działa poprzez zwiększenie stężenia neuroprzekaźnika acetylocholiny w mózgu, co pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera. Lek jest dostępny na receptę.

Begusin

Begusin to lek w postaci plastra systemu transdermalnego, który zawiera substancję czynną – rywastygminę. Rywastygmina należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. Lek Begusin stosuje się w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkim otępieniem typu alzheimerowskiego, postępującą chorobą mózgu, która wywołuje postępujące zaburzenia pamięci, zdolności intelektualnych i zachowania. Lek jest dostępny na receptę.

Emerpand

Emerpand to lek zawierający rywastygminę, substancję czynną z grupy karbaminianów, która jest inhibitorem acetylocholinoesterazy i butyrylocholinoesterazy. Działa na enzym w ośrodkowym układzie nerwowym, hamując rozkład acetylocholiny uwalnianej przez neurony, co zwiększa przekaźnictwo cholinergiczne. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Emerpand jest dostępny na receptę.

Evertas

Evertas to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w formie systemu transdermalnego, czyli plastra uwalniającego substancję leczniczą z zaprogramowaną szybkością przez określony czas. Substancją czynną jest rywastygmina, która należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Exelon

Exelon to lek zawierający substancję czynną rywastygminę, która jest inhibitorem acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego. Exelon jest dostępny na receptę.

Kerstipon

Kerstipon to lek, który należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz w leczeniu otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Substancją czynną leku jest rywastygmina. Lek jest dostępny na receptę.

Nimvastid

Nimvastid to lek zawierający rywastygminę, która jest inhibitorem acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Nimvastid jest wydawany na receptę.

Permente

Permente to lek, który oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i poprawia zdolności poznawcze. Jest przeznaczony dla dorosłych osób zmagających się z problemami pamięciowymi w chorobie Alzheimera. Permente jest dostępny na receptę.

Prometax

Prometax to lek zawierający rywastygminę, który jest inhibitorem acetylo- i butyrylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek ten jest dostępny na receptę.

Rilimeba

Rilimeba to lek zawierający substancję czynną rywastygminę, która jest inhibitorem acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego. Rilimeba jest dostępny na receptę.

Ristidic

Ristidic to lek na receptę, który zawiera substancję czynną rywastygminę. Jest to inhibitor acetylocholinoesterazy, lek z grupy karbaminianów. Stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej do średnio ciężkiej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek dostępny jest w postaci kapsułek twardych.

Rivaldo

Rivaldo

Rivaldo to lek z rodziny karbaminianów, który zawiera rywastygminę, należącą do grupy inhibitorów cholinesterazy. Lek blokuje enzymy powodujące rozpad acetylocholiny, co umożliwia zwiększenie stężenia acetylocholiny w mózgu. Dzięki temu lek pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera i otępienia związanego z chorobą Parkinsona. Jest dostępny na receptę.

Rivaldo TDS

Rivaldo TDS to lek zawierający rywastygminę, który jest inhibitorem acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę.

Rivastigmin +pharma

Rivastigmin +Pharma to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie rywastygmina. Jest to inhibitor acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów, który usprawnia cholinergiczne przekaźnictwo neurosynaptyczne, poprzez spowalnianie procesu rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne neurony cholinergiczne. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Rivastigmin +Pharma jest dostępny na receptę.

Rivastigmin NeuroPharma

Rivastigmin NeuroPharma to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę, należącą do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę.

Rivastigmin Orion

Rivastigmin Orion to lek w postaci kapsułek twardych, który zawiera substancję czynną rywastygminę. Należy on do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Jest dostępny na receptę.

Rivastigmine 1 A Pharma

Rivastigmine 1 A Pharma to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę, należącą do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę.

Rivastigmine Actavis

Rivastigmine Actavis to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę, należącą do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę.

Rivastigmine Hexal

Rivastigmine Hexal to lek, który jest inhibitorem acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej i średnio zaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę.

Rivastigmine Mylan

Rivastigmine Mylan to lek na receptę, który zawiera substancję czynną rywastygminę. Ta substancja należy do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego. Ponadto, Rivastigmine Mylan jest wskazany do leczenia objawowego łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Rivastigmine Sandoz

Rivastigmine Sandoz to lek stosowany w leczeniu objawów łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę. Dawkowanie i sposób podania leku powinien zawsze być ustalany przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki.

Rivastigmine Teva

Rivastigmine Teva to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę, należącą do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to leczenie objawowe łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz leczenie objawowe łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Rivastigmine Teva Pharma

Rivastigmine Teva Pharma to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę. Należy on do grupy substancji nazywanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Stosowany jest w leczeniu objawowym łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona. Jest dostępny na receptę.

Rywastygmina Apotex

Rywastygmina Apotex to lek stosowany w leczeniu objawowym łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego. Jest to postępująca choroba mózgu, która wywołuje stopniowe zaburzenia pamięci, zdolności intelektualnych i zachowania. Substancją czynną leku jest rywastygmina, która należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. Lek jest dostępny na receptę.

Rywastygmina Aurovitas

Rywastygmina Aurovitas to lek stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkim otępieniem typu alzheimerowskiego. Jest to postępująca choroba mózgu, która wywołuje stopniowe zaburzenia pamięci, zdolności intelektualnych i zachowania. Działanie rywastygminy polega na blokowaniu enzymów powodujących rozpad acetylocholiny: acetylocholinesterazy i butyrylocholinesterazy. Blokując działanie tych enzymów rywastygmina umożliwia zwiększenie stężenia acetylocholiny w mózgu, co pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera. Lek jest dostępny na receptę.

Signelon

Signelon to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie rywastygmina. Należy do grupy substancji zwanych inhibitorami acetylocholinoesterazy. Stosowany jest w leczeniu zaburzeń pamięci u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz otępienia u pacjentów z chorobą Parkinsona. Jest dostępny na receptę.

Symelon

Symelon to doustny lek stosowany w leczeniu otępienia typu alzheimerowskiego oraz otępienia związanego z chorobą Parkinsona. Zawiera substancję czynną rywastygminę, która jest inhibitorem acetylo- i butyrylocholinoesterazy. Dzięki temu poprawia zdolności poznawcze pacjentów. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych pacjentów.

Vergesin

Vergesin to lek, który zawiera substancję czynną rywastygminę. Jest to inhibitor cholinesterazy, który pomaga zwiększyć stężenie neuroprzekaźnika acetylocholiny w mózgu. Lek jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkim otępieniem typu alzheimerowskiego oraz otępieniem u dorosłych pacjentów z chorobą Parkinsona. Vergesin jest dostępny na receptę.